Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Tamiya RC MAN TGX 18.540 4X2 XLX červená metalíza (nafarbený) 1/14 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
379,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Tamiya
Kód:
6456332
EAN:
4950344563326

MAN TGX 18.540 4x2 XLX Special Edition 1/14 KIT    TAMIYA 56332

Special Edition - Red Metallic painted body - nafarbená karoséria

Stavebnica nákladného ťahača na diaľkové ovládanie. Nádherný model má mnoho realistických vlastností zodpovedajúcich jeho predlohe. Je schopný utiahnuť náklad až do hmotnosti 20kg.

Mierka: 1/14
Karoséria: Plastová maketová - továrensky nastriekaná farbou Red Metallic.
Typ pohonu: elektro, pohon zadnej nápravy (4x2) cez 3 rýchlostnú prevodovku.
Motor: Tamiya 540 J
Elektronický regulátor: nie je v sade
Dĺžka: 526 mm
Šírka: 187 mm
Výška: 298 mm
Rázvor: 272 mm
Hmotnosť cca: 3000 g

Stavebnica nákladného auta na diaľkové ovládanie na podvozku Tamiya s pohonom elektromotorom a 3-rýchlostnou prevodovkou.  

Vysvetlenie skratiek: KIT - nezostavený model dodávaný vo forme stavebnice.

Stavebnice RC modelov áut japonskej značky Tamiya sa vyznačujú tými najlepšími vlastnosťami. Vďaka veľmi prehľadnému stavebnému návodu a premyslenému rozdeleniu stavebných dielov do označených sáčkov, zvládne stavbu aj úplný začiatočník. Už základná verzia modelu zo stavebnice dáva dokonalý dojem z nádherného RC modelu, ale každá stavebnica auta Tamiya poskytuje široké možnosti tuningu. Táto stavebnica vám dá neopakovateľný pocit radosti, keď si RC model ťahača postavíte úplne sami. Pre deti a mládež je to výborný spôsob ako spoznať konštrukciu skutočného nákladného auta.

Šasi Tamiya v tejto stavebnici sa vyznačuje vysokou modelovosťou konštrukcie. Pohon zadnej nápravy/ náprav je zabezpečený cez 3-rýchlostnú prevodovku kardanovými hriadeľmi a diferenciálmi. Jednu z troch rýchlostí (prevodových pomerov) je možné zvoliť ručne pomocou mechanických zarážok (alebo diaľkovo cez RC vysielač a servo radenia). Tento model má veľmi atraktívny vzhľad, výborný výkon a jazdné vlastnosti. 

Model je možné postaviť buď ako základný len s ovládaním rýchlosti a smeru jazdy, alebo ako dokonalo osvetlený a ozvučený model s použitím multifunkčnej jednotky Tamiya Multifunction-Unit MFC-01 (americké ťahače), alebo MFC-03 (európske ťahače) pre nákladné autá. S touto MFC získa model úplne novú úroveň, vďaka realistickému osvetleniu, vysoko kvalitnému zvukovému modulu a ovládaniu všetkých funkcií na diaľku cez RC vysielač. Možnosti dokončenia modelu sú uvedené nižšie. 

Alternatívy možného dokončenia modelu:

1. Najjednoduchšie prevedenie
Funkcie - proporcionálna jazda dopredu/dozadu, doprava/doľava, voľba prevodového stupňa ručne.
Potrebné dokúpiť: 2 - 3 kanálovú RC súpravu, ESC regulátor, servo riadenia, pohonný akumulátor, nabíjačku, batérie do vysielača, farby v spreji na plast.
Odporúčame kompletnú sadu Carson 500501015 (6305010,15), ktorá obsahuje všetko potrebné, alebo vám na požiadanie pomôžeme s výberom jednotlivých komponentov.

2. Najdokonalejšie prevedenie
Funkcie - proporcionálna jazda dopredu/dozadu, doprava/doľava, voľba prevodového stupňa na diaľku, diaľkové ovládanie svetiel (3 okruhy, veľké množstvo kombinácií), funkčné smerovky, cúvacie a brzdové svetlá, realistické zvuky motora, vzduchového systému, bŕzd, klaksóna atď.
Potrebné dokúpiť: 4 - 6 kanálovú RC súpravu, elektronickú riadiacu jednotku Tamiya MFC-01, alebo MFC-03, servo riadenia, servo radenia, pohonný akumulátor, nabíjačku, batérie do vysielača, farby v spreji na plast.
Odporúčame Vysielač Carson FS 6K Reflex Stick II 2,4GHz 500501006 (6305010,06), servá Carson 6kg, a sadu nabíjačky Carson Delta Peak 4A s baterkou 5000607013 (6306070,13)

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže bez dodatočnej vodeodolnej úpravy jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Náš test MAN TGX: Tak ako všetky stavebnice značky Tamiya, aj táto len potvrdzuje dobrú povesť tohto japonského výrobcu. Po vybalení rozmernej krabice ostanú na stole rámčeky s plastovými dielmi, niekoľko sáčkov s prehľadne potriedenými skrutkami, ozubenými kolesami a ostatnými drobnosťami. Stavebný návod je totálne prehľadný, každá skrutka je zreteľne zobrazená v životnej veľkosti, každý jeden krok je veľmi prehľadne zobrazený. Tento model však patrí k tým zložitejším a preto ho odporúčam pokročilejším modelárom. Zvlášť preto, lebo najdokonalejší je postavený aj s kompletnou elektronikou MFC-03 Tamiya 56523 (ale dá sa samozrejme rovnako použiť MFC-01). Pri dodržaní návodu a systematickom postupe, postavíte tento model v rámci niekoľkých večerov. Najviac práce je obvykle s kvalitným nastriekaním maketovej karosérie a s montážou elektroniky. Toto obvykle trvá oveľa dlhšie, než stavba šasi. K stavebnici treba dokúpiť RC súpravu podľa toho, či model postavíte v najjednoduchšom prevedení, alebo v tom najzložitejšom. V prvom prípade stačí obyčajná pištoľová RC súprava a jedno servo riadenia. V druhom prípade ak použijete aj MFC, je lepšie kúpiť pákovú najmenej 4-kanálovú súpravu. Ja som svoj model postavil v tej najviac vybavenej verzii a použil som preto dve vodeodolné servá Carson 6kg a vysielač Carson Reflex 6k. Konštrukcia šasi modelov ťahačov Tamiya je v podstate rovnaká vo všetkých typoch, či už je to King Hauler, alebo Scania. Základom šasi je rám tvorený dvoma nosníkmi spojenými niekoľkými priečnikmi. K rámu sa pripájajú závesy náprav, tlmiče, lôžka serv a nakoniec prevodovka s motorom. Všetky spoje sú skrutkované a preto nie je problém ak si model najprv postavíte v najjednoduchšom prevedení a pokročilú elektroniku domontujete neskôr. Všetko sa dá pekne rozobrať bez poškodenia. Keďže ja som do svojho modelu namontoval aj MFC-01 Tamiya (POZOR, kupuje sa samostatne), mám v modeli všetky svetlá a zvuky úplne realistické, vrátane zvlášť efektného zvuku motora a klaksóna. Model má 3 rýchlostnú prevodovku. To znamená, že sa dá ručne, alebo diaľkovo zvoliť jeden z troch prevodových pomerov a tým výrazne zmeniť krútiaci moment na nápravách, prípadne rozsah rýchlostí podľa veľkosti nákladu. Priestor pre batériu je zo spodnej strany šasi v dobre prístupnej schránke. Je to model, s ktorým sa dá bežne jazdiť vonku, ale pozor, MFC-03 (MFC-01) nie je vodotesná. Našťastie na toto je pomerne ľahká pomoc, stačí opatrne otvoriť schránku MFC, a nastriekať elektroniku prípravkom Nanoprotech. Servo a prijímač je treba hneď na začiatku vyberať s požiadavkou vodeodolnosti, alebo aj vodotesnosti. Keď to zhrniem, kúpou tejto stavebnice dostanete niekoľko hodín perfektnej zábavy ukončenej radosťou z atraktívneho modelu výborného pre nadšenca kamióny. Ak si k nemu dokúpite ešte niektorý zo širokej ponuky návesov, budete mať doma takú atrakciu, akou sa budete radi pýšiť pred každou návštevou. Ostatne, na videu sa o výkonoch modelov ťahačov Tamiya môžete sami presvedčiť.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal
UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/14
prevedenie KIT

Ponúkame 19249 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií