Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

RC elektrovetroň Beta 1400 mm V2 RTF M2

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
151,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Pelikan
Kód:
5601479,30
EAN:
8596450014718

RC elektrovetroň Beta 1400 mm V2 RTF M1    Pelikán 4ST1479-M2

Prakticky hotový model školského motorového vetroňa so striedavým (brushless) elektromotorom. Vhodný pre začiatočníkov ako prvý RC model lietadla. Model je z takmer nezničiteľného extrudovaného penového polypropylénu (EPP). Ovládaná smerovka, výškovka, krídelká. Kompletná sada s vysielačom v móde 2.

Obsah balenia:
Trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, pevnou vrtuľou 6x4 ", regulátorom otáčok RAY G2 R-20B a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, osemkanálový vysielač RadioLink T8FB BT 2.4GHz FHSS s osemkanálovým 2.4GHz FHSS prijímačom R8EF, pohonný akumulátor Li-Pol 11,1V 1300 mAh (20C), 220V rýchlonabíjačku a podrobný návod pre stavbu a lietanie.

Potrebujete dokúpiť:
4x AA batérie pre vysielač.

Technické parametre:
Rozpätie [mm] 1420
Dĺžka [mm] 940
Hmotnosť [g] 650 - 720
Plocha krídla [dm2] 24.5
Ovládané funkcie S, V, K, M
Stavebná náročnosť S0
Náročnosť pilotáže P1, P2

Aj najnovšia verzia motorového vetroňa BETA 1400 V2 zostáva spoľahlivá a húževnatá "ťažná kobylka". Odolný školský a cvičný motorový vetroň uspokojí začínajúcich pilotov ktorí tak prejdú od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačného víkendového letca, ktorému poskytne skladný a pohodlný model pre dokonalé relaxačné polietanie.

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom vpredu viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, C2623-1950) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom RAY G2 R-20B a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímací s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtenými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladenie motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava na let zahŕňa iba prilepenie chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži osemkanálový vysielač RadioLink T8FB BT 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskokom v rozprestretom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 2 (plyn vľavo), trimami a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Pre napájanie vysielača budete potrebovať 4 AA (tužkové) alkalické batérie alebo akumulátory (nie sú súčasťou RC setu).

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keby ste našli" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo)maketou lietadla akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na serve a kormidle môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej "motoro-vetroňovej" akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-Poly akumulátorom 11.1V 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C), čomu zodpovedá pevná vrtuľa 6x4 ". Model bez problémov unesie "trojčlánky" až do cca 2200 mAh.

Záruka na produkt a jeho súčasti je 24 mesiacov. Nevzťahuje sa na poškodenie spôsobené nevhodným, alebo neodborným používaním. Neodborný zásah do konštrukcie ktorejkoľvekčasti zariadenia znamená stratu záruky.
Predajca nenesie zodpovednosť za škody spôsobené užívateľom, nemá povinnosť vykonávať odborné školenie, ani podávať iné informácie týkajúce sa obmedzenia prevádzky RC lietadiel podľa aktuálnych národných aj medzinárodných regulácií.

Parametre
odporúčaný vek od 14 rokov
prevedenie RTF
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 19787 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií