Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Airbrush Striekacie pištole Striekacia pištoľ MIG Aircobra Airbrush

Striekacia pištoľ MIG Aircobra Airbrush

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
129,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Ammo of MIG
Kód:
3218625
EAN:
8432074086253

Striekacia pištoľ MIG Aircobra Airbrush    Ammo by Mig Jimenez AMIG8625
AIRCOBRA AIRBRUSH


Airbrush je najdôveryhodnejším spoločníkom modelára. Môžeme dokonca povedať, že reprezentuje náš tvorivý duch a je odrazom našej osobnosti. Spoločnosť AMMO zohľadnila všetky aspekty pri navrhovaní novej airbrush striekacej pištole. Modelári vyžadujú dizajn, ktorý je schopný vydržať celý život, je odolný a efektívny, robustný aj ľahký, a ktorý zaručuje maximálny výkon bez toho, aby obetoval štýlový a rafinovaný vzhľad. Potreba týchto základných vlastností stála pri zrode najmodernejšej airbrush pištole AIRCOBRA. Tento model spĺňa každú z týchto kritických požiadaviek, čo vytvára ideálny nástroj aj pre náročných a pokročilých modelárov. Rafinovaný a elegantný kúsok vybavenia so všetkými inovatívnymi pokrokmi dnešných airbrush pištolí, ktorý vám umožní striekať akýkoľvek druh farby s veľkou kontrolou a presnosťou. AIRCOBRA je vyrobená v USA so 100% americkými materiálmi, pripomínajúcu mocné a impozantné klasické autá päťdesiatych a šesťdesiatych rokov, ktoré fascinovali svet. To všetko v balení inšpirovanom estetikou zlatého veku 80. rokov, keď sa slovo airbrush stalo synonymom modernosti medzi modelármi a nakoniec sa stalo kultúrnou ikonou modelárskeho koníčka. AMMO sa usiluje vrátiť späť ku koreňom americkej kvality, ktorá bola vždy vedúcou silou vo svete airbrush.
 
Je čas vyčnievať a užívať si solídny nástroj navrhnutý tým najlepšimi odborníkmi na airbrush v USA. AIRCOBRA, rovnako ako skvelé staré autá, sa stane klasikou vo vašich rukách s každým novým modelom.

Prvá airbrush striekacia pištoľ AMMO je špeciálne navrhnutá modelármi - pre modelárov. Obsahuje všetky atribúty potrebné na vykonávanie širokého rozsahu úloh s presnosťou požadovanou pre modelárstvo.

 • Gravity Feed Double Action Airbrush (gravitačne plnená, dvojitá spúšť)
 • 0,3 mm tryska.
 • 5 ml (1/6 oz.) lievik na farbu
 • PTFE (teflónové) tesnenia
 • Komponenty s dlhou životnosťou
 • Riadený rozsah rozstreku: čiara 0,4 mm až 4,5 cm (.015 "až 1.75")
 • Atomizačná mierka: ~ 90 mikrónov
 • Pohodlná spúšť
 • Reverzibilná tryska pre lepšie vykonávanie airbrushu a jednoduchšie čistenie počas používania
 • Nastavenie rozsahu spustenia EasySet
 • Veľkosť pripojenia vzduchovej hadice: 1/8
 • Použiteľná s akýmkoľvek druhom farieb (akryláty, enamely, lacquer, atramenty, farbivá, uretány atď.)

Riedenie farieb: Farba musí byť veľmi riedka, len tak sa dá dokonale striekať. Je nutné si vždy vyskúšať riedenie a nástrek pred začatím práce. Riediaci pomer vplýva aj na priľnavosť farby a jej kryciu schopnosť. Rôzne značky a typy farieb vyžadujú rôzne pomery riedenia.

Zdroj stlačeného vzduchu: Pre pohon striekacej pištole je možné núdzovo použiť nádobu so stlačeným plynom (sprej). Pracovný tlak striekacích pištolí sa všeobecne pohybuje medzi 0,8 – 2,7 bar, v závislosti na druhu pištole a druhu práce. Preto je nutné, aby kompresor mal plynulú reguláciu tlaku. Kvalitný kompresor musí mať odlučovací filter pre zachytenie drobných nečistôt zo vzduchu a vodných pár. Niektoré kompresory pre airbrush majú tlakovú nádobu (vzdušník), slúžiacu pre čo najrovnomernejší tlak vzduchu na výstupe z kompresora. Bežnou výbavou kvalitného kompresora je tlakový senzor, ktorý vypne kompresor do pohotovostného režimu keď prestanete odoberať tlakový vzduch do pištole (pustíte spúšť).

Prevádzka striekacej pištole
Odporúčame, aby ste si vyskúšali striekanie na kuse papiera alebo na cvičnom objekte. Uistite sa, že hadica spájajúca kompresor a striekaciu pištoľ je dobre utesnená. Naplňte nádobku farbou.
Na začiatku striekania, aby ste dostali požadovaný kontakt o povrchom, nastavte pištoľ najprv na jemný prúd farby a začnite nástrek obďaleč, asi 15 cm od povrchu. Pištoľ držte v pravom uhle k povrchu. Počas striekania robte rukou plynulý pohyb zo strany na stranu, nikdy nestojte s pištoľou na jednom mieste. Veďte striekaciu pištoľ rovnomerne pozdĺž striekaného povrchu a pokryte súvislé pásmo. Ak sa priblížite k povrchu, nafarbená oblasť bude menšia a farba viac koncentrovaná. Ak pištoľ oddialite, nafarbená oblasť bude väčšia a farba menej koncentrovaná. Po získaní určitej praxe ak budete pištoľ dobre ovládať, môžete skúsiť nástrek jemných liniek. Držte pri tom pištoľ tesne nad povrchom a opatrne ovládajte množstvo farby. Pri tomto režime striekania konček ihly vyčnieva von zo striekacej hlavy. Dávajte veľký pozor, aby ste ním nezachytili o striekaný povrch. Hrot ihly je citlivý, mohol by sa ohnúť.

Čistenie a údržba: Aby vaša striekacia pištoľ fungovala dobre po dlhý čas, musíte ju čistiť vždy dôkladne, ale aj veľmi opatrne. Dve najdôležitejšie zásady pre dobre pracujúcu striekaciu pištoľ sú čistenie a všeobecná starostlivosť. Pri práci s viacerými odtieňmi farieb nie je nutné vždy úplne vyčistiť pištoľ pred každou zmenou farby. Obvykle stačí prepláchnuť ju menším množstvom riedidla hneď pokračovať v práci. Dôkladné vyčistenie striekacej pištole je nutné až po celkovom skončení práce.

Čistenie pištole má svoju postupnosť, ktorú odporúčame vždy dodržať.
-Naplňte lievik pištole (alebo spodnú nádobku) špeciálnym čističom na striekacie pištole. Voda v tomto prípade nie je účinná, ani ak ste pracovali s farbami vodou riedenými. Špeciálny čistič – Airbrush Cleaner (napríklad Tamiya) na rozdiel od bežného riedidla rozpustí zaschnuté zvyšky farby vo vnútri pištole. Pomocou štetca, alebo kefky vyčistite lievik a všetky plochy vnútri pištole, na ktoré dosiahnete. Potom čistič vylejte aj so zvyškami farby.
-Znovu naplňte lievik / fľaštičku čističom Airbrush Cleaner a vystriekajte čistič do zbernej nádobky (aby ste ho mohli opätovne použiť). Na chvíľu môžete aj opatrne (pozor na hrot ihly) zapchať prstom striekaciu hlavu tak, aby sa začali v lieviku/nádobke pištole tvoriť bublinky. Tým sa lepšie vyčistia kanáliky v pištoli.
-Postup opakujte ak je pištoľ veľmi špinavá, až kým z nej nevychádza čisté riedidlo.
-Odskrutkujte zadnú časť telesa pištole, odskrutkujte a vytiahnite aretačnú maticu ihly. Veľmi opatrne vytiahnite ihlu. Ak sú na nej zaschnuté zvyšky farby a ihla nejde ľahko von, opatrne ju zovrite kliešťami a točivým pohybom ju pomaly vytiahnite von. Vyčistite ihlu od zvyškov farby, veľmi opatrne, mäkkou handričkou. Dávajte veľký pozor na hrot ihly, aby sa neskrivil. Ak sa vám podarí hrot ihly ohnúť, pritlačte ho na tvrdý rovný podklad (sklo) a koncom prsta ho párkrát pováľate.
-Po vytiahnutí ihly odskrutkujte vonkajšie diely striekacej hlavy a vyčistite ich od zvyškov farby na vnútorných plochách.
-Čistenie trysky je rovnako citlivá operácia ako čistenie ihly. Skrutkovaciu trysku obvykle čistite bez toho aby ste ju z pištole vymontovali. Tryska je v novej pištoli od výroby obvykle utesnená na závite kvapalným voskom a vyskrutkovanie jednak poruší utesnenie a jednak hrozí poškodenie trysky až zlomenie v závite. Niekedy je vhodné pre uvoľnenie vosku telo pištole opatrne nahriať. Ak chcete vymeniť trysku za inú, mali by ste postupovať extrémne opatrne pri vyskrutkovaní trysky z pištole. V novších typoch pištolí je tryska utesnená len gumeným tesnením, vtedy je jej vyskrutkovanie jednoduchšie. Trysku typu VEGA jednoducho uvoľníte z lôžka opatrným zatlačením prstom zboku na trysku. Potom ju stačí opatrne vyčistiť od zvyškov farby. Vyčistite aj lôžko trysky.
Poznámka: Každá tryska podlieha opotrebeniu v závislosti od typu používaných farieb. Farba je abrazívum a tryska sa používaním skôr, či neskôr opotrebuje.
-Čistenie mechanizmu spúšte a celej zadnej časti pištole je nutné hlavne pri väčšom znečistení. Pri bežnej prevádzke stačí pištoľ celkom rozobrať len raz za čas, keď sa vám zdá, že je zhoršená celková činnosť pištole.
-Pri skladaní striekacej pištole postupujte v opačnom poradí. Najprv zostavte striekaciu hlavu (závity doťahujte prstami opatrne, aby ste ich nestrhli!), potom pokračujte zostavou spúšte a lôžka ihly. Potom vložte ihlu a prstom ju jemne zatlačte až na doraz. Akonáhle pocítite odpor, prestaňte na ihlu tlačiť a utiahnite aretovaciu maticu. Veľký pozor dávajte pri zatláčaní ihly, aby ste neroztrhli trysku!
-Gumené tesnenia môžu pri kontakte s čističom alebo riedidlom zmeniť svoju veľkosť. Po vyčistení však znova nadobudnú pôvodný tvar v priebehu asi 15 minút. Potom je pištoľ' znova pripravená na použitie.
-V prípade, že nebudete pištoľ dlhšie používať, môžete ju nakonzervovať jemným olejom, aby sa k sebe diely pištole neprilepili. Nezabudnite ju však pred opätovným použitím prestrieknuť čističom, aby ste odstránili olej z priestorov kadiaľ ide farba.

Záruka na výrobok je 24 mesiacov odo dňa predaja. Nevzťahuje sa na prevádzkové opotrebenie výrobku a na poškodenie spôsobené nevhodným zaobchádzaním, nesprávnym používaním, alebo zanedbanou údržbou.

Parametre
prevedenie dvojčinná

Ponúkame 19594 položiek od 287 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií