Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Airbrush Striekacie pištole Striekacia pištoľ ChroMax BD-130E 0,30mm

Striekacia pištoľ ChroMax BD-130E 0,30mm

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
21,90 €
Značka:
Bida Machinery
Kód:
3400130,30

Striekacia pištoľ ChroMax BD-130E 0,30mm    Bida Machinery BD-130

Profesionálna celokovová striekacia pištoľ s dvojčinnou spúšťou, klasickou tryskou a gravitačným plnením. Špecialitou tejto pištole je veľký lievik s viečkom. Vhodná pre všestranné použitie v modelárstve (maľovanie modelov), pri umeleckej práci (americká retuš – maľovanie obrazov), vhodná pre nechtové štúdiá (dekorovanie nechtov), vhodná pre dočasné tetovanie (body painting) a pre potravinárske práce (maľovanie na torty a koláče potravinárskymi farbami).

objem lievika: 7 ml
pracovný tlak: 15 - 50 PSI

Obsah balenia:

1x BD-130 s tryskou 0,30mm
1x pipeta
1x kľúčik

Riedenie farieb: Farba má byť veľmi riedka, len tak sa dá striekať. Je nutné vyskúšať si riedenie a nástrek pred začatím práce. Riediaci pomer vplýva aj na priľnavosť farby a jej kryciu schopnosť. Rôzne značky a typy farieb vyžadujú rôzne riedenie.
Zdroj vzduchu - kompresor: Pracovný tlak striekacích pištolí sa pohybuje medzi 0,8 – 2,7 bar, v závislosti na druhu pištole a práce. Kompresor musí mať plynulú reguláciu tlaku a odlučovací filter pre zachytenie nečistôt a vodných pár. Niektoré kompresory pre airbrush majú tlakovú nádobu (vzdušník), slúžiacu pre čo najrovnomernejší tlak vzduchu na výstupe.
Prevádzka striekacej pištole
Vyskúšajte striekanie na kuse papiera alebo cvičnom objekte. Uistite sa, že hadica spájajúca kompresor a pištoľ je dobre utesnená. Naplňte nádobku farbou. Na začiatku striekania, nastavte pištoľ najprv na jemný prúd farby a začnite nástrek asi 15cm od povrchu. Pištoľ držte v pravom uhle k povrchu. Počas striekania robte rukou plynulý pohyb zo strany na stranu, nikdy nestojte s pištoľou na jednom mieste. Veďte pištoľ rovnomerne pozdĺž povrchu a pokryte súvislé pásmo. Ak sa priblížite k povrchu, nafarbená oblasť bude menšia a farba viac koncentrovaná. Ak pištoľ oddialite, nafarbená oblasť bude väčšia a farba menej koncentrovaná. Po získaní praxe môžete skúsiť nástrek jemných liniek. Držte pri tom pištoľ tesne nad povrchom a opatrne ovládajte množstvo farby. Pri tomto režime striekania konček ihly vyčnieva von zo striekacej hlavy. Dávajte veľký pozor, aby ste ním nezachytili o povrch. Hrot ihly je citlivý, mohol by sa ohnúť.
Čistenie a údržba: Aby pištoľ fungovala dobre dlhý čas, musíte ju čistiť vždy dôkladne, ale veľmi opatrne. Dve zásady pre dobre pracujúcu striekaciu pištoľ sú čistenie a všeobecná starostlivosť. Pri práci s viacerými odtieňmi farieb nie je nutné vždy úplne vyčistiť pištoľ. Obvykle stačí prepláchnuť menším množstvom riedidla a hneď pokračovať v práci. Dôkladné vyčistenie je nutné až po celkovom skončení práce.
Bežné čistenie:
-Naplňte nádobku pištole špeciálnym tekutým čističom. Voda v tomto prípade nie je účinná, ani ak ste pracovali s farbami vodou riedenými. Čistič – Airbrush Cleaner na rozdiel od bežného riedidla rozpustí aj zaschnuté zvyšky farby vo vnútri pištole. Pomocou štetca, alebo kefky vyčistite všetky plochy vnútri pištole. Potom čistič vylejte aj so zvyškami farby.
-Znovu naplňte nádobku čističom a vystriekajte ho do zbernej nádobky (dá sa znovu použiť). Na chvíľu môžete aj opatrne (pozor na hrot ihly) zapchať prstom striekaciu hlavu, aby sa začali v nádobke pištole tvoriť bublinky. Tým sa lepšie vyčistia kanáliky v pištoli. Postup opakujte kým nie je pištoľ úplne čistá.
Dôkladné čistenie:
-Odskrutkujte zadnú časť tela pištole, odskrutkujte aretačnú maticu ihly. Opatrne vytiahnite ihlu. Ak sú na nej zvyšky farby a ihla nejde ľahko von, opatrne ju zovrite kliešťami a točivým pohybom ju pomaly vytiahnite. Vyčistite ihlu opatrne, mäkkou handričkou. Dávajte veľký pozor na hrot ihly. Ak sa vám podarí hrot ihly ohnúť, pritlačte ho na rovný podklad (sklo) a koncom prsta ho párkrát pováľajte.
-Po vytiahnutí ihly odskrutkujte diely striekacej hlavy a vyčistite ich od zvyškov farby na vnútorných plochách.
-Čistenie trysky je rovnako citlivá operácia ako čistenie ihly. Skrutkovaciu trysku obvykle čistite bez toho aby ste ju z pištole vymontovali. Tryska je v novej pištoli od výroby utesnená na závite voskom a vyskrutkovanie poruší tesnenie a hrozí aj poškodenie trysky. Niekedy je vhodné pre uvoľnenie vosku trysku opatrne nahriať. Ak chcete vymeniť trysku za inú, mali by ste postupovať extrémne opatrne pri vyskrutkovaní trysky. V novších typoch pištolí je tryska utesnená gumeným tesnením, vtedy je vyskrutkovanie jednoduchšie. Trysku typu VEGA ľahko uvoľníte z lôžka zatlačením prstom zboku na trysku. Potom vyčistite aj lôžko trysky.
Poznámka: Každá tryska podlieha opotrebeniu v závislosti od typu používaných farieb. Farba je abrazívum a tryska sa používaním skôr, či neskôr opotrebuje.
-Čistenie mechanizmu spúšte a zadnej časti pištole je nutné pri väčšom znečistení. Pri bežnej prevádzke stačí pištoľ celkom rozobrať len raz za čas, keď sa vám zdá, že je zhoršená celková činnosť pištole.
-Pri skladaní striekacej pištole postupujte v opačnom poradí. Najprv zostavte striekaciu hlavu (závity doťahujte prstami opatrne, aby ste ich nestrhli!), potom pokračujte zostavou spúšte a lôžka ihly. Potom vložte ihlu a prstom ju jemne zatlačte až na doraz. Akonáhle pocítite odpor, prestaňte na ihlu tlačiť a utiahnite aretovaciu maticu. Veľký pozor dávajte pri zatláčaní ihly, aby ste neroztrhli trysku!
-Gumené tesnenia môžu pri kontakte s čističom zmeniť veľkosť. Po vyčistení však znova nadobudnú pôvodný tvar asi za 15 minút.
-Ak nebudete pištoľ dlhšie používať, môžete ju nakonzervovať jemným olejom.

Záruka na výrobok je 24 mesiacov odo dňa predaja. Nevzťahuje sa na prevádzkové opotrebenie výrobku a na poškodenie spôsobené nevhodným zaobchádzaním, nesprávnym používaním, alebo zanedbanou údržbou.

Parametre
prevedenie dvojčinná

Ponúkame 19702 položiek od 293 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií