Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Traxxas RC TRX-6 Mercedes G 63 6x6 TQi strieborný 1/10 RTR

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
756,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Traxxas
Kód:
5488096,42
EAN:
020334881014

Traxxas RC TRX-6 Mercedes G 63 6x6 TQi strieborný 1/10 RTR    Traxxas TRA88096-4-SLV

Tento monštruózny šestkolesový off-road bol v roku 2007 pôvodne vyvinutý pre Austrálsku armádu. Od roku 2013 sa predával v limitovanej edícii s motorom V8 AMG twin-turbo, portálovými nápravami 6x6, pick-up verzií triedy G a luxusným interiérom. Aj napriek obrej dĺžke 5,88 metra a spotrebe cez 30 litrov, bol tento off-road ihneď vypredaný a automobilka sa pre zachovanie exkluzivity rozhodla, predaj v roku 2015 ukončiť.

Traxxas opäť posúva hranice a prekonáva všetky ostatné. Jedinečný RC model auta Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6 TQi RTR je vernou, licencovanou replikou skutočného vozidla G63.

Expedičný RC model Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6, je postavený na šasi TRX-4. Všetky prednosti toho šasi, ako sú portálové nápravy, štvorbodové zavesenie, diaľkovo ovládané diferenciály, diaľkovo ovládaná dvojrýchlostná prevodovka, vysoký uhol natočenia kolies a ďalšie, boli zachované a navyše bola pridaná ďalšia náprava. Unikátny náhon 6x6, tak bude v teréne neprekonateľný. Výborné spracovanie karosérie v metalickej čiernej, alebo striebornej farbe. Verne spracovaná karoséria zachováva všetky detaily. Predná a zadná nájazdová hrana je vybavená presne opracovanými hliníkovými plátmi, ktoré dobre vyzerajú a zároveň slúžia ako ochrana podvozku. Korba RC modelu má výborne vyzerajúci chrómový rám, rovnako ako skutočné vozidlo. Krásne tvarované chrómované nárazníky, bočné stúpačky, zrkadlá, kľučky a ďalšie detaily podčiarkujú celkový vzhľad modelu. Novinkou sú číre okná, ktoré dotvárajú celkový vzhľad RC modelu. Rovnako ako celý RC model aj kolesá sú spracované do najmenších detailov. Štýlový červený prúžok a znak Mercedes nechýba na žiadnom zo šiestich kolies.

Obsah balenia
Balenie obsahuje kompletne zostavený model Traxxas TRX-6 Mercedes G 63 6x6 TQi RTR, v mierke 1/10, s hotovou karosériou vybavenou kompletným LED osvetlením. Jednosmerný motor Titan 21T 550, regulátor XL-5HV, servo riadenie 2075X a serva uzávierok diferenciálov 2065. RC súprava Traxxas (TQi 4-kanálový vysielač, 5-kanálový prijímač 6533) bez nainštalovaného Bluetooth modulu. Podrobný návod na použitie v angličtine a slovenčine.
Dokúpiť potrebujete
Pre sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4x AA batérie do vysielača, pohonný akumulátor a nabíjačka na pohonný akumulátor.

Technické údaje:
Mierka: 1/10
Dĺžka: 651mm
Šírka: 249mm
Rozvor: 324mm / 454mm
Svetlá výška podvozku: 80mm
Hmotnosť: 3,99kg
Náhon: 6WD
Motor: Jednosmerný typ 550
Max. priestor batérie: 58,75 x 47 x 23/26 mm

LED osvetlenie
TRX-6 Mercedes 6x6 je už vybavený kompletným osvetlenia. Stačí len zapnúť model a nechať sa uniesť úžasnou večernou vychádzkou. LED osvetlenie nielen skvelo vyzerá, ale je tiež funkčné a perfektne nasvieti cestu.

Šasi
Osobitne navrhnuté šasi TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 tvoria oceľové profily pevne spojené priečnymi nosníkmi. Pridané priečne výstuhy zaručujú tuhosť a odolnosť proti krúteniu, aj u takto dlhého modelu. Blatníky pripevnené k rámu zabraňujú prenikaniu nečistôt a pridávajú modelu na autentickosti.
Ďalšia náprava zvyšuje trakciu pre prekonávanie prekážok, ktoré by inak nebolo možné zdolať. S pohonom 6x6 sa teraz dostanete aj do tých najstrmších svahov a zdoláte všetky výzvy, ktoré cestou stretnete.

Šasi TRX-6 používa portálové nápravy s nápravovou prevodovkou, ktorá zvyšuje svetlú výšku vozidla, znižuje namáhanie diferenciálov, prevodovky, kardanových hriadeľov a ďalej sa znižuje torzná sila - model sa menej naklápa. Zatáčanie predných kolies je možné o uhol 45 °, riadenie je zabezpečené servom Traxxas 2075X s kovovými prevodmi. Vďaka novému šasi dosiahol model skvelého nájazdového uhla.

Model je vybavený dvojstupňovou prevodovkou. Zmena prevodového stupňa sa ovláda červeným kolískovým prepínačom na vysielači. Toto riešenie robí z podvozku TRX-6 veľmi všestranný model, ktorý dokáže jazdiť pomaly aj rýchlo - ako práve potrebujete.

Uzávierky diferenciálov sú nezávisle riadené 2 servami (diferenciály oboch zadných náprav sú riadené spoločne). Sila zo serv je prenášaná pomocou bovdenov do diferenciálov. Uzávierka sa riadi troj-polohovým prepínačom na vysielači a poskytuje nasledujúce kombinácie:

 • Všetky diferenciály sú otvorené
 • Uzavretý je len predný diferenciál
 • Uzavreté sú všetky diferenciály
Šesť olejom plnených tlmičov GTS poskytuje hladké tlmenie a perfektné jazdné vlastnosti. Hliníkové telá tlmičov sú vybavené maticou pre nastavenie predpätia pružín. Špeciálne navrhnuté pružiny umožňujú nezávislý pohyb oboch zadných náprav, čím je dosiahnutá maximálna trakcia.

Kolesá Mercedes majú rozmer 2.2 ". Na diskoch sú nalepené mäkké pneumatiky S1 určené do všetkých terénov. Unášač je štandardný HEX 12mm.

Motor a regulátor
Srdcom modelu je jednosmerný motor Traxxas Titan 21T radu 550 a elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV. Motor aj regulátor sú primárne koncipované pre napájanie 3-článkovým 11,1V LiPo akumulátorom s kapacitou minimálne 4000mAh. Model je možné taktiež napájať aj 7-článkovými NiMH akumulátormi.

Regulátor Traxxas XL-5 HV podporuje 5 jazdných režimov:
 • Šport: Jazda dopredu, brzda a spiatočka
 • Race: Jazda dopredu a brzda. Spiatočka nie je k dispozícii
 • Training: Jazda dopredu obmedzená na 50% výkon, brzda a spiatočka obmedzená na 50%. tento režim je vhodný pre deti
 • Trail: Jazda dopredu, brzda, spiatočka. Ovládanie v blízkosti neutráli je veľmi jemné
 • Crawl: Jazda dopredu, brzda v neutráli a rovno spiatočka.
Štvorkanálová RC súprava Traxxas TQi s Bluetooth
Štvor-kanálová RC súprava je okrem presného a spoľahlivého riadenia, vybavená aj slotom pre umiestnenie Bluetooth modulu (predáva sa samostatne TRA6511). Bluetooth modul umožní spojiť RC model s prehľadnou grafickou aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do Smartphonu.

Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Apple je k dispozícii zadarmo na AppStore, aplikácie pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá Vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu napätie batérie, a novo aj náklon modelu. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo užívateľa, napr. Deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxas.

Vlastnosti RC modelu autá Traxxas TRX-6 Mercedes G63
 • Model je kompletne zostavený a pripravený k jazde
 • Náhon 6x6
 • Diaľkovo riadené uzávierky diferenciálov
 • Diaľkovo riadená dvojstupňová prevodovka
 • Portálové nápravy s prevodovkou
 • Výkonný jednosmerný motor Traxxas Titan 21T
 • Jednosmerný elektronický regulátor Traxxas XL-5 HV so špeciálnymi režimami
 • Zatáčanie predných kolies o 45 ° na obe strany
 • Optimalizovaná geometria obmedzujúce bump-steer efektu (zmene zbiehavosti kolies v závislosti na svetlej výške)
 • Pneumatiky pre vynikajúcu priľnavosť k povrchu
 • Licencovaná detailne vypracovaná karoséria
 • číre sklá
 • Dlhá doba jazdy - s LiPo akumulátorom 11,1V 5000mA až 2 hodiny
* Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie.

Odporúčané akumulátory LiPo
Model je možné prevádzkovať na 2 alebo 3 článkový LiPo akumulátor. Pre bežné jazdenie plne dostačuje 2 článkový LiPo akumulátor (7,4V).
 • Pre bežné jazdenie: LiPo akumulátor 7,4V 5000mAh
 • Pre bežné jazdenie a maximálnu dobu jazdy: LiPo akumulátor 7,4V 5800mAh
 • Pre náročných užívateľov a vysoký rozsah rýchlostí: LiPo akumulátor 11,1V 4000mAh
Odporúčané akumulátory NiMH
NiMH akumulátory nie sú náročné na presné zaobchádzanie a sú preto vhodné ak RC model auta prevádzkujú deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však majú nižšiu kapacitu a Vyššiu hmotnosť, takže doba jazdy bude o niečo kratšia.
 • Pre bežné jazdenie: NiMH akumulátor 8,4V 3000mAh
 • Pre maximálnu dobu jazdy: NiMH akumulátor 8,4V 5000mAh
 • Pre detské jazdenie: NiMH akumulátor 7,4V 4600mAh
Odporúčané nabíjačky Traxxas
Nabíjačky Traxxas v súčasnosti predstavujú najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob nabíjania akumulátorov. Spoločnosť Traxxas využíva jedinečný systém iD, vďaka tomu máte vždy istotu, že všetko jednoducho a bezpečne zapojíte. Do konektora akumulátora je integrovaný čip, ktorý nabíjačka Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všetky parametre nabíjania akumulátora. 

Odporúčané tuningové serva, nutné pri použití voliteľných doplnkov (zvýšenie váhy modelu):
Model TRX ako jeden z najviac užívateľsky upravovaných modelov, často vplyvom doplnkov naberá aj 1-2 kg na hmotnosti. Pri navýšení váhy modelu je nutné použiť silnejšie servo (napríklad Traxxas TRA2250 alebo Traxxas TRA2255). Silnejšie servo je vždy nutné zapojiť cez externý napájací zdroj BEC Traxxas TRA2262.

Parametre
mierka zmenšenia 1/10

Ponúkame 19580 položiek od 287 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií