Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Náradie a nástroje Elektrické náradie Tavná pištoľ 20W pre tyčinky 7mm

Tavná pištoľ 20W pre tyčinky 7mm

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
10,00 €
Značka:
PGmini
Kód:
3808820
EAN:
8011017093529

PGmini M.8820 tavná pištoľ 20W pre tyčinky 7mm

Upozornenie: Toto je modelárske HOBBY náradie určené pre bežné modelárske používanie. Nie je to profesionálne náradie, určené pre nepretržité dennodenné používanie s vysokou záťažou a intenzitou opotrebenia.

Nevhodné pre deti mladšie ako 14 rokov. POZOR!!! Toto náradie nie je iba hračka, ale je to elektrické tepelné náradie, ak nie je správne používané, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Pracovná tryska je horúca, pri dotyku môže spôsobiť popálenie! Roztavené lepidlo je horúce, pri dotyku môže spôsobiť popálenie!

Po zakúpení súpravy, prosíme skontrolujte obsah súpravy na mieste v predajni. V prípade, že niečo chýba, upozornite na to predajcu. Náradie PGmini je testované priamo u výrobcu, ale pre každý prípad vám odporúčame, aby ste personál predajne požiadali o preskúšanie funkčnosti náradia.

Technické údaje:
napájanie: 230 V / 50 Hz
maximálny výkon: 20 Watt
dĺžka kábla: 1,8 m
hmotnosť: 169 g

Použitie: Toto náradie bolo dôkladne skonštruované a vyrobené pre použitie na presnú a jemnú prácu na malých predmetoch a plochách. Je to ideálne náradie pre hobby, stavbu modelov, opravy elektroniky a menšie domáce práce. Náradie umožňuje vykonať rôzne práce, ako napríklad lepenie dielov k sebe, vypĺňanie dutín/škár a podobne.

UPOZORNENIE: Ohrievacie teleso trysky môže mať životnosť kratšiu než je zákonná záručná doba. Jeho životnosť závisí od intenzity a spôsobu používania náradia. Chúlostivým bodom každej tavnej pištole je výhrevné teleso, ktoré musí byť vzhľadom k napájaniu navinuté veľmi tenkým odporovým drôtom. Je preto dôležité pracovať opatrne a ohriatu pištoľ chrániť pred nárazmi či otrasmi.

Všeobecné inštrukcie k používaniu elektrickej tavnej pištole:
1. Náradie potrebuje niekoľko minút na to, aby dosiahlo pracovnú teplotu.
2. Spúšť stláčajte až po zohriatí trysky, jemne a pomaly, aby sa lepidlo vytláčalo rovnomerne.
3. Pri príliš silnom stláčaní spúšte sa môže stať, že sa lepidlo začne spätne vytláčať do podávacieho mechanizmu, čo môže znehodnotiť celý nástroj (nie je reklamovateľné).
4. Po ukončení práce, vždy odpojte náradie od siete.
5. Neopravujte nefunkčné náradie sami.
6. Nenechávajte náradie voľne položené v ležatej polohe ak je zapnuté, lepidlo by sa mohlo roztiecť vo vnútornom priestore čo môže znehodnotiť celý nástroj (nie je reklamovateľné).
7. Náradie v zohriatom stave odkladajte vždy vo zvislej polohe na podstavci tak, aby tryska smerovala dole. Roztavené lepidlo vytekajúce z trysky nie je závadou. Odporúčame podložiť vhodnú podložku, na ktorú môže lepidlo odkvapkávať. 

Dôležité: Bezpečnostné inštrukcie k tepelnému elektrickému náradiu všeobecne.
POZOR: Pri používaní náradia je veľmi dôležité dodržiavať zásady bezpečnosti práce, aby sa predišlo úrazu, požiaru, či elektrickému šoku.

Prosíme, prečítajte si nasledujúci text veľmi pozorne:
1. Udržujte priestor práce nástroja v čistote. Nečistoty a zbytky materiálu môžu spôsobiť zranenie.
2. Vyberajte si vhodné pracovné prostredie. Nepoužívajte toto elektrické náradie v prašnom alebo vlhkom prostredí. Nevystavujte náradie dažďu. Pracujte na dobre osvetlenom mieste.
3. Chráňte sa pred elektrickým šokom. Dajte si pozor, aby ste sa nedotýkali uzemnených povrchov, napríklad radiátorov, vodovodných rúr, chladničky a podobne.
4. Udržujte deti v dostatočnom odstupe. Všetci diváci musia byť dostatočne ďaleko od miesta práce. Nedovoľte, aby sa diváci dostali do kontaktu s náradím, alebo predlžovákom.
5. Uskladňujte náradie. Všetko náradie, ktoré momentálne nepoužívate, uskladňujte na suchom mieste, mimo dosahu detí.
6. Nepreťažujte príliš náradie. Urobí tak svoju prácu lepšie a bezpečnejšie, ak ho budete používať na to a tak, na čo a ako je určené.
7. Používajte správne nástroje. Neskúšajte urobiť malým nástrojom prácu určenú pre veľké profesionálne náradie. Nepoužívajte toto náradie na prácu, pre ktorú nie je určené, napríklad dlhodobá profesionálna činnosť.
8. Vhodne sa oblečte, chráňte holú kožu pred dotykom horúcich častí náradia a roztaveným lepidlom.
9. Používajte ochranné okuliare pri práci. 
10. Nepoškodzujte prípojnú elektrickú šnúru. Neťahajte za šnúru pri nástroji, ani nevyťahujte zástrčku zo zásuvky ťahaním za šnúru. Vyhnite sa kontaktu šnúry s ostrými hranami.
11. Zaistite si stabilnú pracovnú polohu. Buďte s oboma nohami na zemi, v dobrej, pohodlnej a stabilnej pozícii.
12. Narábajte s náradím šetrne, udržujte ho čisté, bude tak dlhšie a lepšie slúžiť.
13. Odpojte náradie od elektrickej siete vždy, keď ho nepoužívate dlhšie než 10 minút.
14. Pri práci vonku používajte len predĺžovacie káble určené pre vonkajšie použitie.
15. Buďte vždy opatrný. Sledujte čo robíte, uvedomujte si to a používajte všetky svoje zmysly. Nepracujte ak ste unavený.
16. Kontrolujte celistvosť náradia. Vždy pred začiatkom práce skontrolujte, či sú všetky časti v správnom stave, nepoškodené, nezlomené, či nemajú uvoľnené uchytenie, či sa pohybujú správnym spôsobom a vykonávajú svoju funkciu správne. Uistite sa, že sú všetky časti správne zostavené a upevnené.

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné. 

Ponúkame 18728 položiek od 267 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií