Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Modelová železnica Vláčikové sady Starter Set ICE 3 City Expres DB HO

Starter Set ICE 3 City Expres DB HO

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
155,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
PIKO
Kód:
9557194
EAN:
4015615571940

Starter Set: ICE 3 City Express DB  PIKO 57194

Mierka: HO 1/87

Rozmery koľajového okruhu: 95 x 182 cm

Základná štartovacia sada modelovej železnice. Obsahuje všetko potrebné pre zostavenie jednoduchého koľajového okruhu a okamžitú prevádzku s množstvom zábavy. Koľajový okruh je možné neobmedzene rozširovať dokupovaním jednotlivých kusov koľají, alebo rozširovacích koľajových sád.

Táto základná sada obsahuje klasické (analógové) ovládanie Piko umožňujúce plynulo ovládanú jazdu lokomotívy po okruhu.

Táto základná sada má lokomotívu s konektorom pre pripojenie digitálneho dekodéra a teda pre možnosť digitálneho ovládania v budúcnosti po dokúpení potrebných prvkov.
Vysvetlenie
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje riadiť v jednom okamihu len jedinú lokomotívu. Ak položíte na koľaj dve lokomotívy, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou. 
Digitálne ovládanie umožňuje cez jediný ovládač riadiť naraz niekoľko lokomotív, pričom každá z nich na tej istej koľaji môže ísť inou rýchlosťou a iným smerom (alebo aj stáť).

Tento základný štartovací set obsahuje:
1 vlakovú súpravu ICE 3 s prípravou pre zabudovanie digitálneho dekodéra
1 analógový ovládač PIKO
1 Transformátor
14x oblúk R2 422mm koľaje PIKO 55212
9x rovinka 231mm koľaje PIKO 55201
3x rovinka 239mm koľaje PIKO 55200
1 prípojný klip pre koľaje PIKO 55270
1 výhybka ľavá oblúková R2/R3 koľaje PIKO 55222
1 výhybka pravá oblúková R2/R3 koľaje PIKO 55223

Spájanie trate
Jednotlivé diely dráhy spájajte miernym tlakom k sebe tak, aby sa do drážok v spojkách zasunuli protiľahlé kusy koľají. Nepoužívajte násilie, koľaje by sa mohli ohnúť a pokriviť. Po zostavení trate si vyberte vhodný rovný úsek, kde chcete pripojiť elektrické napájanie. Do okienok medzi koľajou a podvalmi (len na rovnom úseku) zasuňte konektorový blok tak, aby sa jeho medené kontakty dobre dotýkali zospodu koľají. Dbajte, aby sa medzi kontakty nedostala mastnota, alebo iná nečistota. Do konektorového bloku zasuňte konce káblov od ovládacej jednotky a to tak, že zatlačíte najprv jedno tlačidlo, čím sa otvorí dierka na zasunutie jedného drôtu (pólu) kábla. Koniec drôtu zasuňte a pustením tlačidla sa v dierke zaistí. Postup opakujte aj s druhým drôtom (pólom). Do ovládacej jednotky zasuňte zospodu konektor transformátora a kábel zasuňte do drážky v požadovanom smere. Nakoniec zasuňte zástrčku kábla transformátora do elektrickej zásuvky. Okruh je tým zapojený a trať pripravená na používanie.
Rozpájanie dráhy
Postupujte presne v opačnom poradí ako pri spájaní trate. NAJPRV(!) odpojte transformátor z elektrickej siete vytiahnutím zástrčky. Potom rozpojte všetky elektrické spojenia a nakoniec jednotlivé diely trate.
Čistenie koľají
Kovové koľaje je nutné chrániť pred koróziou a znečistením. Inak sa zhoršia ich vodivé vlastnosti a jazda vlaku nebude plynulá, alebo nebude fungovať vôbec. Odporúčame občas vyčistiť povrch koľají špeciálnym čistiacim prostriedkom, nikdy nie vodou, alebo v olejom. Ideálnym pre čistenie koľají je použitie špeciálneho čistiaceho vagóna, alebo čistiaci blok PIKO 55281 (9555281). Po ukončení používania a rozobraní dráhy odporúčame uložiť diely naspäť do pôvodnej krabice a uložiť ich na suché a chladné miesto.
Jazda lokomotívy
Nezabudnite skontrolovať trať pred použitím lokomotívy, či je čistá a riadne zapojená. Položte lokomotívu na trať a skontrolujte správnu polohu všetkých kolies. Pomaly otočte ovládač a nastavte rýchlosť, akou chcete aby lokomotíva šla. Ak sa po otočení ovládača lokomotíva nedá do pohybu, alebo nejazdí rovnomerne, skontrolujte či je správne položená na koľajach, či sú všetky dielce dráhy spojené správne, či niekde nevzniká skrat.
Údržba lokomotívy
Lokomotíva je jemné elektromechanické zariadenie, vyžadujúce opatrné zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Chráňte ju pred nárazmi, vlhkom a prachom. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemný strojný olej na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením chráňte kolesá lokomotívy, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi obručou kolesa a koľajou. Ak sa na osi kolies namotajú vlasy, alebo chlpy z koberca, je nutné ich opatrne odstrániť, aby sa mohli kolesá voľne otáčať bez zvýšeného odporu.
Životnosť lokomotívy
Životnosť pohyblivých častí a motora je obmedzená intenzitou prevádzky a podmienkami používania. Kardanové hriadele, ozubenie na prevodoch a uhlíky na elektromotore podliehajú prirodzenému opotrebeniu spôsobenému prevádzkou. Ich životnosť je možné výrazne predĺžiť pravidelným mazaním a čistením. Je nutné počítať s tým, že lokomotíva, ktorá jazdí denne niekoľko hodín, sa opotrebuje skôr, než len príležitostne používaná lokomotíva.

Upozornenie
Táto modelová vláčiková súprava nie je hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Lokomotíva, vagóny aj koľaje sú detailné, krehké a vyžadujú opatrné zaobchádzanie. Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť! Transformátor je elektrické zariadenie a mal by byť pred každým použitím najprv skontrolovaný, či nejaví známky poškodenia na povrchu, alebo či nie je poškodená prípojná šnúra. V prípade pochybností, alebo v prípade poškodenia by nemal byť používaný až kým nebude skontrolovaný a opravený odborníkom. Je určený len pre použitie v interiéri! Používajte len dodaný transformátor, vždy pod dohľadom dospelých a odpojte ho z elektrickej siete vždy, keď nie je dráha používaná. Transformátor nie je hračka. Tak ako pri každom elektrickom zariadení, aj tu hrozí pri nesprávnej manipulácii elektrický šok. Transformátor by mal byť odpojený od elektrickej siete aj pri čistení trate.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia HO 1/87
prevedenie Analógové

Ponúkame 19684 položiek od 292 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií