Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Náves US semi-trailer 2-osový 1/14 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
309,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Tamiya
Kód:
6456302
EAN:
4950344563029

Náves US semi-trailer 2-osový 1/14 KIT   TAMIYA 56302

Stavebnica návesu k ťahaču na diaľkové ovládanie.

Stavebnice návesov japonskej značky Tamiya sa vyznačujú tými najlepšími vlastnosťami. Vďaka veľmi prehľadnému stavebnému návodu a premyslenému rozdeleniu stavebných dielov do označených sáčkov, zvládne stavbu návesu Tamiya aj úplný začiatočník. Už základná verzia modelu zo stavebnice dáva dokonalý dojem z nádherného modelu, ale každá stavebnica Tamiya poskytuje široké možnosti tuningu. Stavebnice Tamiya vám dajú neopakovateľný pocit radosti, keď si  model návesu postavíte úplne sami. Pre deti a mládež je to výborný spôsob ako spoznať konštrukciu skutočného nákladného vozidla.

Šasi návesu Tamiya v tejto stavebnici sa vyznačuje vysokou modelovosťou konštrukcie s vysokým podielom kovových dielov. Model je schopný uniesť náklad 10 - 12kg!

Špecialitou tejto stavebnice je, že je možné postaviť ju buď ako základný model bez osvetlenia, alebo ako dokonalo realistický model s použitím funkčných LED svetiel Tamiya 300056502 (6456502) prepojených s ťahačom a s diaľkovo ovládaným zaťahovaním oporných nôh Tamiya 300056505 (6456505)

Mierka: 1/14
Dĺžka: 886 mm
Šírka: 186 mm
Hmotnosť: 5360 g

Vysvetlenie skratiek: KIT - nezostavený model dodávaný vo forme stavebnice.

POZOR! Tento model nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný náves. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne používaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model nie je určený na vozenie detí, ani dospelých osôb, ani živých zvierat! Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Náš test návesu US semi-trailer: Tak ako všetky stavebnice značky Tamiya, aj táto len potvrdzuje dobrú povesť tohto japonského výrobcu. Po vybalení rozmernej krabice ostanú na stole hlavne kovové diely, niekoľko rámčekov s plastovými dielmi, niekoľko sáčkov s prehľadne potriedenými skrutkami a ostatnými drobnosťami. Stavebný návod je totálne prehľadný, každá skrutka je zreteľne zobrazená v životnej veľkosti, každý jeden krok je veľmi prehľadne zobrazený. Stavba tohto modelu sa dá zvládnuť za jedno popoludnie, ak sa nerozhodnete pre nejakú špeciálnu farebnú úpravu a uspokojíte sa len s nálepkami v stavebnici. Konštrukcia šasi návesov Tamiya je v podstate rovnaká vo všetkých typoch, či už je to skriňový, cisternový, alebo plošinový. Tento náves je US typu, teda má len dve nápravy, ale so zdvojenými kolesami. Aby bol presný v mierke, mal by byť dlhší asi o 10 cm, ale to až tak nevadí. Základom šasi je rám tvorený dvoma nosníkmi spojenými niekoľkými priečnikmi. K rámu sa pripájajú závesy náprav, tlmiče a nosná podlaha návesu. Všetky dôležité časti nosnej konštrukcie sú kovové. Bočné steny a strecha sú z ALU plechu. Spoje sú skrutkované a preto nie je problém model znovu rozobrať pri nejakej oprave, alebo prestavbe. Ak plánujete svoj náves osadiť funkčnými svetlami, odporúčam urobiť to hneď počas stavby základného rámu, pretože ťahať prípojný kábel popod celú podlahu až po dokončení stavby je zbytočná komplikácia. Alternatívne sa dajú namontovať elektricky zaťahované a vysúvané oporné nohy návesy. Pohon je napájaný cez akumulátor schovaný v nákladnom priestore, ovládané sú cez vysielač a prípojný kábel. Ale pokojne môžete ponechať nohy v základnom prevedení, aké je v stavebnici. Zatiahnu sa automaticky po pripojení návesu k ťahaču, len vyťahovať sa musia ručne. Mne osobne to napríklad nevadí. Tento náves sa dá zapriahnuť za každý US a AUS ťahač. Obzvlášť efektný je v Road Train súprave, keď použijete dolly vozík a ťažné zariadenia. To je atrakcia, od ktorej diváci nemôžu odtrhnúť oči. Keď to zhrniem, kúpou tejto stavebnice dostanete niekoľko hodín perfektnej zábavy ukončenej radosťou z atraktívneho modelu výborného pre nadšenca do kamiónov. V kombinácii s pekným ťahačom budete mať doma takú atrakciu, akou sa budete radi pýšiť pred každou návštevou.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Návod na použitie - pdf súbor

Parametre
mierka zmenšenia 1/14
prevedenie KIT

Ponúkame 19241 položiek od 283 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií