Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

RC tank T-72 zelený 1/16 RTR IR+BB

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
189,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Torro
Kód:
5060393,91

RC tank T-72 zelený 1/16 RTR IR+BB        Torro 1116039391

Ďiaľkovo ovládaný polomaketový model sovietskeho (ruského) tanku, ktorý slúžil aj v československej a slovenskej armáde. Model je s elektrickým pohonom, funkčným BB kanónom, IR bojovým modulom, zvukovým a dymovým modulom. RC sada 2,4GHz s akumulátorom a nabíjačkou.
 
RC model T-72 MBT s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže (v uhle 320º) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). Zvukový modul (s nastaviteľnou hlasitosťou) imituje zvuk motora, streľbu z guľometu a kanóna. Výstrel z kanóna môže byť sprevádzaný simuláciou spätného rázu "cuknutím" modelu dozadu. Realizmus "prejavu modelu" ďalej zvyšuje generátor dymu, ktorý dopĺňa aj čuchový vnem. Tento model je celoplastový.

Špecialitou modelu je, že je vybavený aj BB mechanizmom streľby aj IR súbojovým modulom.

Na ovládanie modelu slúži vysielač s dvoma krížovými ovládačmi (ľavý ovláda otáčanie veže, námer kanónu a streľbu; pravý ovláda pohyb tanku dopredu, dozadu a do strán). Tlačidlá na vysielači slúžia na spúšťanie simulácie štartovania motora, imitácie zvuku guľometnej streľby, zvuku streľby z kanóna, zapínanie generátora dymu a nastavovanie hlasitosti zvukových efektov modelu. RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 2,4GHz, čo dovoľuje súčasný pohyb viacerých tankov naraz.

Vysielač je napájaný šiestimi tužkovými (AA) batériami alebo akumulátormi (nie sú súčasťou), model je napájaný akumulátorom typu Li-Ion 1800mAh/7,4V dodávaným s modelom spolu so sieťovou nabíjačkou.

mierka: 1/16
dĺžka: 690 mm
šírka: 240 mm
výška: 190 mm
hmotnosť s príslušenstvom: cca 3 kg

Balenie obsahuje:
- hotový model
- sadu doplnkových maketových dielov (umiestňujú sa na povrch modelu) 
- IR battle modul
- vysielač 2,4 GHz
- pohonný akumulátor Li-Ion 7,4 V 1800 mAh
- sieťovú nabíjačku 
- fľaštičku dymovej tekutiny
 
Potrebné dokúpiť:
AA batérie do vysielača.

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm (airsoftových) guličiek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku.

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6 mm guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu a je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

Upozornenie - dobrá rada:
 Riadiaca elektronika MFU RX-18 (Heng Long) a jej mutácie (Torro, Taigen, Amewi, Pelikán a iné) má "rôznorodú" kvalitu a krátku životnosť. Pokročilejším a náročnejším modelárom/užívateľom odporúčame jej úplnú výmenu za MFU Elmod. V prípade záujmu vám vo všetkom poradíme a výmenu vykonáme. Výmena síce stojí približne 200 €, ale model tanku tým získa radikálne zlepšenie úplne všetkých vlastností!

Náš test - skúsenosti s elektronikou MFU RX-18: Všetky RC tanky vyrábané čínskou firmou Heng Long a balené do balení Torro, Amewi, Pelikán, alebo iných, sú štandqardne vybavené multifunkčnou jednotkou RX-18, ktorá má v sebe integrovaný prijímač, zvukový modul a mix-modul zabezpečujúci pohyb modelu. ČI už ide o najzákladnejšiu verziu celoplastového modelu tanku, alebo tuningovú s pridanými kovovými časťami, slabinou výrobku je jeho elektronika. Torro v rámci svojho dohľadu na kvalitu síce dáva do tankov RX-18 údajne vyššej kvality a pridáva na základnú dosku aj chladiaci ventilátor, ale naše skúsenosti sú také, že je to stále len univerzálna čínska elektronika. Síce zabezpečuje proporcionálne ovládanie funkcií jazdy modelu, aj zvukový modul sa rokmi čiastočne zlepšil, ale výsledok nie je uspokojivý. Zvuky motora, výstrelov, alebo mechanizmov tanku, sú málo realistické a vhodné akurát pre úplneho začiatočníka. Smiešna je imitácia záklzu pri výstrele z kanóna (týka sa to hlavne BB verzie modelu), kedy pri výstrele šklbne celým tankom dozadu, čo je úplne nereálne. V novších verziách RX-18 sa to mierne zlepšilo, ale celkovo nie je čo chváliť. Najhoršie je však stále vysoké percento kazovosti tejto čínskej elektroniky, bez ohľadu na to, pod akou zančkou distribútora je zabalená.
Naše odporúčanie je také, že od modelov tankov vybavených RX-18 a jej mutáciami netreba čakať veľa. Ak model kupujete ako hračku pre dieťa, tak je to postačujúce, len treba počítať, že sa skôr či neskôr elektronika pokazí. 
Ak patríte medzi náročnejších modelárov, alebo fanúšikov tankovej techniky, odporúčame čínsku elektroniku kompletne vymeniť za nemeckú Elmod Fusion ECO/PRO s použitím vysielača Carson Reflex 6k. S touto nemeckou elektronikou získate model na úplne novej úrovni, a spoznáte svet realistických modelov tankov.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

Parametre
mierka 1/16
prevedenie RTR

Ponúkame 18949 položiek od 271 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií