Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Pz.Kpfw. VI Tiger Early 1/16 RTR PRO IR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
238,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Torro
Kód:
5024052,22
EAN:
4250229620749

Pz.Kpfw. VI Tiger Early  1/16 RTR PRO IR      Torro 1112405222

Model tanku na diaľkové ovládanie (RC model), kompletná sada s príslušenstvom, s elektrickým pohonom verne simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Diaľkovo je riadené aj otáčanie veže a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). Model má zabudovaný infračervený kanón, pri jazde viacerých takto vybavených modelov je možné simulovať rôzne bitky (nestrieľa guličky). Simuláciu dopĺňa zvukový modul imitujúci zvuk motora a generátor dymu. Dlhá doba jazdenia je zabezpečená akumulátorom Ni-MH s kapacitou 1700mAh.
 
Verzia modelu obsahuje veľa kovových častí. Vaňa, prevodovky, hlaveň, detaily.... sú vyrobené zo zinkovej zliatiny, hliníka a mosadze. Model legendárneho tanku Tiger s elektrickým pohonom simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Model je zostavený a nafarbený, drobné detaily sú dodané v krabičke, modelár si ich dopĺňa na povrch modelu sám. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu, dozadu a zatáčanie. Prevodovky sú vybavené motormi veľkosti 380. Otáčanie veže je v rozsahu 350 stupňov, námer kanóna (spúšťanie a zdvíhanie) je ovládaný cyklicky podržaním ľavej páky vysielača. Model je vybavený zvukovým modulom imitujúcim zvuk motora, zvuky streľby z guľometu a kanóna. Inštalovaný je aj generátor dymu. Priložený je hárok nálepiek. RC súprava pracujúca v pásme 2,4 GHz umožňuje jazdiť viacerým modelom bez obmedzenia s hľadaním voľného kanálu. Doba jazdenia s plne nabitým akumulátorom mAh je až do 20 minút, samozrejme v závislosti od spôsobu jazdy. Model má zabudovaný kovový tuning - kovovú vaňu, kovové diely prevodovky, kovové diely na podvozku a diely veže. Pásy sú plastové, realisticky patinované. Vyžaduje zvýšenú údržbu a starostlivosť. 
 
mierka: 1/16
dĺžka: 530 mm
šírka: 230 mm
výška: 195 mm
motor: 8500 U/min
hmotnosť: cca 4,3 kg, s príslušenstvom: cca 6 kg

Balenie obsahuje:
- hotový model
- vysielač 2,4GHz
- pohonný akumulátor 1700mAh/7,2V
- sieťovú nabíjačku 7,2V-400mA
- fľaštičku dymovej tekutiny
- drobné povrchové detaily a nálepky

Potrebné dokúpiť: AA batérie do vysielača.

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm plastových guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov obvykle zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku.

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6mm guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu a je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Upozornenie - dobrá rada:
 Riadiaca elektronika MFU RX-18 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi, Pelikán a iné) má "rôznorodú" kvalitu a krátku životnosť. Pokročilejším a náročnejším modelárom/užívateľom odporúčame jej úplnú výmenu za MFU Elmod. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 200 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test - skúsenosti s elektronikou MFU RX-18: Všetky RC tanky vyrábané čínskou firmou Heng Long a balené do balení Torro, Amewi, Pelikán, alebo iných, sú štandardne vybavené multifunkčnou jednotkou RX-18, ktorá má v sebe integrovaný prijímač, zvukový modul a mix-modul zabezpečujúci pohyb modelu. Či už ide o najzákladnejšiu verziu celoplastového modelu tanku, alebo tuningovú s pridanými kovovými časťami, slabinou výrobku je jeho elektronika. Torro v rámci svojho dohľadu na kvalitu síce dáva do tankov RX-18 údajne vyššej kvality a pridáva na základnú dosku aj chladiaci ventilátor, ale naše skúsenosti sú také, že je to stále len univerzálna čínska elektronika. Síce zabezpečuje proporcionálne ovládanie funkcií jazdy modelu, aj zvukový modul sa rokmi čiastočne zlepšil, ale výsledok nie je uspokojivý. Zvuky motora, výstrelov, alebo mechanizmov tanku, sú málo realistické a vhodné akurát pre úplneho začiatočníka. Smiešna je imitácia záklzu pri výstrele z kanóna (týka sa to hlavne BB verzie modelu), kedy pri výstrele šklbne celým tankom dozadu, čo je úplne nereálne. V novších verziách RX-18 sa to mierne zlepšilo, ale celkovo nie je čo chváliť. Najhoršie je však stále vysoké percento kazovosti tejto čínskej elektroniky, bez ohľadu na to, pod akou značkou distribútora je zabalená.
Naše odporúčanie je také, že od modelov tankov vybavených RX-18 a jej mutáciami netreba čakať veľa. Ak model kupujete ako hračku pre dieťa, tak je to postačujúce, len treba počítať, že sa skôr či neskôr elektronika pokazí. 
Ak patríte medzi náročnejších modelárov, alebo fanúšikov tankovej techniky, odporúčame čínsku elektroniku kompletne vymeniť za nemeckú Elmod Fusion ECO/PRO s použitím vysielača Carson Reflex 6k. S touto nemeckou elektronikou získate model na úplne novej úrovni, a spoznáte svet realistických modelov tankov.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

Náš test Pz.Kpfw. VI Tiger (Torro): Nemecká firma Torro sa špecializuje na vylepšovanie inak pomerne mizerných (hovorím o elektronike) RC modelov tankov tankov od čínskeho výrobcu Heng Long. Tento konkrétny model je z môjho náročného pohľadu skúseného modelára výborným základom pre ďalšiu vlastnú prestavbu a vylepšenie. Vďaka rozsiahlemu tuningu kovovými dielmi sú všeobecné jazdné vlastnosti celkom dobré, takže pre začiatočníka tento model úplne postačí. Hlavnou slabinou tohto inak veľmi dobrého výrobku je jeho elektronika. Torro síce v rámci svojho dohľadu na kvalitu dáva do tankov relatívne lepšie elektronického výrobky, ale stále je to len univerzálna MFU RX-18, ktorá síce zabezpečuje proporcionálne ovládanie funkcií, ale integrovaný zvukový modul úplne degraduje tento model. Akýsi univerzálny zvuk motora, rovnako ako imitácie zvukov výstrelov, alebo mechanizmov tanku, sú rovnaké azda vo všetkých typoch, ktoré Heng Long vyrába a Torro upravuje. Dymový modul je hrozne hlučný a ak nie je reproduktor zvukového modulu vytočený naplno, tak zvuk dymového generátora prehluší zvuk motora. Mne osobne dymový generátor produkujúci biely "cigaretový" dym vôbec nepasuje. Ale divákom sa to páči, tak čo už. Ja však vo svojich tankoch radšej dymový modul vypínam, alebo vôbec nemám. Ako som spomenul, všeobecné jazdné vlastnosti tohto modelu sú pre začiatočníka úplne postačujúce. Čo mi však veľmi vadí je spôsob imitácie záklzu pri výstrele z kanóna (týka sa to hlavne BB verzie modelu). Pri výstrele šklbne celým tankom dozadu, čo je úplne nereálne. Ak to mám celé zhrnúť, tento model by som kúpil s tým vedomím, že jeho elektronika je zúfalo slabá a skôr či neskôr ju vymením (po pokazení) a model prestaviam na vyšší modelársky štandard pomocou kvalitnej nemeckej MFU Elmod. Po takejto úprave to je priam dokonalý model.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka 1/16
prevedenie RTR

Ponúkame 19140 položiek od 280 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií