Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Turbo Beaver EPP 1520mm s plavákmi ARF 4ST1490

Skladom
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
174,90 €
U tohto produktu máte dopravu zdarma
Značka:
Pelikan
Kód:
5601490

TURBO BEAVER EPO 1520mm ARF

ARF set polomakety kanadského hornoplošníka s rozpätím 1520mm z extrudovaného polyolefinu (EPO) so striedavým motorom, 40A regulátorom a servami. Ovládané krídielka, smerovka, výškovka, klapky. Súčasťou je kolesový podvozok aj plaváky, funkčné pozičné svetlá.

Rozpätie [mm]: 1520
Dĺžka [mm]: 1045
Hmotnosť [g]: 1300 - 1480
Plocha krídla [dm2]: 28
Doporučená RC súprava: min. 4 -kanálová (bez ovládania klapiek)
Doporučený pohonný akumulátor: Li-Pol 11,1 V 1800 - 2700 mAh

DeHavilland of Canada DHC-2 Beaver alebo Bobor, vyvinutý v Kanade krátko po 2. svetovej vojne, sae stal synonymom lietadla pre "bush flying", nenáročného pracanta, ktorý pilota a šesť cestujúcich bezpečne prepraví vždy a všade. Beavery s kolesovým podvozkom aj s plavákmi lietajú dodnes nad ľadovou tundrou Kanady, v púštiach Nového Mexika, na Južnom póle, v Afrike alebo Austrálii... Pôvodný hviezdicový motor časom nahradil úspornejší, ľahší a výkonnejší turbovrtuľový motor – dnes sa preto môžete stretnúť s mnohými Turbo Beavery s dlhou štíhlou prednou časťou a oblou zvislou chvostovou plochou, ktoré vznikly dodatočnou prestavbou starších drakov, rovnako ako s novými "hranatejšími" strojmi od základu skonštruovanými pre turbohriadeľové motory.

Model Turbo Beavera z takmer nezničiteľného penového EPO na oblohe vďaka rozpätiu 1520 mm rozhodne neprehliadnete, ale určite vás poteší aj pri pohľade zblízka. Presklená kabína s palubnou doskou a sedačkami, funkčné pozičné svetlá a krídlo s charakteristickými vzperami a účinnými štrbinovými vztlakovými klapkami, ako sa na lietadlo s krátkym vzletom a pristátím sluší a patrí! Naviac si môžete vybrat, či namontujete kolesový podvozok alebo plaváky! Veľké rozmery, atraktívny vzhľad, maketové detaily a funkcie, príjemné letové vlastnosti - proste ideálny rekreačný model pre každého, kto už spoľahlivo zvládol pilotáž školných modelov, ako sú Pioneer, Beta 1400, Alpha 1500...a pod.

Trup modelu z penového EPO je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom CD4018-850, s osadeným 40 A striedavým regulátorom a servami smerovky, výškovky a klapiek. V prednej spodnej časti trupu sa nachádza priestor na akumulátory ľahko prístupný vďaka odoberacej penovej krytke. Odoberacia je tiež krytka na "strope" kabíny umožňujúcí jednoduché prepojovanie predlžovacích káblov serv krídielok a nastavovanie serv klapiek, smerovky a výškovky. Plastový motorový kryt je snímatelný, upevnený skrutkami.

Chvostové plochy z EPO sa upevňujú na trup pomocou skrutiek. Servá smerovky a výškovky sú uložené v kabíne a sú prístupné po odobratí krytky v strope kabíny.

Krídlo je tiež z penového EPO s polosúmerným profilom, je dvojdielne, spojované uhlíkovými spojkami a nasúvané z boku na trup. Na mieste sú zaistené plastovými zámkami na spodnej strane krídla. Krídielka typu Frise zavesené na maketových vonkajších závesoch sú ovládané dvoma mikroservami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtenými tiahlami. Štrbinové vztlakové klapky sú ovládané jedným servom uloženým v kabíne prostredníctvom drôtených lanovodov. Plastové vzpery krídla sú k trupu a krídlu upevňované skrutkami.

Pristávacie zariadenie je voliteľné - jednoducho môžete montovať kolesový podvozok alebo plaváky. Dvojkolesový podvozok s ovládanou ostruhou je drôtený, s plastovými maketovými krytmi a doplnkami.
Plaváky sú z penového EPO s plastovými vzperami; v zadnej časti majú vodné kormidlá spriahnute lankami s ovládaním smerovky a ostruhy. Pri rolovaní, vzlete aj pristátí na vode ich určite oceníte! Smerovú stabilitu hydroplánu vylepšujú maketové zvislé plôšky montované na vodorovný stabilizátor.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom 4-kanálovú (ak nebudete používať klapky), ale radšej aspoň 6-kanálovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie a nastavovanie serv krídielok a predovšetkým ovládanie vztlakových klapiek. V tom prípade môžete nastaviť malú diferenciáciu výchyliek krídielok; na začiatok sa doporučuje 10-20% - tj. výchylka krídielka dole je menšia pri porovnaní s výchylkou hore. Takto sa spríjemní ovládanie modelu, ktorý bude mať menšiu tendenciu "vyplavávať" zo zatáčky. Podobný účinok môžete dosiahnuť aj pomocou mixu krídielka-smerovka, ideálne je kombinovať oboje - s mixom krídielka-smerovka "podchytíte" úvodný prechod do zatáčky, diferenciácia vylepší vlastný prelet zatáčkou. Nič z toho ale nie je naozaj nezbytné, Sea Beavera bez problémov zvládnete "ručne", bez akýchkoľvek mixov. To platí aj pre trimovanie výškovky pri vysunutí klapiek - Turbo Beaver sa správa skoro vždy vzorne neutrálne.

Na napájanie pohonu Turbo Beavera sú optimálne Li-Pol 3-články 1800-2700 mAh so zaťažiteľnosťou aspoň 20C. Pri prvom zapnutí palubnej elektroniky je potrebné spraviť kalibráciu rozsahu plynu regulátora otáčiek ( podľa návodu na obsluhu).

Turbo Beaver je určený pre mierne pokročilých modelárov. Model, ako polomaketa športového "bedňovitého" hornoplošníka, vás zoznámi s niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre podobné stroje typické - bude po vás požadované správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídielkami aj výškovkou. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" hneď ako sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo)maketou akéhokoľvek druhu. Zoznámite sa tiež s používaním vztlakových klapiek pri vzlete a pristátí a budete si krátké vzlety a pristátia, "plazenie na minimálke" a ďalšie "fajnovosti" čoskoro vychutnávať. S namontovanými plavákmi sa môžete vydať k vode - a to je zase ďalšie dobrodružstvo samo o sebe. Doménou Turbo Beaveru je samozrejme pokojné poletovanie, ktoré dá vám aj kolegom na letisku dosť času na vychutnanie "bobrích" tvarov, ale po menšom "rozjazde" spoľahlivo zvláda premet, súvratové zatáčky a sudový výkrut. Proste športový hornoplošník, ako má byť!

ARF set obsahuje: hotový model s osadeným striedavým motorom, 3-listou vrtuľou s kuželom, regulátorom otáčiek a 5 servami, kolesový podvozok, sadu plavákov, prídavné zvislé stabilizačné plôšky, sadu drobného príslušenstva a návod.

Parametre
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 17528 položiek od 208 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar vybrať osobne

Našu predajňu nájdete v Poprade. Máme otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

Predajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na stránkach s tým súhlasíte. Viac informácií