Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Tamiya MAN TGS TT-01E 1/14 LEN PRE REGISTR. PRETEKÁROV

Vypredané
Produkt je vypredaný. Pre informáciu o možnej dostupnosti nám prosím napíšte.
100,00 €
Značka:
Tamiya
Kód:
6458632,99

LEN PRE PRETEKÁROV REGISTROVANÝCH V SERIÁLI PRETEKOV MS SR kategórie RC truck okruh Lexan (informácie tu)

Táto stavebnica je za sponzorovanú cenu platnú len pre účastníkov seriálu pretekov.

K stavebnici je možné dokúpiť nasledujúce príslušenstvo za sponzorovanú cenu: Servá Carson (zľava 35%), RC súpravy Carson Reflex Wheel PRO 3 (zľava 35%), set Carson+servo (zľava 35%) RC súpravu Carson Ultimate Touch (zľava 15%), prijímače Carson k uvedeným vysielačom. Platí len pre položky zobrazené ako súvisiace k tejto karte.

UPOZORNENIE: Pre jedného pretekára je možné urobiť len jeden nákup za sponzorované ceny a musí byť urobený naraz, v jednej objednávke/nákupe (platí to aj v predajni). Nie je možné nakúpiť za sponzorované ceny jednotlivé položky v samostatných nákupoch.   

MAN TGS Racing Truck Team Hahn TT-01E 1/14 KIT   TAMIYA 300058632

Stavebnica pretekárskeho ťahača na diaľkové ovládanie s pohonom elektromotorom.

Stavebnice RC modelov áut japonskej značky Tamiya sa vyznačujú tými najlepšími vlastnosťami. Vďaka veľmi prehľadnému stavebnému návodu a premyslenému rozdeleniu stavebných dielov do označených sáčkov, zvládne stavbu auta Tamiya aj úplný začiatočník. Už základná verzia podvozku zo stavebnice má spravidla  výborné jazdné vlastnosti, ale každá stavebnica Tamiya poskytuje široké možnosti tuningu. Stavebnice Tamiya vám dajú neopakovateľný pocit radosti, keď si RC model auta postavíte úplne sami. Pre deti a mládež je to výborný spôsob ako spoznať konštrukciu skutočného auta.

Šasi Tamiya TT-01 sa vyznačuje nízkou svetlosťou, je to cestný podvozok. Pohon 4x4 je zabezpečený stredovým kardanom spájajúcim diferenciály prednej a zadnej nápravy. Výborná stabilita je zabezpečená umiestnením akumulátora v pozdĺžnej osi vedľa stredového kardanu. Motor je umiestnený pred zadnou nápravou, čo ešte viac zlepšuje jazdné vlastnosti.

Špecialitou tejto stavebnice je, že umožňuje postaviť model pretekárskeho ťahača MAN. Základná stavebnica poskytuje široký priestor pre množstvo tuningu. Stavebnica obsahuje aj sadu LED osvetlenia.  Výsledkom je atraktívny model, vhodný pre začínajúceho, ale aj mierne pokročilého pretekára. 

Mierka: 1/10
Dĺžka: 444 mm
Šírka: 185 mm
Hmotnosť: cca 1550 g
Rázvor: 257 mm
Karoséria: Lexanová nenafarbená s plastovými dielmi (spätné zrkadlá, nárazníky).
Typ šasi: TT-01E, cestná okruhová verzia.
Typ pohonu: elektro, 4WD, pohon oboch náprav (4x4) cez stredový kardan.
Motor: Tamiya 540 Torque Tuned
Elektronický regulátor: Tamiya TBLE-02S (len NiMH) umožňujúci riadenie jednosmerných aj striedavých elektromotorov.

Potrebné dokúpiť: RC súpravu, servo riadenia, pohonný akumulátor, nabíjačku, batérie do vysielača, farby v spreji na lexan.

Odporúčame kompletnú sadu Carson 500500591 (6305005,91), ktorá obsahuje všetko potrebné, alebo sadu Carson 500500090 (6305000,9) so sadou Carson 500607004 (6306070,04).
Pozor, regulátor nie je vodeodolný/snehuodolný, odporúčame použiť prípravok Nanoprotech Electric sprej (3890000,04).

Náš test MAN TGS Racing Truck: Tak ako všetky stavebnice značky Tamiya, aj táto len potvrdzuje dobrú povesť tohto japonského výrobcu. Po vybalení krabice ostanú na stole rámčeky s plastovými dielmi, niekoľko sáčkov s prehľadne potriedenými skrutkami, ozubenými kolesami a ostatnými drobnosťami. Stavebný návod je totálne prehľadný, každá skrutka je zreteľne zobrazená v životnej veľkosti, každý jeden krok je veľmi prehľadne zobrazený. Stavbu prvého modelu Tamiya jednoducho zvládne aj úplný začiatočník, dokonca aj starší chlapec pod dohľadom dospelého. Pri dodržaní návodu a systematickom postupe, postavíte tento model v rámci jedného večera. Najviac práce je obvykle s vyrezaním karosérie z lexanového polotovaru, jej nastriekanie a usadenie na držiaky. Toto obvykle trvá oveľa dlhšie, než stavba šasi. K stavebnici treba dokúpiť servo riadenia, RC súpravu (a baterku s nabíjačkou ak ešte nemáte). To je vlastne výhoda stavebníc Tamiya. Každý si môže namontovať taký typ serva, ktorý má najradšej. Ja zo svojich vlastných skúseností obvykle montujem na toto šasi servá Carson (vodeodolné) 6kg. Tento model je postavený na šasi Tamiya TT-01, ktoré patrí medzi najrozšírenejšie typy šasi na svete. Toto šasi má už svoj zenit za sebou (nahradilo ho lepšie TT-02), ale náhradné diely sú lacné a ľahko dostupné, vrátane množstva tuningových. Základom šasi je plochá "vaňa", na ktorej sú upevnené predný a zadný difetenciál, ramená náprav, prvky riadenia a pohonu. Vysokú tuhosť konštrukcie zabezpečuje aj stredová výztuha nad kardanom. V stavebnici je priložený ESC regulátor Tamiya TBLE-02S umožňujúci riadenie jednosmerných aj striedavých elektromotorov, ale súčasťou stavebnice je len klasický (ale kvalitný) jednosmerný motor Tamiya 540J. Pohon 4x4 zabezpečuje stredový kardan. Priestor pre batériu je na pravej strane pozdĺž kardanu. Rozloženie hmotnosti je na tomto šasi veľmi dobré a v spojení s vysokou tuhosťou šasi sa tak model správa veľmi stabilne aj pri vysokej rýchlosti. Pneumatiky majú nízky cestný dezén. Celkovo veľmi dobré vlastnosti šasi TT-01 sú pomerne všeobecne známe, tak spomeniem len dva nedostatky, ktoré by som vytkol. V prvom rade tlmiče. Tie továrensky namontované sú len pružinovo-trecie, celkom určite by som ich nahradil olejovými. Druhá vec sú spojovačky riadenia. Tie sú pevné, bez možnosti nastavenia zbiehavosti prednej nápravy. Nahradil by som ich normálnymi skrutkovacími. Keď to zhrniem, kúpou tohto auta dostanete vynikajúci model pre staršieho chlapca (pre dieťa je príliš rýchly), alebo dospelého začiatočníka. Možnosti tuningu sú široké a s dobre vyladeným podvozkom TT-01 sa ešte stále dá pretekať v niektorej hobby kategórii. Ak nechcete pretekať, tak si s týmto aj s mierne tuningovaným modelom výborne zajazdíte a urobí vám radosť.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka 1/14
prevedenie KIT

Ponúkame 17528 položiek od 208 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na stránkach s tým súhlasíte. Viac informácií