Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Airbrush Striekacie pištole Striekacia pištoľ Tamiya HG Airbrush III Super Fine 0,2mm

Striekacia pištoľ Tamiya HG Airbrush III Super Fine 0,2mm

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
142,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Tamiya
Kód:
6474545
EAN:
4005299004230

Striekacia pištoľ Tamiya HG Airbrush III Super Fine 0,2mm     Tamiya 74545

Kvalita Made in Japan
Profesionálna celokovová striekacia pištoľ s dvojčinnou spúšťou, klasickou tryskou a gravitačným plnením. Špecialitou tejto pištole je veľký vymeniteľný lievik s viečkom, kompatibilný aj s osobitne predávanými plastovými nádobkami s väčšími objemami (položka Tamiya 74511: 17cm3 / položka Tamiya 74524: 40cm3). Vhodná je pre všestranné použitie v modelárstve (maľovanie modelov), pri umeleckej práci (americká retuš – maľovanie obrazov), vhodná pre nechtové štúdiá (dekorovanie nechtov), vhodná pre dočasné tetovanie (body painting) a pre potravinárske práce (maľovanie na torty a koláče potravinárskymi farbami).

• Nový tvar zarážky ihly ponúka plynulejšiu prevádzku.
• Vysoko odolné a precízne vyrobené kovové telo.

Tryska: (Super Fine) 0,2mm.
Objem lievika: 7ml (cm3)
Pracovný tlak: 15 - 50 PSI

Obsah balenia:
1x Tamiya HG Airbrush III Super Fine

Riedenie farieb: Farba musí byť veľmi riedka, len tak sa dá dokonale striekať. Je nutné si vždy vyskúšať riedenie a nástrek pred začatím práce. Riediaci pomer vplýva aj na priľnavosť farby a jej kryciu schopnosť. Rôzne značky a typy farieb vyžadujú rôzne pomery riedenia.

Zdroj stlačeného vzduchu: Pre pohon striekacej pištole je možné núdzovo použiť nádobu so stlačeným plynom (sprej). Pracovný tlak striekacích pištolí sa všeobecne pohybuje medzi 0,8 – 2,7 bar, v závislosti na druhu pištole a druhu práce. Preto je nutné, aby kompresor mal plynulú reguláciu tlaku. Kvalitný kompresor musí mať odlučovací filter pre zachytenie drobných nečistôt zo vzduchu a vodných pár. Niektoré kompresory pre airbrush majú tlakovú nádobu (vzdušník), slúžiacu pre čo najrovnomernejší tlak vzduchu na výstupe z kompresora. Bežnou výbavou kvalitného kompresora je tlakový senzor, ktorý vypne kompresor do pohotovostného režimu keď prestanete odoberať tlakový vzduch do pištole (pustíte spúšť).

Prevádzka striekacej pištole
Odporúčame, aby ste si vyskúšali striekanie na kuse papiera alebo na cvičnom objekte. Uistite sa, že hadica spájajúca kompresor a striekaciu pištoľ je dobre utesnená. Naplňte nádobku farbou.
Na začiatku striekania, aby ste dostali požadovaný kontakt o povrchom, nastavte pištoľ najprv na jemný prúd farby a začnite nástrek obďaleč, asi 15 cm od povrchu. Pištoľ držte v pravom uhle k povrchu. Počas striekania robte rukou plynulý pohyb zo strany na stranu, nikdy nestojte s pištoľou na jednom mieste. Veďte striekaciu pištoľ rovnomerne pozdĺž striekaného povrchu a pokryte súvislé pásmo. Ak sa priblížite k povrchu, nafarbená oblasť bude menšia a farba viac koncentrovaná. Ak pištoľ oddialite, nafarbená oblasť bude väčšia a farba menej koncentrovaná. Po získaní určitej praxe ak budete pištoľ dobre ovládať, môžete skúsiť nástrek jemných liniek. Držte pri tom pištoľ tesne nad povrchom a opatrne ovládajte množstvo farby. Pri tomto režime striekania konček ihly vyčnieva von zo striekacej hlavy. Dávajte veľký pozor, aby ste ním nezachytili o striekaný povrch. Hrot ihly je citlivý, mohol by sa ohnúť.

Čistenie a údržba: Aby vaša striekacia pištoľ fungovala dobre po dlhý čas, musíte ju čistiť vždy dôkladne, ale aj veľmi opatrne. Dve najdôležitejšie zásady pre dobre pracujúcu striekaciu pištoľ sú čistenie a všeobecná starostlivosť. Pri práci s viacerými odtieňmi farieb nie je nutné vždy úplne vyčistiť pištoľ pred každou zmenou farby. Obvykle stačí prepláchnuť ju menším množstvom riedidla hneď pokračovať v práci. Dôkladné vyčistenie striekacej pištole je nutné až po celkovom skončení práce.

Čistenie pištole má svoju postupnosť, ktorú odporúčame vždy dodržať.
-Naplňte lievik pištole (alebo spodnú nádobku) špeciálnym čističom na striekacie pištole. Voda v tomto prípade nie je účinná, ani ak ste pracovali s farbami vodou riedenými. Špeciálny čistič – Airbrush Cleaner (napríklad Tamiya) na rozdiel od bežného riedidla rozpustí zaschnuté zvyšky farby vo vnútri pištole. Pomocou štetca, alebo kefky vyčistite lievik a všetky plochy vnútri pištole, na ktoré dosiahnete. Potom čistič vylejte aj so zvyškami farby.
-Znovu naplňte lievik / fľaštičku čističom Airbrush Cleaner a vystriekajte čistič do zbernej nádobky (aby ste ho mohli opätovne použiť). Na chvíľu môžete aj opatrne (pozor na hrot ihly) zapchať prstom striekaciu hlavu tak, aby sa začali v lieviku/nádobke pištole tvoriť bublinky. Tým sa lepšie vyčistia kanáliky v pištoli.
-Postup opakujte ak je pištoľ veľmi špinavá, až kým z nej nevychádza čisté riedidlo.
-Odskrutkujte zadnú časť telesa pištole, odskrutkujte a vytiahnite aretačnú maticu ihly. Veľmi opatrne vytiahnite ihlu. Ak sú na nej zaschnuté zvyšky farby a ihla nejde ľahko von, opatrne ju zovrite kliešťami a točivým pohybom ju pomaly vytiahnite von. Vyčistite ihlu od zvyškov farby, veľmi opatrne, mäkkou handričkou. Dávajte veľký pozor na hrot ihly, aby sa neskrivil. Ak sa vám podarí hrot ihly ohnúť, pritlačte ho na tvrdý rovný podklad (sklo) a koncom prsta ho párkrát pováľate.
-Po vytiahnutí ihly odskrutkujte vonkajšie diely striekacej hlavy a vyčistite ich od zvyškov farby na vnútorných plochách.
-Čistenie trysky je rovnako citlivá operácia ako čistenie ihly. Skrutkovaciu trysku obvykle čistite bez toho aby ste ju z pištole vymontovali. Tryska je v novej pištoli od výroby obvykle utesnená na závite kvapalným voskom a vyskrutkovanie jednak poruší utesnenie a jednak hrozí poškodenie trysky až zlomenie v závite. Niekedy je vhodné pre uvoľnenie vosku telo pištole opatrne nahriať. Ak chcete vymeniť trysku za inú, mali by ste postupovať extrémne opatrne pri vyskrutkovaní trysky z pištole. V novších typoch pištolí je tryska utesnená len gumeným tesnením, vtedy je jej vyskrutkovanie jednoduchšie. Trysku typu VEGA jednoducho uvoľníte z lôžka opatrným zatlačením prstom zboku na trysku. Potom ju stačí opatrne vyčistiť od zvyškov farby. Vyčistite aj lôžko trysky.
Poznámka: Každá tryska podlieha opotrebeniu v závislosti od typu používaných farieb. Farba je abrazívum a tryska sa používaním skôr, či neskôr opotrebuje.
-Čistenie mechanizmu spúšte a celej zadnej časti pištole je nutné hlavne pri väčšom znečistení. Pri bežnej prevádzke stačí pištoľ celkom rozobrať len raz za čas, keď sa vám zdá, že je zhoršená celková činnosť pištole.
-Pri skladaní striekacej pištole postupujte v opačnom poradí. Najprv zostavte striekaciu hlavu (závity doťahujte prstami opatrne, aby ste ich nestrhli!), potom pokračujte zostavou spúšte a lôžka ihly. Potom vložte ihlu a prstom ju jemne zatlačte až na doraz. Akonáhle pocítite odpor, prestaňte na ihlu tlačiť a utiahnite aretovaciu maticu. Veľký pozor dávajte pri zatláčaní ihly, aby ste neroztrhli trysku!
-Gumené tesnenia môžu pri kontakte s čističom alebo riedidlom zmeniť svoju veľkosť. Po vyčistení však znova nadobudnú pôvodný tvar v priebehu asi 15 minút. Potom je pištoľ' znova pripravená na použitie.
-V prípade, že nebudete pištoľ dlhšie používať, môžete ju nakonzervovať jemným olejom, aby sa k sebe diely pištole neprilepili. Nezabudnite ju však pred opätovným použitím prestrieknuť čističom, aby ste odstránili olej z priestorov kadiaľ ide farba.

Záruka na výrobok je 24 mesiacov odo dňa predaja. Nevzťahuje sa na prevádzkové opotrebenie výrobku a na poškodenie spôsobené nevhodným zaobchádzaním, nesprávnym používaním, alebo zanedbanou údržbou.

Parametre
prevedenie dvojčinná

Ponúkame 19651 položiek od 289 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií