Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel 1/16 RTR BB Torro

Vypredané
Produkt je vypredaný. Pre informáciu o možnej dostupnosti nám prosím napíšte.
179,90 €
Značka:
Torro
Kód:
5024388,87

RC King Tiger Henschel Turrent BB
 
Model tanku na diaľkové ovládanie (RC model), kompletná sada s príslušenstvom.
 
Model zobrazuje nemecký ťažký tank z čias 2. svetovej vojny. Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. B (alebo Tiger II) je známy pod neformálnym menom Königstiger, alebo King Tiger, ktoré mu dali hlavne americkí vojaci. Tiger II bol nástupcom tanku Tiger I a vážil okolo 70t. Chránil ho pancier hrubý 100 až 180mm (predná čať). Vyzbrojený bol 8.8cm protitankovým kanónom KwK 43 L/71. Prvý raz bol bojovo nasadený počas spojeneckej invázie v Normandii, v lete 1944. Používal dva druhy veže, starší typ bol označovaný ako veža "Porsche". Táto veža mala typický zaoblený predok a na ľavom boku vyčnievajúcu veliteľskú vežičku (vyrobených bolo okolo 50 kusov). Novší typ veže sa označuje ako veža "Henschel", má rovnú čelnú stenu a je celkovo väčšia, bez vyčnievajúcej veliteľskej  vežičky na ľavom boku. Tiger II bol so svojou kombináciou hrubého panciera, vysoko výkonného kanóna a kvalitného zameriavača smrteľne nebezpečný pre všetky spojenecké a sovietske tanky. Bol schopný presne zasiahnuť a zničiť súpera až na vzdialenosť 2km! Slabinou tohto inak výnimočného tanku bol nízky výkon jeho motora Maybach a častá poruchovosť zložitého pohonného systému. Na začiatku bojového nasadenia bolo viac kusov stratených kvôli poruchám, než zničených v boji. Zaujímavosťou je, že rovnako ako Tiger I bol aj Tiger II vybavený dvoma druhmi pásov. Širšie boli určené pre pohyb na teréne bojiska a užšie na prepravu na vagónoch a na prejazd krátkej vzdialenosti. Celkovo bolo vyrobených len asi 492 kusov.
 
Tento RC model tanku King Tiger s elektrickým pohonom simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Model je celoplastový, zostavený a nafarbený, drobné detaily sú dodané v krabičke, modelár si ich dopĺňa na povrch modelu sám. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňují jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky s kovovými kolesami sú vybavené motormi veľkosti 380. Otáčanie veže je v rozsahu 320 stupňov, námer kanóna (spúšťanie a zdvíhanie) je ovládaný cyklicky podržaním ľavej páky vysielača. Model je vybavený zvukovým modulom imitujúcim zvuk motora, zvuky streľba z guľometu a kanóna. Inštalovaný je aj generátor dymu.
 
Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm (airsoftových) guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku. 
 
mierka: 1/16
dĺžka: 650 mm
šírka: 235 mm
výška: 200 mm
hmotnosť: cca 2,5 kg
Na ovládanie modelu slúži vysielač 2,4 GHz.
 
Balenie obsahuje:
- hotový model
- vysielač 
- pohonný akumulátor NiMH 2000 mAh/7,2V
- sieťovú nabíjačku 
- fľaštičku dymovej tekutiny
- drobné povrchové detaily a nálepky

Doba jazdenia s plne nabitým akumulátorom je obvykle 30 - 40 minút v závislosti od spôsobu jazdy. Doba nabíjania akumulátora: cca 7 hod.

Potrebné dokúpiť: AA batérie do vysielača.

Z vlastnej skúsenosti odporúčame:
Sadu - Nabíjačka Carson Delta Peak 4A set (+8x AA bat., 1x NiMH 3000mA/7,2V) 500606031 (6306060,31), alebo alternatívne 500606031 (6306060,32)

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6 mm airsoftové guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu a je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Upozornenie - dobrá rada: Riadiaca elektronika MFU RX-18 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi a iné) má "rôznorodú" kvalitu a krátku životnosť. Pokročilejším a náročnejším modelárom/užívateľom odporúčame jej úplnú výmenu za MFU Elmod. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 200 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test Pz.Kpfw. VI King Tiger (Torro - Heng Long): Nemecká firma Torro sa špecializuje na vylepšovanie inak pomerne mizerných RC modelov tankov tankov od čínskeho výrobcu Heng Long. Tento konkrétny model je z môjho náročného pohľadu skúseného modelára len dobrým základom pre vlastnú prestavbu a vylepšenie. Nazval by som to doslova polotovarom. Keďže sa plastové diely tohto čínskeho výrobku nápadne podobajú na King Tigra od Tamiye (s istou mierou zjednodušených detailov), je tento model vcelku presný v mierke a verne zobrazuje skutočnú predlohu. Aj všeobecné jazdné vlastnosti patria k celkom dobrým, takže pre začiatočníka tento model úplne postačí. Slabinou tohto výrobku je jeho elektronika. Torro síce v rámci svojho dohľadu na kvalitu dáva do tankov relatívne lepšie výrobky, ale stále je to len univerzálna MFU RX-18, ktorá síce zabezpečuje proporcionálne ovládanie funkcií, ale integrovaný zvukový modul úplne degraduje tento model. Akýsi univerzálny zvuk motora, rovnako ako imitácie zvukov výstrelov, alebo mechanizmov tanku, sú rovnaké azda vo všetkých typoch, ktoré Heng Long vyrába a Torro upravuje. Dymový modul je hrozne hlučný a ak nie je reproduktor zvukového modulu vytočený naplno, tak zvuk dymového generátora prehluší zvuk motora. Mne osobne dymový generátor produkujúci biely "cigaretový" dym vôbec nepasuje. Ale divákom sa to páči, tak čo už. Ja však vo svojich tankoch radšej dymový modul vypínam, alebo vôbec nemám. Ako som spomenul, všeobecné jazdné vlastnosti tohto modelu sú pre začiatočníka prijateľné. Čo mi však veľmi vadí je spôsob imitácie záklzu pri výstrele z kanóna (týka sa to hlavne BB verzie modelu). Pri výstrele šklbne celým tankom dozadu, čo je úplne nereálne. Ešte jedna drobnosť mi vadí - žiadne funkčné napínanie pásov. Ak to mám celé zhrnúť, tento model by som kúpil buď ako hračku pre dorastajúce dieťa s perspektívou, že po pokazení si model prestaviam na vyšší modelársky štandard, alebo by som ho kúpil rovno s úmyslom, že ho zbavím zastaranej elektroniky a vybavím kvalitným MFU Elmod. Po takejto úprave to je veľmi zaujímavý model.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka 1/16
prevedenie RTR

Ponúkame 17528 položiek od 208 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na stránkach s tým súhlasíte. Viac informácií