Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Vetroň Kavan RESCO 1990mm KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
144,20 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Kavan
Kód:
5608020,10
EAN:
8595241310244

Vetroň Kavan RESCO 1990mm KIT     Kavan KAV8020

Stavebnica vysokovýkonného termického vetroňa s rozpätím 1990 mm kategórie F3-RES 2M v rozsype. Veľmi ľahká klasická celobalzová konštrukcia, trup s gondolou z balzy a ľahkej preglejky s uhlíkovým chvostovým nosníkom. Ovládana smerovka, výškovka a aerodynamická brzda.

Dvojmetrový termický vetroň patrí v hangári rekreačného modelára k najvďačnejším strojom - nič sa nevyrovná kľudným relaxačným letom za miernych podmienok, krúženiu v termike pod obláčikmi, tichému poletovaniu v podvečernom kľude, kedy sa môžete posadiť a pozorovať, ako váš elegantný model lieta skoro sám... V súčasnosti majú naviac "dvojmetrovky“ s ovládanou smerovkou, výškovkou a aerodynamickou brzdou štartujúce pomocou „gumicuku“ svoju špeciálnu súťažnú kategóriu, v ktorej "nejde o život", ale o spoločné polietanie s podobne naladenými modelármi.

„Dvojmetrovky" sú tiež ideálne pre každého, kto chce začať stavať modely sám, klasickým spôsobom z balsy, preglejky a nosníkov. Stavba napreduje pekne rýchlo, nie je jej veľa, ale pritom sa naučíte všetky základné techniky stavby potrebné pre väčšie a zložitejšie modely. A ak možno niečo pokazíte - stačí len kúsok balzy, aby ste nepodarené dielo napravili.


Model RESCO bol skonštruovaný a vyrába sa v Českej republike.

Stavebnica vysokovýkonného termického vetroňa klasickej veľmi ľahkej celobalzovej konštrukcie v rozsype, ktorý môžete jednoducho upraviť aj na pohon striedavým elektromotorom triedy AXI 2208-2212. RESCO je ideálnym projektom pre modelára, který sa chce naučiť stavať modely, a zvláda pilotáž začiatočníckych modelov s ovládanou smerovkou a výškovkou. Nakoniec, RESCO môže byť dobre aj váš úplne prvý RC model. Vďaka premyslenej konštrukcii s CNC vyrezávanými dielmi s výstupkami a zárezmi, ktoré do seba zapadajú ako diely puzzle skladačky, napreduje stavba veľmi rýchlo a jednoducho. Pritom je RESCO „súťažný plnokrvník“, s ktorým môžete úspešne bojovať o miesta „na bedni“ v kategórii F3-RES 2M.

Prednú časť trupu tvorí gondola z balzy a ľahkej preglejky; jeho jadro tvorí jednoduchá "krabicová" konštrukcia s balzovými bočnicami a preglejkovými prepážkami. Priestor pre servá smerovky a výškovky sa nachádza v trupe pod odoberacím krytom kabíny. Chvostovú časť trupu tvorí nosník z uhlíkovej rúrky s lôžkami na upevnenie chvostových plôch.

Trojdielne krídlo s modifikovaným profilom AG je klasickej konštrukcie s balzovými rebrami a tuhým poťahom torznej skrine na centropláne. Hlavný nosník je tvorený pásnicami zo smrekových líšt so stojinou z olaminovanej balzy, čo zaručuje vysokú pevnosť kostry pri veľmi nízkej hmotnosti. Uši s elegantnými wingletami sa k centroplánu pripájajú uhlíkovými spojkami a bukovými kolíkmi s magnetmi ako poistkami. V strede centroplánu je umiestnená výklopná aerodynamická brzda – tú doporučujeme nevynechať, zvlášť ak staviate „čistý“ vetroň. K trupu sa krídlo upevňuje plastovými skrutkami.

Chvostové plochy sú doskové, lepené z CNC vyrezávaných balzových dielov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchšiu prepravu odoberacia; upevňuje sa plastovými skrutkami. Kormidlá sú ovládané drôtenými lanovodmi.

Model môžete potiahnuť na rekreačné lietanie nažehľovacou fóliou - napr. transparentným Oracoverom; ak staviate súťažný stroj, prednosť má ľahšia fólia Oralite, Vlies alebo podobné materiály.

Na ovládanie modelu budete potrebovať najmenej 3-kanálovú RC súpravu (pre čistý vetroň bez bŕzd stačí dokonca len dvojkanál). Servá vyhovujú bežné 9-15 g mikroservá s ťahom 1,5-2 kg.cm.

Na napájanie palubnej elektroniky súťažného stroja je ideálny NiMH 4-článok AAA ENELOOP 800 mAh.

Stavebnica obsahuje: CNC vyrezávané balzové a preglejkové diely, nosníky a balsové pláty na tuhý poťah, uhlíkový chvostový nosník, sadu príslušenstva, arch samolepiacich nálepiek, stavebný plán v mierke 1:1 a návod.

Rozpätie: 1990 mm
Dĺžka: 1125 mm
Hmotnosť od: 440 g
Plocha krídla: 36,16 dm2
Doporučené vybavenie pre vetroň: akumulátor 4,8 V AAA eneloop 800 mAh, servá 1x HS-53 (S+V), 1x HS-65MG (Brzda)

Potrebné dokúpiť: RC súpravu min. 3- kanál, akumulátor, servá, poťahový papier/fóliu.
 

Parametre
prevedenie KIT
rozpätie 1 - 2m

Ponúkame 19704 položiek od 292 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií