Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Traxxas RC Ford Mustang GT modrý 1/10 RTR

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
308,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Traxxas
Kód:
5483044,40
EAN:
020334830913

Traxxas RC Ford Mustang GT modrý 1/10 RTR     Traxxas TRA83044-4-BLUE

obsah balenia
Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta Traxxas 4-Tec 2.0 Ford Mustang GT s nainštalovaným motorom Titan 12T, regulátorom XL-5, servom 2075 a prijímačom TQ. Dvojkanálová RC súprava Traxxas TQ. Podložky pod pružiny tlmičov, arch samolepiek, základnú sadu náradia, podrobný návod na použitie v angličtine a češtine/slovenčine.

Parametre
Typ On-road
Mierka 1:10
Dĺžka 448 mm
Šírka 200 mm
Rázvor 256 mm
Svetlá výška podvozka 9 mm
Hmotnosť 1450 g bez akumulátora
náhon 4WD
Motor Traxxas Titan 12T
Servo Traxxas 2056
RC súprava Traxxas TQ

Traxxas jednosmerný regulátor XL-5 LVD
Napájacie napätie 4-8 článkov NiMH, 2 čl. LiPol
Rozmer 31.2 x 55 x 16 mm
Hmotnosť 70 g
Minimálny počet závitov 12
Vnútorný odpor 7 MOhm pre smer vpred, 14 MOhm pre spiatočku
Maximálny trvalý prúd 14 A
Maximálny špičkový prúd 100 A (10ms)
BEC 6 / 1A
Frekvencia PWM 1400 Hz
Tepelná ochrana Áno

Potrebujete dokúpiť
Pre sprevádzkovanie potrebujete 4 AA batérie do vysielača, ďalej pohonný akumulátor do auta a vhodnú nabíjačku na pohonný akumulátor.

Popis podvozku Traxxas 4-Tec 2.0
Podvozok Traxxas 4-Tec 2.0 je tvorený priestorovým kompozitným výliskom (nylon plnený sklenými vláknami), ktorý je ľahký a zároveň tuhý. Všetko bolo podriadené pre získanie čo najnižšej polohy ťažiska. Pohon náprav už nie je riešený problematickými remienkami, ale pomocou centrálneho hriadeľa - podobne ako u modelov Slash 4x4. Model je dodávaný s jednosmerným motorom Titan 12T a regulátorom XL-5. Uchytenie motora a regulátora umožňuje použitie striedavých motorov napr. Od Castle Creations.
Pre zjednodušenie údržby je šasi modulárneho typu. Ľahko možno oddeliť predný, stredný a zadný modul šasi modelu.

Nastaviteľné držiaky karosérie
Traxxas pamätal na to, že každá karoséria má špecifické tvary a teda aj iné miesta pre optimálne upevnenie. Preto sú na podvozku Traxxas 4-Tec 2.0 použité nastaviteľné držiaky karosérie, takže môžete Vašu karosériu upevniť v tom najvhodnejšom mieste. Umiestnenie on-road karosérií napr. Od Killerbody nebude robiť žiadny problém!

Možnosť zväčšenia uhla zatáčania predných kolies, obmedzenie vertikálneho pohybu ramien
Traxxas pamätal na tých, ktorí radi driftujú. Pre driftovanie je dôležité, aby bol rozsah zatáčaní predných kolies čo najväčší. Preto je zavesenie predných kolies podvozku 4-Tec 2.0 takto koncipované a jednoduchou úpravou môžete zväčšiť uhol zatáčanie až na xx°.
Ďalej obmedziteľný vertikálny pohyb ramien. Pomocou červíka M4 (obj. č. TRA4897) zaskrutkovaného do ramena je obmedzený vertikálny pohyb ramena. To vám umožní rýchlejšie prechádzať zákruty a zlepšuje jazdné vlastnosti pri driftovanie.

Jednoduchá výmena batérie
Používate NiMH batérie s výškou 23 mm a LiPo akumulátory s výškou 25 mm? Pre podvozok TRX- žiadny problém. Samotné otočenie držiaku zaistí pevné upevnenie batérie výšky 23 mm aj 25 mm. Držiak batérie sa navyše neupevňuje sponou, ale plastovým klipom z bočnej strany.

Elektronický regulátor Traxxas XL 5
Vodeodolný * elektronický regulátor Traxxas XL-5 s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set ™. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50%. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý vnútorný odpor sú devízou tohto regulátora.

Režimy regulátora XL 5
Šport: Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
Race: Režim vhodný pre pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50%, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50%.

Výkonný motor Titan 12T
Model auta je osadený modifikovaným jednosmerným motorom rady 550 Titan s 12 závitmi na rotore. Motor má o 30% vyšší výkon ako konvenčné motory 540. Motor je osadený ventilátorom zaisťujúcim chladenie.

RC súprava Traxxas TQ
Model je riadený dvojkanálovou proporcionálnou volantovou RC súpravou v pásme 2.4 GHz - prevádzka bez rušenia. Vysielač je napájaný iba 4 AA batériami, voliteľne môžete použiť aj nabíjacie NiMH akumulátory.
Na vysielači je otočný gombík, ktorým sa trimuje riadenie kolies (aby model šiel rovno, ak je volant v stredovej pozícii). Indikácia stavu batérií vo vysielači je indikovaná LED diódou. Na vysielači možno nastaviť reverz na kanáli plynu a riadenia (ak by ste chceli vysielač použiť pre riadenie iných modelov).

Vlastnosti RC modelu autá Traxxas 4-Tec 2.0 Ford Mustang GT 1:10
Licencovaná karoséria Ford Mustang GT
Šasi nenáročné na údržbu, jednoduchá ale účelná konštrukcia Traxxas
Vodeodolná * elektronika modelu, prijímač je umiestnený v utesnené krabičke
Nastaviteľné tlmiče, servo saver a rozchod kolies
Špeciálna driftovacia geometria podvozku - stačí preskrutkovať tiahla riadenia
Možnosť inštalácie celej škály striedavých motorov pre dosiahnutie vyššej rýchlosti
Karoséria je pripravená pre inštalácie LED osvetlenie.
Široké možnosti tuningu - v ponuke sú ALU diely

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku
Pre bežnú prevádzku RC autá Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a sadu imbus skrutkovačov.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestnici tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje Carson a Tamiya.
Poznámka k odolnosti voči vode: Produkt označený výrobcom ako vodeodolný (WP, waterproof, water resistance) je zvyčajne schopný odolať krátkodobému pôsobeniu striekajúcej vody, napríklad prebehnutie po mláke, krátkodobé jazdenie po mokrej tráve, v slabom daždi, po snehu a podobne. POZOR! Vodeodolný, neznamená vodotesný! Vodeodolný produkt nie je schopný znášať pôsobenie vyššieho stĺpca (tlaku) vody, čo znamená, že nie je možné takýto produkt napríklad ponoriť pod hladinu vody. Pre dosiahnutie vodotesnosti v prípade vodeodolného produktu sa odporúča buď použiť napríklad prípravok Nanoprotech, alebo umiestniť zariadenie do dokonalo utesneného obalu. 
POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu. Jazda vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve bez partričnej vodeodolnej úpravy môže spôsobiť poškodenie elektroniky modelu. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

 

Parametre
mierka 1/10
prevedenie RTR
veková hranica od 14 rokov

Ponúkame 19122 položiek od 280 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií