Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel veža 1/16 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
559,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Tamiya
Kód:
6456018
EAN:
4950344560189

Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel veža Full Option  Tamiya 56018

Stavebnica modelu tanku na diaľkové ovládanie (RC model).

Verný model zobrazuje nemecký ťažký tank z čias 2. svetovej vojny. Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. B (alebo Tiger II) je známy pod  menom Königstiger, alebo King Tiger, ktoré mu dali americkí vojaci. Tiger II bol nástupcom tanku Tiger I a vážil okolo 70t. Chránil ho pancier hrubý 100 až 180mm (predná čať). Vyzbrojený bol 8.8cm KwK 43 L/71 protitankovým kanónom. Prvý raz bol bojovo nasadený počas spojeneckej invázie v Normandii, v lete 1944. Používal dva druhy veže, starší typ označovaný ako veža "Porsche". Táto veža mala typický zaoblený predok a na ľavom boku vyčnievajúcu veliteľskú vežičku (vyrobených bolo len 50 kusov). Novší typ veže sa označuje "Henschel", má rovnú čelnú stenu a je celkovo väčšia, bez vyčnievajúcej veliteľskej  vežičky na ľavom boku. Tiger II bol so svojou kombináciou hrubého panciera, vysoko výkonného kanóna, kvalitného zameriavača vysoko nad zemou (tank bol veľmi vysoký), smrteľne nebezpečný pre všetky spojenecké a sovietske tanky. Bol schopný presne zasiahnuť a zničiť súpera až na vzdialenosť 2km! Slabinou tohto inak výnimočného tanku bol nízky výkon jeho motora Maybach a častá poruchovosť zložitého pohonného systému. Na začiatku bojového nasadenia bolo viac kusov stratených kvôli poruchám, než zničených v boji. Zaujímavosťou je, že rovnako ako Tiger I bol aj Tiger II vybavený dvoma druhmi pásov. Širšie boli určené pre pohyb na teréne bojiska a užšie na prepravu na vagónoch  a na prejazd krátkej vzdialenosti. Celkovo bolo vyrobených len asi 492 kusov.

Stavebnica obsahuje plastové a kovové nezostavené diely a predmontované mechanické časti (kvalitné kovové prevodovky s motormi 380, mechanizmus záklzu, mechanizmus námeru hlavne, mechanizmus otáčania veže). Celá spodná časť modelu je kovová, vrátane všetkých hlavných častí pojazdu (časti podvozku, ramená zavesenia kolies, hnacie a napínacie kolesá,...). Kovové sú hlavne dela a guľometu. Priložený je hárok samolepiacich plátov Zimmeritu, takže modelár si môže vybrať aj takúto atraktívnu verziu povrchu modelu.
Súčasťou stavebnice je aj kompletná elektronika, obsahujúca DMD Control Unit T-03 (integrované dva FET regulátory rýchlosti), multifunkčnú jednotku MF-01 (zvukový a funkčný generátor) a vysoko kvalitný reproduktor. Samozrejmosťou je kvalitná záblesková jednotka pre delo a LED pre guľomet.
Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť veľmi realistické správanie modelu ako zvuky, záblesky, simulácia spätného rázu, jazdné vlastnosti.

V samostatnom príslušenstve je možné dokúpiť modul Tamiya  Battle System 300053447 (6453447), pri použití ktorého je možné simulovať súboj s viacerými modelmi.

mierka: 1/16
dĺžka: 640 mm
šírka: 235 mm
výška: 235 mm
hmotnosť: 4250 g

Potrebné dokúpiť: 4-kanálovú RC súpravu tank/truck typu (obe páky centrované), pohonný akumulátor, nabíjačku, farby, lepidlo, bežné modelárske náradie na zostavenie modelu.

Z vlastnej skúsenosti odporúčame:
RC súpravu Carson FS 6K Reflex Stick II 2,4GHz auto/tank/loď 500501006 (6305010,06), ktorá je od výroby vyladená práve pre použitie v tankoch Tamiya.
Sadu - Nabíjačka Carson Delta Peak 2A set 500606031 (6306060,32)
Lepidlá, farby a spreje Tamiya.

Model je určený na jazdu v miestnosti a vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model nie je hračka, vyžaduje údržbu a je určený pre modelárov starších 14 rokov.

Náš test Pz.Kpfw. VI King Tiger: Tento vydarený model som staval už dvakrát. Prvý raz som si ho postavil pre vlastné potešenie (používam ho už niekoľko rokov) a druhý som staval pre zákazníka. Stavebnica je priam dokonalá, typická Tamiya. Všetky plastové diely sú bezchybne vylisované, kovové časti a spojovací materiál sú prehľadne usporiadané. Stavebný návod je je až edukatívne dôkladný a prehľadný. Ak sa nebudete pri stavbe ponáhľať, zvládne ju aj úplný začiatočník. Všetky diely k sebe dokonalo pasujú a netreba riešiť žiadne komplikácie. Stavba sa dá zvládnuť za jediný víkend. Keďže v stavebnici je už všetka potrebná elektronika, stačí dokúpiť RC súpravu a baterku (prípadne nabíjačku). Ja mám k tomuto tanku svoj obľúbený RC set Carson Reflex Car/Boat (6 kanálový, jednoduchý) vysielač. Keďže Carson spolupracuje s Tamiyou, tento vysielač je od výroby "naladený" na MFU Tamiya. Takže stačí len do prijímača nastrkať káble podľa návodu, skalibrovať systém a všetko krásne hneď funguje. Tamiya dáva do svojich modelov veľmi výkonný zvukový modul a kvalitný reproduktor. Môj King Tiger okamžite po naštartovaní zaujme všetkých divákov. Keď dám zvuk naplno, prehluší všetko naokolo. Zvlášť nádherný je výstrel z kanóna s dunivým zvukom a pomalým záklzom. Krásny je aj zvuk guľometu. Jazdné vlastnosti zodpovedajú skutočnosti, je to pomalý tank (Tamiya dbá o modelovú rýchlosť) ale s prekvapujúco dobrou prejazdnosťou terénom. Keďže je to môj najstarší tank od Tamiye, časom sa trochu povolil mechanizmus napínania pásov a teraz sa mi stáva, že sa pri dlhšom jazdení v teréne jeden pás príliš uvoľní. Je treba ho znovu napnúť a to trochu otravuje. Ešte jedna "drobnosť", ktorá mi vadí je uzavretosť MFU Tamiya. Všetko je už naprogramované od výroby a nie je možné zmeniť parametre, alebo zvuky (ako to umožňuje môj obľúbený Elmod Fusion). Na záver však môžem túto stavebnicu len odporúčať. Je to jednoducho skvelý produkt.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
prevedenie KIT

Ponúkame 19249 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií