Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Tamiya Surface Primer Grey 40 ml

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
5,00 €
Značka:
Tamiya
Kód:
6487075
EAN:
4950344870752

Tamiya Surface Primer Grey 40 ml    Tamiya 87075

modelárska základná podkladová farba, jemný striekací tmel, sivý.

objem: 40 ml

TAMIYA tekutý základný náter môže byť nanášaný štetcom (hlavne menšie plochy, alebo striekacou pištoľou (airbrush). Základný náter je prvým krokom pre každú perfektnú povrchovú úpravu. Tento základný náter vyhladí povrch, prekryje drobné škrabance, otvory a trhliny, čím vytvorí jednoliaty povrch bez potlačenia jemných detailov modelu. Po dôkladnom zaschnutí základného náteru je možné ho brúsiť jemným brúsnym papierom (na sucho, aj pod vodou), alebo brúsnymi pastami pre dosiahnutie úplne dokonalého podkladu pred aplikáciou záverečnej povrchovej farby. Použi je možné farby TAMIYA Color (TS, AS, X a XF), ale aj iných značiek (odporúčame vyskúšať). Tento základný náter je vhodný pre nasledujúce materiály: plast (ABS / PS), kov a drevo.

Riedenie: Na riedenie používajte  Tamiya 87077 Lacquer Thinner 250ml. Pri použití iného riedidla môže dôjsť k znehodnoteniu farby.

Natieranie: Pre natieranie je vhodné nechať farbu v hustejšej forme, riediť len primerane malým množstvom riedidla. Pri natieraní nesavých materiálov (plast, kov, sklo,...) obvykle nie je nutná príprava povrchu základnou farbou a obvykle stačí jedna vrstva farby pre dobré krytie. Pri natieraní savých povrchov (napríklad drevo), je vhodné použiť najprv základnú farbu, alebo naniesť prvú vrstvu hustejšej farby a tú po dôkladnom zaschnutí (aspoň 24 hodín) pretrieť druhou tenkou vrstvou farby.

Striekanie: Pre striekanie sa farba riedi obvykle v pomere 1 diel riedidla k 1 dielu farby, ale riedidla môže byť aj primerane viac, podľa druhu striekacej pištole a ďalších parametrov striekania.

Čistenie: Pre vyčistenie štetca odporúčame originálny čistič Tamiya.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Ponúkame 19190 položiek od 280 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií