Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Nabíjačka Spektrum Smart S1200 1x200W DC

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
70,30 €
Značka:
Spektrum
Kód:
5401000,03
EAN:
605482186893

Nabíjačka Spektrum Smart S1200 1x200W DC     Spektrum SPMXC1000

Revolučná nabíjačka Spektrum S1200 s technológiou Smart umožňuje jednoduché a bezpečné nabíjanie všetkých typov akumulátorov. Vďaka takmer vreckovým rozmerom je nabíjačka ľahko prenosná. Nabíjačka má prehľadný farebný grafický displej. Nabíjací výkon 200 W plne dostačuje i pre 6 článkové lítiové akumulátory, ktoré sa používajú vo väčších RC modeloch. Nabíjačka umožňuje nabíjať ako konvenčné akumulátory, tak i Spektrum Smart akumulátory. Ak používate Smart akumulátory Spektrum, je použitie nabíjačky veľmi jednoduché.

Nabíjačka sa napája zo zdroja 7 až 32 V. Pre využitie plného výkonu 200 W musí byť napájacie napätie vyššie, než je napätie pripojeného akumulátora.

Okrem samotného nabíjania nabíjač vie aj akumulátory vybíjať, merať napätie a vnútorný odpor jednotlivých článkov.

Výhody Smart akumulátorov Spektrum
Pri pripojení Smart akumulátora k nabíjačke sa všetky parametre nabíjania automaticky optimálne nastavia. Nie je teda nutné nastavovať typ akumulátora, nabíjací prúd, počet článkov - všetky tieto parametre sa nastavia automaticky. Dokonca nie je nutné pripájať servisný konektor, pretože elektronika vo Smart akumulátora automaticky vyrovnáva jednotlivé články.

Užívateľ má samozrejme možnosť napr. upraviť hodnotu nabíjacieho prúdu. Je však jednoduchšie nechať nastavenie parametrov nabíjania podľa odporúčaní výrobcu.

U Smart akumulátorov sa dá zistiť počet cyklov, maximálna zaznamenaná teplota a ďalej, či nedošlo počas použitia k podvybitiu alebo naopak prebitiu akumulátora. Veľkou výhodou Smart akumulátorov je možnosť automatického vybitia po definovanom intervale (možno nastaviť 12 až 240 hodín).

Prehľadný LCD displej
Vysoko viditeľný 2,4 palcový farebný displej jasne zobrazuje všetky dôležité informácie, a to aj pri jasnom slnečnom svetle.

spektrum / SMART_BATT_b_06.jpg
Malý ale výkonný
Po pripojení k výkonnému zdroju napätia 24 V / 16 A (obj. Č. SPMXC10202I), môžete plne využiť 200 W výstupný výkon nabíjačky. Preto môžete veľmi rýchlo nabíjať aj batéria s vysokou kapacitou.

Dotykové ovládacie koliesko
Intuitívne rozhranie dotykového kolieska umožňuje rýchle ovládanie všetkých nastavení nabíjača. Tento systém nemá mechanické prvky, ktoré by sa opotrebovali a je tak chránený pred nečistotami a poškodením.

Efektívne chladenie nabíjačky
Vnútorný chladiaci ventilátor udržuje nabíjačku na bezpečnej prevádzkovej teplote, čo je nevyhnutné pri rýchlom nabíjaní väčších batérií. Ventilátor nebeží kontinuálne, ale iba, ak je to potrebné. Pri nabíjaní výkonom do cca 50 W ventilátor nebeží vôbec.

Ochrana pre bezpečné nabíjanie
Pri nabíjaní batérií Spektrum Smart, nabíjačka automaticky rozpozná typ batérií, napätie článkov a kapacitu, takže sa zaistí že budete vždy nabíjať batérie so správnym nastavením, čo eliminuje nesprávne nabíjanie.

Vlastnosti nabíjačky Spektrum S1200 Smart
Moderný univerzálny nabíjač kompatibilný s LiFe, LiIon, LiPo; LiHV, NiCd, NiMH a olovenými aku.
Vďaka veľmi malým rozmerom a hmotnosti je ľahko prenosný.
Napájanie zo zdroja 7 až 32 V cez IC3 / EC3 konektor. Nabíjačku môžete použiť napr. na letisku a napájať ju z autobatérie 12 či 24 V.
Nabíjací prúd do 8 A s výkonovým obmedzením 200 W umožňuje v krátkom čase nabíjať aj 6 článkové akumulátory.
Vybíjací prúd do 3 A s výkonovým obmedzením 5 W
Veľký dobre čitateľný LCD displej 320 × 240 bodov
Malé rozmery, nízka hmotnosť pre ľahkú prepravu
Intuitívne rozhranie nevyžaduje študovanie manuálu
Samozrejmosťou je ochrana proti skratu, prepólovaniu vstupu a výstupu a ďalej tepelná ochrana

Parametre
nabíjačka pre Univerzálna

Ponúkame 19755 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií