Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Modelová železnica Vláčikové sady Starter Set Digital BR 01 zvuk +3 vagóny +Multimaus +z21 +WiFi HO

Starter Set Digital BR 01 zvuk +3 vagóny +Multimaus +z21 +WiFi HO

Skladom
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
579,00 €
U tohto produktu máte dopravu zdarma
Značka:
Roco
Kód:
9251308

Digital z21® start Set: Steam locomotive class 01 with F-train "Glückauf", DB    ROCO 51308

Mierka: HO 1/87

Epocha: III

Rozmery koľajového okruhu: 115 x 300 cm
Dĺžka vlaku: 1043 mm

Lokomotíva má zabudovaný zvukový modul a osvetlenie.

Základná štartovacia sada modelovej železnice. Obsahuje všetko potrebné pre zostavenie jednoduchého koľajového okruhu a okamžitú prevádzku s množstvom zábavy. Koľajový okruh je možné neobmedzene rozširovať dokupovaním jednotlivých kusov koľají, alebo rozširovacích koľajových sád.

Táto základná sada obsahuje moderné digitálne ovládanie Roco z21 umožňujúce neobmedzenú jazdu dvoch a viac lokomotív po jedinej koľaji naraz. Toto digitálne ovládanie umožňuje cez jediný ovládač riadiť nielen lokomotívy, ale aj výhybky a iné zariadenia vo vašom koľajisku. Pre fanúšikov najmodernejšej techniky umožňuje Roco z21 aj ovládanie lokomotív a výhybiek cez mobilné zariadenie, napríklad tablet, alebo smartfón cez WiFi (WLAN). Upozornenie: Na koľajách pripojených k digitálnemu ovládaniu je schopná jazdiť len lokomotíva vybavená digitálnym dekodérom (digitálna lokomotíva). Lokomotíva bez správneho typu dekodéra, nebude jazdiť vôbec, prípadne spôsobí skrat zariadenia a hrozí prípadné poškodenie lokomotívy, alebo digitálneho ovládania.

Všetko potrebné o širokých možnostiach funkcií centrály Roco z21 nájdete na špecializovanom portáli výrobcu z21.

Tento základný štartovací set obsahuje:
1 parnú lokomotívu class 01, DB with Henning Sound
3 osobné vagóny 
1 multifunkčný digitálny ovládač z21 WiFi-MULTIMAUS®
1 digitálnu centrálu z21
1 WiFi Router
1 Transformátor
12x oblúkové koľaje R5
16x rovné koľaje G1
1 rovnúkoľaj G1/2
1 napájaciu koľaj G1/2

Prevádzka a programovanie lokomotív a výhybiek
V základnej štartovacej sade dostanete všetko už pripravené pre okamžité používanie. V pamäti digitálneho ovládača Roco multiMaus je už uložená lokomotíva, ktorá je v sade. Postup pri pridávaní nových lokomotív do pamäte a ich programovanie, je podrobne popísaný v návode k ovládaču Roco multiMaus a centrále Roco z21.

Kompletný a podrobný 36 stranový návod k ovládaču Roco multiMaus je možné stiahnuť tu.

Spájanie koľají
Jednotlivé koľaje spájajte miernym tlakom k sebe tak, aby sa do drážok v spojkách zasunuli protiľahlé kusy koľají. Nepoužívajte násilie, koľaje by sa mohli ohnúť a pokriviť. Dbajte, aby sa medzi kontakty nedostala mastnota, alebo nečistota. Napájacia koľaj je vybavená prípojným káblom. Konektor prípojného kábla zasuňte do digitálnej centrály z21. Do digitálneho ovládača Roco multiMaus zasuňte konektor prepájacieho kábla a druhý koniec zasuňte do príslušného konektora Xbus na centrále z21 (pripojené môžu byť až dva ovládače multiMaus). Nakoniec pripojte do z21 napájací kábel od transformátora a zapojte transformátor do elektrickej zásuvky. Okruh je tým zapojený a trať pripravená na používanie. Pre správnu a plnohodnotnú funkciu zostavenej dráhy je nutné používať len originálny transformátor s logom Roco. Na zadnej strane transformátora nájdete všetky potrebné parametre a označenia.
Rozpájanie dráhy
Postupujte presne v opačnom poradí ako pri spájaní trate. NAJPRV(!) odpojte transformátor z elektrickej siete vytiahnutím zástrčky. Potom rozpojte všetky elektrické spojenia a nakoniec jednotlivé diely trate.
Čistenie koľají
Kovové koľaje je nutné chrániť pred koróziou a znečistením. Inak sa zhoršia ich vodivé vlastnosti a jazda vlaku nebude plynulá, alebo nebude fungovať vôbec. Odporúčame občas vyčistiť povrch koľají špeciálnym čistiacim prostriedkom, nikdy nie vodou, alebo v olejom. Ideálnym pre čistenie koľají je použitie špeciálneho čistiaceho vagóna, alebo čistiaceho bloku - čistítka na koľaje.
Po ukončení používania a rozobraní dráhy odporúčame uložiť diely naspäť do pôvodnej krabice a uložiť ich na suché a chladné miesto.
Jazda lokomotívy
Nezabudnite skontrolovať trať pred použitím lokomotívy, či je čistá a riadne zapojená. Položte lokomotívu na trať a skontrolujte správnu polohu všetkých kolies. Vyberte meno lokomotívy v pamäti ovládača a pomaly otočte ovládač. Postupne môžete takto uviesť do pohybu všetky lokomotívy, ktoré sa nachádzajú na koľajisku. každá z nich sa bude pohybovať nezávisle, preto pozor, aby sa nezrazili. V prípade núdze jednoducho stlačte tlačidlo STOP na ovládač a všetky lokomotívy sa okamžite zastavia. Ak po otočení ovládača sa lokomotíva nedá do pohybu, alebo nejazdí rovnomerne, skontrolujte či je správne naprogramovaná, či sú všetky dielce dráhy spojené správne.
Údržba lokomotívy
Lokomotíva je jemné elektromechanické zariadenie, vyžadujúce opatrné zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Chráňte ju pred nárazmi, vlhkom a prachom. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením chráňte kolesá lokomotívy, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi obručou kolesa a koľajou. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.
Životnosť lokomotívy
Životnosť pohyblivých častí a motora je obmedzená intenzitou prevádzky a podmienkami používania. Kardanové hriadele, ozubenie na prevodoch a uhlíky na elektromotore podliehajú prirodzenému opotrebeniu spôsobenému prevádzkou. Ich životnosť je možné výrazne predĺžiť pravidelným mazaním a čistením. Je nutné počítať s tým, že lokomotíva, ktorá jazdí denne niekoľko hodín, sa opotrebuje skôr, než len príležitostne používaná lokomotíva.

Upozornenie
Táto modelová vláčiková súprava nie je hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Lokomotíva, vagóny aj koľaje sú detailné, krehké a vyžadujú opatrné zaobchádzanie. Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť! Transformátor je elektrické zariadenie a mal by byť pred každým použitím najprv skontrolovaný, či nejaví známky poškodenia na povrchu, alebo či nie je poškodená prípojná šnúra. V prípade pochybností, alebo v prípade poškodenia by nemal byť používaný až kým nebude skontrolovaný a opravený odborníkom. Je určený len pre použitie v interiéri! Používajte len dodaný transformátor, vždy pod dohľadom dospelých a odpojte ho z elektrickej siete vždy, keď nie je dráha používaná. Transformátor nie je hračka. Tak ako pri každom elektrickom zariadení, aj tu hrozí pri nesprávnej manipulácii elektrický šok. Transformátor by mal byť odpojený od elektrickej siete aj pri čistení trate.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka HO 1/87
prevedenie Digitálne so zvukom

Ponúkame 17378 položiek od 197 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na stránkach s tým súhlasíte. Viac informácií