Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Príslušenstvo a doplnky pre RC modely RC súpravy RC prijímače Prijímač Hitec Optima 9 2,4GHz AFHSS dual anténa

Prijímač Hitec Optima 9 2,4GHz AFHSS dual anténa

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
57,44 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Hitec
Kód:
5628425
EAN:
669962284257

Prijímač OPTIMA 9 2.4GHz prijímač AFHSS 9 kanálov dual anténa    1HI28425
 
9 - kanálový prijímač 2.4GHz s dvojitou aktívnou všesmerovou anténou s AFHSS systémom Hitec s prenosom telemetrie, plným dosahom a zvýšeným rozsahom napájacieho napätia (4-5 Ni-xx, 2s Li-pol). Prijímač je určený pre všeobecné použitie v bežných aj veľkých modeloch všetkých kategórií, vďaka malým rozmerom, malej hmotnosti a konektormi zasúvanými v pozdĺžnej ose je vhodný aj pre modely s veľmi štíhlym trupom. Použitie AFHSS prenosovej technológie prináša vysokú odolnosť voči rušeniu a možnosť nastavenia núdzových výchyliek (fail-safe) pre prípad výpadku alebo silného rušenia signálu vysielača. OPTIMA 9 2,4GHz obsahuje obvody dvoch prijímačov so samostatnými anténami, ktoré pracujú paralelne, čo zaručuje pri správnej inštálacii antén (navzájom kolmo) vysokú spoľahlivosť prenosu riadiaceho signálu bez ohľadu na vzájomnú polohu vysielača a modelu. Týmto spôsobom je minimalizovaný možný vplyv smerovosti prijímačových antén pre dosiahnutie vynikajúcej úrovne bezpečnosti prenosu riadiaceho signálu pre veľké a rýchle modely lietadiel a vrtuľníkov.
 
Telemetria: Prijímač je vybavený dátovou zásuvkou ("DATA") pre pripojenie telemetrickej ústredne pre prenos telemetrie do vysielača. Bez prídavných snímačov prijímač do vysielača predáva údaje o hodnote napájecieho napätia prijímača.
 
SPC systém: Okrem bežného napájania zo 4 - 5 čl. akumulátora NiCd/NiMH alebo 2s lithiového akumulátora (Li-Pol, Li-Fe, Li-Ion) je možné prijímač napájať prostredníctvom vstavaného stabilizátora napájania. V takom prípade sa napájacie napätie (4,8-35 V) privedie do zásuvky SPC, z ktorej sa vyberie skratovacia prepojka( dodávaná s prijímačom). SPC systém zaisťuje iba napájanie prijímača, pre napájanie serv sa musí na niektorú zo zásuviek kanálov 1...9 priviesť napájacie napätie 4,8 - 7,4 V (podľa typu serv). Vďaka SPC je tak možné u elektroletov prijímač napájať priamo z pohonného akumulátora a obísť tak nebezpečie výpadku napätia, alebo úplného zlyhania BEC stabilizátora napájania v regulátore otáčiek. Pri veľkých modeloch so spaľovacím motorom je zas možné SPC využiť pre jednoduché vytvorenie dvojitého napájacieho systému so samostatným akumulátorom pre prijímač a ďalším pre servá bez potreby iných prídavných obvodov alebo zariadení.
 
Pri použití PC rozhrania HPP-22 a obslužného programu (voľne k stiahnutiu na webových stránkách RCM Pelikán a Hitec) je možné aktualizovať software prijímača.
 
Prijímač OPTIMA 9 2,4GHz je vybavený zdierkami pre štandardné konektory UNI (=JR/Graupner, Hitec, Futaba).
 
Modulácia/kódovanie      2,4 GHz AFHSS
Počet kanálov 9
Fail-safe áno
Telemetria áno
Napájanie 4-5 čl. NiXX / 2s Li-Pol (4,8 - 7,4 V); 4,8 - 35 V pri využití SPC
Odber bez serv cca 90 mA
Rozmery 48 x 28,5 x 10,6 mm
Hmotnosť 22 g

 

Ponúkame 19249 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií