Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Modelová železnica Vláčikové sady Starter Set Parná lokomotíva BR80, osobný vlak G

Starter Set Parná lokomotíva BR80, osobný vlak G

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
299,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
PIKO
Kód:
9537130
EAN:
4015615371304

Starter Set: Parná lokomotíva BR80, osobný vlak   PIKO 37130

Mierka: G 1/22,5 (1/24)

Rozmery koľajového okruhu: 120 x 120 cm

Lokomotíva má zabudovaný zvukový a dymový modul. Tento vláčikový set je určený na interiérové použitie aj vonkajšie použitie, napríklad na záhrade, alebo v prírodnom areáli.

Základná štartovacia sada modelovej záhradnej železnice. Obsahuje všetko potrebné pre zostavenie jednoduchého koľajového okruhu a okamžitú prevádzku s množstvom zábavy. Koľajový okruh je možné neobmedzene rozširovať dokupovaním jednotlivých kusov koľají, alebo rozširovacích koľajových sád.

Táto základná sada obsahuje klasické (analógové) ovládanie Piko umožňujúce plynulo ovládanú jazdu lokomotívy po okruhu.

Táto základná sada má lokomotívu s možnosťou pre pripojenie digitálneho dekodéra a teda pre možnosť digitálneho ovládania v budúcnosti po dokúpení potrebných prvkov.

Vysvetlenie
Klasické (analógové) ovládanie umožňuje riadiť v jednom okamihu len jedinú lokomotívu. Ak položíte na koľaj dve lokomotívy, budú sa obe pohybovať naraz, rovnakým smerom a približne rovnakou rýchlosťou. 
Digitálne ovládanie umožňuje cez jediný ovládač riadiť naraz niekoľko lokomotív, pričom každá z nich na tej istej koľaji môže ísť inou rýchlosťou a iným smerom (alebo aj stáť).

Tento základný štartovací set obsahuje:
1 parnú lokomotívu BR80
2 osobné vagóny
1 analógový ovládač PIKO vodeodolný pre vonkajšie použitie
1 Transformátor (230V) 20V / 32 VA DC/AC vodeodolný pre vonkajšie použitie
1x oblúk R1 422mm koľaje PIKO 35211
1 prípojný kábel PIKO 35270
1 x poistné klipy pre koľaje 35285 (14 ks)

Spájanie trate
Jednotlivé diely dráhy spájajte miernym tlakom k sebe tak, aby sa do drážok v spojkách zasunuli protiľahlé kusy koľají. Nepoužívajte násilie, koľaje by sa mohli ohnúť a pokriviť. Po zostavení trate si vyberte vhodný úsek, kde chcete pripojiť elektrické napájanie. Na prípojnom kábli sú dve skrutkovacie svorky, ktoré treba nasunúť na koľaje zo spodu tak, aby sa medené kontakty dobre dotýkali zospodu koľají a upevňovacie skrutky aby smerovali von. Dbajte, aby sa medzi kontakty nedostala mastnota, alebo iná nečistota. Skrutky dobre utiahnite. Do konektorového bloku na ovládači zasuňte konce káblov - vždy rovnaká farba káblu do svorky rovnakej farby. Zatlačte konektorovú svorku, otvorí sa okienko. Koniec drôtu zasuňte do okienka a pustením tlačidla sa v dierke zaistí. Postup opakujte aj s druhým drôtom (pólom). Do ovládacej jednotky rovnako zasuňte zospodu konektor transformátora a kábel zasuňte do drážky v požadovanom smere. Nakoniec zasuňte zástrčku ak kábel transformátora. Celkom nakoniec zapojte transformátor do elektrickej siete. Okruh je tým zapojený a trať pripravená na používanie. Pri používaní vonku dávajte pozor, aby ste mali prípojku elektrickej siete plne zodpovedajúcu bezpečnostným predpisom. Inak hrozí elektrický úder! 
Rozpájanie dráhy
Postupujte presne v opačnom poradí ako pri spájaní trate. NAJPRV(!) odpojte transformátor z elektrickej siete vytiahnutím zástrčky. Potom rozpojte všetky elektrické spojenia a nakoniec jednotlivé diely trate.
Čistenie koľají
Kovové koľaje je nutné chrániť pred koróziou a znečistením. Inak sa zhoršia ich vodivé vlastnosti a jazda vlaku nebude plynulá, alebo nebude fungovať vôbec. Odporúčame občas vyčistiť povrch koľají špeciálnym čistiacim prostriedkom, nikdy nie vodou, alebo v olejom. Ideálnym pre čistenie koľají je použitie špeciálneho čistiaceho bloku PIKO 55281 (9555281). Po ukončení používania a rozobraní dráhy odporúčame uložiť diely naspäť do pôvodnej krabice a uložiť ich na suché a chladné miesto.
Jazda lokomotívy
Nezabudnite skontrolovať trať pred použitím lokomotívy, či je čistá a riadne zapojená. Položte lokomotívu na trať a skontrolujte správnu polohu všetkých kolies. Pomaly otočte ovládač a nastavte rýchlosť, akou chcete aby lokomotíva šla. Ak sa po otočení ovládača lokomotíva nedá do pohybu, alebo nejazdí rovnomerne, skontrolujte či je správne položená na koľajach, či sú všetky dielce dráhy spojené správne, či niekde nevzniká skrat.
Údržba lokomotívy
Lokomotíva je jemné elektromechanické zariadenie, vyžadujúce opatrné zaobchádzanie a pravidelnú údržbu. Chráňte ju pred nárazmi, vlhkom a prachom. Pre základnú údržbu stačí nakvapkať jemná strojná vazelína na prevody pohonu (len malé množstvo). Pred zamastením chráňte kolesá lokomotívy. Dbajte, aby bol dobrý elektrický kontakt medzi zberačmi prúdu a koľajami.
Životnosť lokomotívy
Životnosť pohyblivých častí a motora je obmedzená intenzitou prevádzky a podmienkami používania. Kardanové hriadele, ozubenie na prevodoch a uhlíky na elektromotore podliehajú prirodzenému opotrebeniu spôsobenému prevádzkou. Ich životnosť je možné výrazne predĺžiť pravidelným mazaním a čistením. Je nutné počítať s tým, že lokomotíva, ktorá jazdí denne niekoľko hodín, sa opotrebuje skôr, než len príležitostne používaná lokomotíva.

Upozornenie
Táto modelová vláčiková súprava nie je hračka vhodná pre deti mladšie než 8 rokov! Lokomotíva, vagóny aj koľaje sú detailné, krehké a vyžadujú opatrné zaobchádzanie. Niektoré diely majú ostré hrany a rohy, pri neopatrnom používaní bez dohľadu dospelého by mohli spôsobiť poranenie dieťaťa. Drobné diely by malé dieťa mohlo prehltnúť! Transformátor je elektrické zariadenie a mal by byť pred každým použitím najprv skontrolovaný, či nejaví známky poškodenia na povrchu, alebo či nie je poškodená prípojná šnúra. V prípade pochybností, alebo v prípade poškodenia by nemal byť používaný až kým nebude skontrolovaný a opravený odborníkom. Používajte len dodaný transformátor, vždy pod dohľadom dospelých a odpojte ho z elektrickej siete vždy, keď nie je dráha používaná. Transformátor nie je hračka. Tak ako pri každom elektrickom zariadení, aj tu hrozí pri nesprávnej manipulácii elektrický šok. Transformátor by mal byť odpojený od elektrickej siete aj pri čistení trate.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia G 1/25

Ponúkame 19254 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií