Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Pz.Kpfw. III CELOKOVOVÝ 1/16 ARR

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
389,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
MATO
Kód:
5001226

Pz.Kpfw. III Complete Metal nenafarbený 1/16 ARR IR verzia     MATO 1226

Celokovový nenafarbený zostavený model tanku na diaľkové ovládanie (RC model) bez RC súpravy a príslušnstva.

Model zobrazuje nemecký stredný tank z čias 2. svetovej vojny. Tank Pz.Kpfw. III je všeobecne známy aj pod skráteným označením Panzer III, alebo Pz. III. Oficiálne nemecké označenie bolo Sd.Kfz. 141. Vyvinutý bol v tridsiatych rokoch minulého storočia. Bol určený pre boj proti iným obrneným cieľom a jeho úlohou bola podporná funkcia pre tanky Panzer IV. S príchodom modernejších a výkonnejších sovietskych tankov T-34, vznikla potreba výkonnejšieho protitankového kanóna a tank Pz. IV poskytoval lepšie možnosti ďalšieho vývoja. Tank Pz. III sa stával zastaraným ale po montáží nového kanóna s dlhou hlavňou 7,5cm KwK 40 od roku 1942 aj naďalej účinne plnil úlohy podpory pechoty. Výroba Pz. III skončila v roku 1943, ale samotný podvozok dobre poslúžil k výrobe samohybných útočných diel Sturmgeschütz III, ktoré slúžili až do konca vojny. Viac informácií o tomto tanku nájdete napríklad vo Wikipedii.

 
Tento RC model tanku Pz.Kpfw. III s elektrickým pohonom simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Model je celokovový, zostavený a nenafarbený. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňují jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky sú vybavené motormi veľkosti 380. Vo veži je namontovaný záklzový mechanizmus Heng Long.
 
mierka: 1/16
dĺžka:    mm
šírka:    mm
výška:   mm
hmotnosť: cca 5,5 kg
Model je celokovový.

Balenie obsahuje:
- hotový model v revedení ARR
Dokúpiť treba: RC vybavenie, riadiacu elektroniku, mechanizmus otáčania veže, mechanizmus námeru kanóna.
 
Z vlastnej skúsenosti odporúčame pre kompletné spojazdnenie modelu:
RC súpravu Carson FS 6K Reflex Stick II 2,4GHz auto/tank/loď 500501006 (6305010,06)
Multifunkčný modul Elmod ThinkTank Fusion PRO #5701(5105701), alebo Elmod ThinkTank Fusion ECO.
Sadu - Nabíjačka Carson Delta Peak 2A set 500606031 (6306060,32)
a ďalšie príslušenstvo, ktoré nájdete v našom e-shope a predajni.

Model je určený na jazdu v miestnosti a vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model nie je hračka, vyžaduje údržbu a je určený pre modelárov starších 14 rokov.

Náš test Pz.Kpfw. III v celokovovom prevedení: Tento model je z mojej osobnej skúsenosti veľmi zaujímavý. Všetky diely sú z kovu (zinkovej zliatiny a hliníka) a výrobca MATO to urobil v podstate veľmi jednoducho. Skoro každý jeden kovový diel korby, veže, detailov je akoby prekopírovaný z plastovej predlohy od Heng Longu. Takže pasujú a sú vzájomne vymeniteľné skoro všetky diely kov za plast a naopak. Ale to vlastne ani nie je dôležité. Chválim kovovú vaňu, ktorá je z veľkej časti frézovaná a presne opracovaná. Diely podvozku sú dobre funkčné, len pružiny držia podvozok hodne vysoko, takže tank napriek svojej hmotnosti stojí akoby na "špičkách". Ale po vložení všetkej elektroniky, reproduktora a akumulátora, podvozok mierne poklesne a časom sa usadí. Pri montáži elektroniky treba pamätať stále na jednu zásadnú vec. Všetky káble, konektory, dosky plošných spojov, LED svetlá, všetko treba dobre odizolovať od možného kontaktu s kovovými dielmi tanku. Človek nezvyknutý na celokovový model si ľahko zoskratuje niektorý mechanizmus, alebo drahú elektroniku. Vo vani tohto modelu je vskutku málo miesta, takže je dosť problém upratať všetky káble tak, aby to nezavadzalo napríklad pri otáčaní veže. Pre spojazdnenie modelu stačí aj mizerná čínska MFU RX-18 a použiť sa dajú vlastne všetky mechanizmy Heng Long (sedia aj ich úchytné body), ale ja by som odporúčal použiť MFU Elmod Fusion, a pre ovládanie kanóna (dvíhanie, záklz) by som použil servá. Tento model si to jednoznačne zaslúži. Pri spojazdňovaní svojho prvého celokovového modelu tanku som narazil na jeden zásadný problém, s ktorým som sa nestretol pri mojich predchádzajúcich 50% plastových modeloch. Celokovoé telo tanky funguje ako výborné tienenie rádiového signálu. Preto je nutné prijímač umiestniť tak, aby sa dala anténa vyviesť von, mimo korby modelu. Inak je tento model vcelku presný v mierke a verne zobrazuje skutočnú predlohu. Po osadení kvalitnou elektronikou je aj napriek svojim pomerne malým rozmerom vskutku zaujímavý a poteší srdce aj náročného modelára.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka 1/16
prevedenie ARR

Ponúkame 18728 položiek od 267 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií