Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Tamiya RC VW Scirocco GT24 R-Line TT-01ES 4WD XBS modrý 1/10 RTR

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
149,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Tamiya
Kód:
6401466,15
EAN:
4950344060931

XBS VW Scirocco GT24 R-Line TT-01ES Exklusive-Line 1/10   TAMIYA 146615

Auto na diaľkové ovládanie s pohonom elektromotorom.

RC modely áut japonskej značky Tamiya sa vyznačujú tými najlepšími vlastnosťami. Vďaka veľmi prehľadnému servisnému návodu a premyslenej konštrukcii, zvládne údržbu auta Tamiya aj úplný začiatočník. Už základná verzia podvozku má spravidla výborné jazdné vlastnosti, ale každý RC model Tamiya poskytuje široké možnosti tuningu. Šasi Tamiya TT-01 sa vyznačuje nízkou svetlosťou, je to univerzálny cestný podvozok vhodný pre modely cestných okruhových špeciálov GT, pre driftové špeciály, ale aj pre rallye autá triedy WRC. Pohon 4x4 je zabezpečený stredovým kardanom spájajúcim diferenciály prednej a zadnej nápravy. Výborná stabilita je zabezpečená umiestnením akumulátora v pozdĺžnej osi vedľa stredového kardanu. Motor je umiestnený pred zadnou nápravou, čo ešte viac zlepšuje jazdné vlastnosti.

Mierka: 1/10
Karoséria: Lexanová
Typ šasi: TT-01ES
Typ pohonu: elektro, 4WD, pohon oboch náprav (4x4) cez stredový kardan.
Motor: Tamiya 540 J
Elektronický regulátor: Tamiya TEU-105BK umožňujúci riadenie jednosmerných elektromotorov.
Dĺžka: 443 mm
Šírka: 188 mm
Výška: 138 mm
Rázvor: 257 mm
Priemer kolies: 67 mm
Šírka kolies: 27 mm
RC súprava: 2,4 GHz RC-System CARSON Reflex Wheel Pro

Potrebné dokúpiť: pohonný akumulátor, nabíjačku, batérie do vysielača. 

Pozor, regulátor, prijímač a servo riadenia nie sú vodeodolné/snehuodolné, odporúčame použiť prípravok Nanoprotech Electric sprej (3890000,04).

Vysvetlenie skratiek: XBS - model továrensky odborne postavený, RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Náš test VW Scirocco GT24 R-Line: Po vybalení z veľkej dekoratívnej krabice ostane na stole atraktívne vyzerajúci model Tamiya a vysielač Carson. Vysielač pracuje v pásme 2,4GHz, čo je dnes už neodmysliteľný štandard. Je to jednoduchý základný typ, postačujúci pre bežné jazdenie. V prípade modelov značky Tamiya skratka RTR znamená, že ide o továrensky postavený model pripravený na jazdu, ale v sade je obvykle priložená len RC súprava. Dokúpiť treba baterku a nabíjačku, ak ešte nemáte. Tento model je postavený na šasi Tamiya TT-01, ktoré patrí medzi najrozšírenejšie typy šasi na svete. Toto šasi má už svoj zenit za sebou (nahradilo ho lepšie TT-02), ale náhradné diely sú lacné a ľahko dostupné, vrátane množstva tuningových. Základom šasi je plochá "vaňa", na ktorej sú upevnené predný a zadný difetenciál, ramená náprav, prvky riadenia a pohonu. Vysokú tuhosť konštrukcie zabezpečuje aj stredová výztuha nad kardanom. Továrensky je namontované servo riadenia Tamiya TSU-03 (sila 3 kg) a ESC regulátor Tamiya TEU-105BK, ktorý ovláda jednosmerný motor Tamiya 540J. Pohon 4x4 zabezpečuje stredový kardan. Priestor pre batériu je na pravej strane pozdĺž kardanu. Rozloženie hmotnosti je na tomto šasi veľmi dobré a v spojení s vysokou tuhosťou šasi sa tak model správa veľmi stabilne aj pri vysokej rýchlosti. Pneumatiky majú nízky cestný dezén a k diskom nie sú prilepené. Celkovo veľmi dobré vlastnosti šasi TT-01 sú pomerne všeobecne známe, tak spomeniem len dva nedostatky, ktoré by som vytkol konkrétne tejto verzii XBS. V prvom rade tlmiče. Tie továrensky namontované sú len pružinovo-trecie, celkom určite by som ich nahradil olejovými. Druhá vec sú spojovačky riadenia. Tie sú pevné, bez možnosti nastavenia zbiehavosti prednej nápravy. Nahradil by som ich normálnymi skrutkovacími. Keď to zhrniem, kúpou tohto auta dostanete vynikajúci model pre staršieho chlapca (pre dieťa je príliš rýchly), alebo dospelého začiatočníka. Možnosti tuningu sú široké a s dobre vyladeným podvozkom TT-01 sa ešte stále dá pretekať v niektorej hobby kategórii. Ak nechcete pretekať, tak si s týmto aj s mierne tuningovaným modelom výborne zajazdíte a urobí vám radosť. 

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/10
prevedenie RTR

Ponúkame 19255 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií