Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Náves Stone Master vyklápací 3-osí 1/14 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
639,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Carson
Kód:
6309072,16
EAN:
4005299972164

Náves Stone Master 3 osí   Carson    500907216

Stavebnica vyklápacieho návesu k ťahaču na diaľkové ovládanie. Diely rámu a korby sú CNC obrábané z oceľového plechu a zvárané laserom.

Stavebnice návesov nemeckej značky Carson sa vyznačujú výbornými vlastnosťami. Prehľadný stavebný návod a precízne spracovanie stavebných dielov uľahčujú stavbu, ktorú takto zvládne aj mierne pokročilý modelár. Už základná verzia modelu zo stavebnice dáva dokonalý dojem z kvalitného modelu, ale každá stavebnica návesu Carson poskytuje široké možnosti tuningu. Stavebnice Carson vám dajú neopakovateľný pocit radosti, keď si  model návesu postavíte úplne sami. Pre deti a mládež je to výborný spôsob ako spoznať konštrukciu skutočného nákladného vozidla.

Šasi návesu Carson v tejto stavebnici sa vyznačuje vysokou modelovosťou konštrukcie so skoro 100%-ným podielom kovových dielov. Model je schopný uniesť náklad až 10kg!

Špecialitou tejto stavebnice je, že je možné postaviť ju buď ako základný model bez osvetlenia, alebo ako dokonalo realistický model s funkčným vyklápaním,  a s použitím funkčných LED svetiel Carson 500907071 (6309070,71) prepojených s ťahačom, s diaľkovo ovládaným zaťahovaním oporných nôh Carson 500907218 (6309072,18) s elektromotormi Carson 500907199 (6309071,99). 

mierka: 1/14
dĺžka: 660 mm
šírka: 185 mm
výška: 235 mm
šírka kolies: 25 mm
kolesá: Ø 82 mm
hmotnosť: 7000 g
max. nosnosť: cca 10000 g

Vysvetlenie skratiek: KIT - nezostavený model dodávaný vo forme stavebnice.

POZOR! Tento model nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný náves. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne používaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model nie je určený na vozenie detí, ani dospelých osôb, ani živých zvierat! Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Náš test návesu: Stavebnice návesov značky Carson sa vyznačujú kvalitným dielenským spracovaním s použitím duralových a oceľových dielov. Sú to stavebnice určené prinajmenšom pre mierne pokročilých modelárov. Keďže stavebné návody počítajú s istými skúsenosťami modelárov, nie sú vhodné pre úplných začiatočníkov. Po vybalení rozmernej krabice ostanú na stole hlavne kovové diely, niekoľko rámčekov s plastovými dielmi, niekoľko sáčkov s prehľadne potriedenými skrutkami a plastové bočnice. Stavebný návod je vo forme rozstrelových nákresov. Je síce prehľadný, ale vyžaduje viac pozornosti pri stavbe. Stavba tohto modelu sa dá zvládnuť za jedno popoludnie, ak si všetky kovové diely najprv nastriekate vybranými farbami. Pamätajte na to, že kovové diely treba pred nastriekaním dôkladne odmastiť a použiť aj základnú farbu. Konštrukcia šasi návesov Carson je v podstate rovnaká vo všetkých typoch, či už je to skriňový, plachtový, alebo plošinový. Výrobca ušetril modelárom veľa práce, pretože nosný rám šasi je dodávaný už skoro hotový, pozváraný. Rovnako aj vaňa korby je hotová a je to masívny kus tvarovaného plechu s privareným čelom. Tento náves má tri nápravy s jednoduchými kolesami. Základom šasi je spomenutý rám tvorený dvoma mohutnými nosníkmi spojenými niekoľkými priečnikmi. K rámu sa pripájajú závesy náprav, tlmiče a mechanizmus vyklápania ložnej vane. Všetky dôležité časti nosnej konštrukcie sú kovové, vlastne je to celokovový model, plastové sú len ramená náprav a disky kolies. Spoje sú skrutkované a preto nie je problém model znovu rozobrať pri nejakej oprave, alebo prestavbe. Ak plánujete svoj náves ako plne funkčný, a osadiť ho vyklápacím mechanizmom a funkčnými svetlami, odporúčam urobiť to hneď počas stavby, pretože neskoršia dodatočná montáž je zbytočná komplikácia. Alternatívne sa dajú namontovať elektricky zaťahované a vysúvané oporné nohy návesy. Pohon je napájaný cez akumulátor schovaný v nákladnom priestore, ovládané sú cez vysielač a prípojný kábel. Ale pokojne môžete ponechať nohy v základnom prevedení, aké je v stavebnici, teda zasúvané aj vyťahované ručne s poistnou skrutkou. Hotový náves je riadne ťažký a vyvoláva rešpekt. Dá sa zapriahnuť za každý EU ťahač Tamiya, ale nevyzerá zle ani za US/AUS ťahačom. Mne dobre slúži už niekoľko rokov a nosnosť je prekvapujúco vysoká. Keď to zhrniem, kúpou tejto stavebnice dostanete niekoľko hodín perfektnej zábavy ukončenej radosťou z atraktívneho modelu výborného pre nadšenca do kamiónov. V kombinácii s pekným ťahačom budete mať doma takú atrakciu, akou sa budete radi pýšiť pred každou návštevou.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

 

Parametre
mierka zmenšenia 1/14
prevedenie KIT

Ponúkame 19522 položiek od 285 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií