Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Náves plošinový 3-osový 1/14 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
442,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Carson
Kód:
6309070,81
EAN:
4005299970818

Náves plošinový 3-osový 1/14 KIT   Carson 500907081

Stavebnica návesu k ťahaču na diaľkové ovládanie.

Stavebnice návesov nemeckej značky Carson sa vyznačujú výbornými vlastnosťami. Prehľadný stavebný návod a precízne spracovanie stavebných dielov uľahčujú stavbu, ktorú takto zvládne aj mierne pokročilý modelár. Už základná verzia modelu zo stavebnice dáva dokonalý dojem z kvalitného modelu, ale každá stavebnica návesu Carson poskytuje široké možnosti tuningu. Stavebnice Carson vám dajú neopakovateľný pocit radosti, keď si  model návesu postavíte úplne sami. Pre deti a mládež je to výborný spôsob ako spoznať konštrukciu skutočného nákladného vozidla.

Šasi návesu Carson v tejto stavebnici sa vyznačuje vysokou modelovosťou konštrukcie so skoro 100%-ným podielom kovových dielov. Model je schopný uniesť náklad 10 - 12kg!

Špecialitou tejto stavebnice je, že je možné postaviť ju buď ako základný model bez osvetlenia, alebo ako dokonalo realistický model s použitím funkčných LED svetiel Carson 500907071 (6309070,71) prepojených s ťahačom a s diaľkovo ovládaným zaťahovaním oporných nôh Carson 500907218 (6309072,18) s elektromotormi Carson 500907199 (6309071,99). 

Mierka: 1/14
Dĺžka: 990 mm
Šírka: 195 mm
Výška: 300 mm
Hmotnosť: 3000 g

Vysvetlenie skratiek: KIT - nezostavený model dodávaný vo forme stavebnice.

POZOR! Tento model nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný náves. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne používaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model nie je určený na vozenie detí, ani dospelých osôb, ani živých zvierat! Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Náš test návesu: Stavebnice návesov značky Carson sa vyznačujú kvalitným dielenským spracovaním s použitím duralových a oceľových dielov. Sú to stavebnice určené prinajmenšom pre mierne pokročilých modelárov. Keďže stavebné návody počítajú s istými skúsenosťami modelárov, nie sú vhodné pre úplných začiatočníkov. Po vybalení rozmernej krabice ostanú na stole hlavne kovové diely, niekoľko rámčekov s plastovými dielmi, niekoľko sáčkov s prehľadne potriedenými skrutkami a ostatnými drobnosťami. Stavebný návod je vo forme rozstrelových nákresov. Je síce prehľadný, ale vyžaduje viac pozornosti pri stavbe. Stavba tohto modelu sa dá zvládnuť za jedno popoludnie, ak sa nerozhodnete pre nejakú špeciálnu farebnú úpravu a uspokojíte sa len s nálepkami v stavebnici. Konštrukcia šasi návesov Carson je v podstate rovnaká vo všetkých typoch, či už je to skriňový, alebo plošinový. Tento náves je EU typu, teda má tri nápravy s jednoduchými kolesami. Základom šasi je rám tvorený dvoma mohutnými nosníkmi spojenými niekoľkými priečnikmi. K rámu sa pripájajú závesy náprav,  tlmiče a ložná plocha. Všetky dôležité časti nosnej konštrukcie sú kovové, plastové sú v podstate len ramená náprav a disky kolies. Spoje sú skrutkované a preto nie je problém model znovu rozobrať pri nejakej oprave, alebo prestavbe. Ak plánujete svoj náves osadiť funkčnými svetlami, odporúčam urobiť to hneď počas stavby základného rámu, pretože ťahať prípojný kábel popod celú dvojitú podlahu až po dokončení stavby je zbytočná komplikácia. Alternatívne sa dajú namontovať elektricky zaťahované a vysúvané oporné nohy návesy. Pohon je napájaný cez akumulátor schovaný v nákladnom priestore, ovládané sú cez vysielač a prípojný kábel. Ale pokojne môžete ponechať nohy v základnom prevedení, aké je v stavebnici, teda zasúvané aj vyťahované ručne s poistnou skrutkou. Tento náves sa dá zapriahnuť za každý EU ťahač, ale nevyzerá zle ani za US/AUS ťahačom. Obzvlášť efektný je v Road Train súprave, keď použijete dolly vozík a ťažné zariadenia. Keď to zhrniem, kúpou tejto stavebnice dostanete niekoľko hodín perfektnej zábavy ukončenej radosťou z atraktívneho modelu výborného pre nadšenca do kamiónov. V kombinácii s pekným ťahačom budete mať doma takú atrakciu, akou sa budete radi pýšiť pred každou návštevou.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/14
prevedenie KIT

Ponúkame 19241 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií