Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

Pelikán RC Bravus 2400 ARF

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
229,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Pelikan
Kód:
5609001
EAN:
8596450005839

Pelikán RC Bravus 2400 ARF   Pelikán PEL9001

Model vetroňa s elektropohonom na diaľkové ovládanie pre mierne pokročilých pilotov.

Prakticky hotový model výkonného motorového vetroňa s rozpätím 2400mm z extrudovaného penového polyolefínu (EPO). Osadený striedavým motorom RAY C3836-850 s regulátorom RAY G2 R-50SB a 6 servami. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka, klapky a otáčky motora.

Obsah balenia:
Prakticky hotový model vetroňa s nainštalovaným elektromotorom, ESC regulátorom a servami. Trup vylisovaný z EPO s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 9x7 ", regulátorom otáčok 50A, a 2 servami, krídlo vylisované z EPO s inštalovanými 4 servami, chvostové plochy z EPO, 2 uhlíkové rúrkové spojky krídla, a návod ku stavbe a lietanie.

Potrebujete dokúpiť:
najmenej 4, vhodnejšie 6, najlepšie 7 kanálovú RC súpravu, 3s Li-Pol akumulátor 11,1V s kapacitou aspoň 2600 mAh, prípadne vhodnú nabíjačku

Obľúbená GAMA 2100 a ALPHA 1500 dostali dospelého bračeka! Nový BRAVUS má dôkladnú konštrukciu z penového EPO dômyselne spevnenú výstuhami z uhlíkových trubiek a pásnic; elegantné tvary moderného vetroňa a krídlo s rozpätím nádherných 2400 mm s "plnou mechanizáciou" - s ovládanými klapkami a krídelkami. BRAVUS 2400 je vďaka tomu výborný následný model vhodný pre rekreačné lietanie v termike aj za miernejších podmienok na svahu - a je prakticky hotový! Stačí nasadiť polovice krídla, dvoma skrutkami priskrutkovať vodorovnú chvostovú plochu, pripojiť prijímač a pohonný akumulátor - a môžete letieť!

Zachované samozrejme ostávajú osvedčené prednosti Gamy: krídlo s veľkou nosnou plochou, ovládané krídelká, klapky, smerovka aj výškovka, pohon výkonným striedavým motorom. Robustná - a pritom veľmi ľahká - konštrukcia z penového EPO s uhlíkovými výstuhami zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, pokiaľ už k nejakej škode dôjde. Pre ovládanie vám v zásade stačí aj tá najobyčajnejšie šesťkanálová RC súprava - samozrejme, pre plné využitie možností modelu je dobré použiť aspoň sedemkanálový počítačový vysielač s mixami pre vetroň so 4 servami v krídle. Napájanie zabezpečuje bežný Li-Pol trojčlánok 2600-3000 mAh - opäť nič náročného, ​​to má dnes každý.

BRAVUS 2400 je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polyolefínu EPO poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2836-850 ot./min na V), regulátorom RAY G2 R-50SB s výkonným spínaným BEC stabilizátorom pre bezpečné napájanie 6 serv a servami smerovky a výškovky nainštalovanými v kýlovke je vylisovaný z penového EPO; pevnú "chrbticu" trupu tvorí uhlíková trubka. Kryt kabíny je odnímací s magnetickými uzávermi. Regulátor otáčok je jednoducho programovateľný s pomocou vysielača alebo programovací karty RAY G2, napájať ho môžete z Li-Pol, Li-Fe aj NiMH akumulátorov. Vrtuľa 9x7" je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. Chladenie motora, regulátora a akumulátora napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch čela, nevyhnutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným "plachtárskym" profilom je tiež vylisované z EPO, krídelká a klapky vystužené uhlíkovými pásmi sú ovládané 2 pármi serv uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtenými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú dvoma uhlíkovými rúrkovými spojkami; uvoľneniu polovíc krídla za letu bránia poistné skrutky na spodnej strane krídla.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPO, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Výškovka je opäť vystužená uhlíkovú pásnicou.

Príprava k letu modelu v základnom prevedení zahŕňa iba upevnenie chvostových plôch (prilepením stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať najmenej štvorkanálovú RC súpravu (ak sa uspokojíte s len s ovládaním motora, krídielok, smerovky a výškovky), ale pre plné využitie možností modelu je vhodné použiť aspoň šesťkanálovú počítačovú RC súpravu (v tom prípade sa serva klapiek zapájajú pomocou Y-kábla do jedného kanála prijímača) alebo ešte radšej aspoň sedemkanálový vysielač umožňujúci zapojiť a nastaviť všetky serva samostatne.

Pre napájanie Bravusu 2400 budete potrebovať trojčlánkový Li-Pol akumulátor 11,1V s kapacitou aspoň 2600mAh. Model bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 3300mAh.

BRAVUS 2400 je určený pre mierne pokročilých pilotov - pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletať s výkonným termickým vetroňom. Návod obsahuje dôkladnú tabuľku s odporúčanými výchylkami všetkých kormidiel, takže sa budete môcť dôverne zoznámiť s pokročilým nastavovaním vetroňa s krídelkami a klapkami, naučíte sa, na čo sú dobré letové režimy poskytujúce vyšší vztlak pre krúženie v termike alebo naopak zvýšenú prenikavosť pre rýchle vyhľadanie ďalšieho stúpavého prúdu. Výkon motora je dostatočný pre trvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40 °, takže nastúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijako dlhé! BRAVUS 2400 citlivo reaguje aj na slabú termiku a nestratí sa ani za miernejších podmienok na svahu. A s ovládanými vztlakovými klapkami, letovými režimami a butterfly brzdou to bude úplne iná rozprávka!

Rozpätie [mm] 2385
Dĺžka [mm] 1105
Hmotnost [g] 1300 - 1360
Plocha krídla [dm2] 31.1
Ovládané funkcie S, V, K (2), M, F (2)
Stavebné náročnosť S0, S1
Náročnosť pilotáže P2
Pohon a RC vybavenie:

Motor * RAY C2836-850
Regulátor * RAY G2 R-50SB
Vrtuľa * sklopná s listami 9x7 "
Akumulátor RAY G4 11,1 V 2700 mAh
Serva * 6x
RC súprava min. 7 kanálov počítačová
*) Súčasť ARF setu

Parametre
prevedenie ARF
rozpätie 2m a viac

Mohlo by vás zaujímať

Ponúkame 19700 položiek od 291 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií