Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Úvod Príslušenstvo a doplnky pre RC modely RC súpravy RC súpravy volantové Vysielač Spektrum DX4C DSMR Car/Boat + SRS4210AVC SPM4210W

Vysielač Spektrum DX4C DSMR Car/Boat + SRS4210AVC SPM4210W

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
152,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Spektrum
Kód:
5404210

Vysielač Spektrum DX4C DSMR, SRS4210 AVC         SPM4210W

Volantová 4 kanálová RC súprava Spektrum DX4C s moduláciou DSMR a technológiou AVC. Modulácia DSMR má spoľahlivejší prenos a väčší dosah. DX4C je určená na riadenie modelov áut a lodí. Prínosom je aj ostrý obraz LCD a rolovacie multifunkčné tlačidlo.

Vďaka pevnej anténe už nehrozí jej odlomenie pri páde alebo neopatrnej manipulácii. Slot na SD kartu umožňuje prehratie firmware vysielača a tak získanie nových funkcií. Súčasťou balenia sú rôzne veľké penové gripy rukoväte pre príjemné držanie. Na napájanie vysielača je možné použiť i nabíjacie NiMH AA akumulátory.

4 kanály umožňujú riadenie pokročilých modelov áut, napr. osvetlenie, prevodovku, uzávierku diferenciálov, samostatné riadenie bŕzd, zatáčanie zadných kolies alebo oddelené riadenie predných kolies. Výhodou je podsvietený displej, a programovanie pomocou rolovacieho tlačidla.

Princíp modulácie DSMR je podobný modulácii DSMX, ktorú používajú letecké vysielače Spektrum. Prenos signálu prebieha v rozprestrenom spektre priamou moduláciou pseudonáhodnej postupnosti (DSSS - Direct Sequence Spread Spektrum). Jedine DSSS umožňuje správne demodulovať signál aj v prípade, že na danom kanále vysiela iné zariadenie (bezdrôtové siete WiFi, BlueTooth, ...). DSMR používa na prenos 23 náhodne zvolených kanálov z celkom dostupných 80 kanálov, medzi ktorými pseudonáhodne preskakuje. Každý vysielač má iný výber 23 kanálov a inú pseudonáhodnú postupnosť. Tento spôsob zaisťuje najlepšiu možnú odolnosť voči rušeniu cudzími vysielačmi Spektrum, ale aj ostatnými zariadeniami pracujúcimi v pásme 2,4 GHz. Výhodou modulácie DSMR je to, že je ju možné použiť pre riadenie lodí.

RC súprava DX4C DSMR AVC™ prináša okrem množstva programovacích funkcií aj úžasnú stabilitu jazdy vďaka technológii AVC (Active Control Vehicle™). Ak je AVC v prevádzke, sú prvé dva kanály na riadenie a plyn. Druhé dva umožňujú nezávisle nastaviť množstvo riadenia a plynu pomocou technológie AVC. Toto nastavenie nesmierne uľahčuje zatáčanie a prináša dokonalé množstvo stability pre rôzne typy povrchu terénu. Pomocou senzorov a software AVC umožňuje okamžité opravy riadenia a plynu, takže auto zostane presne na dráhe a vy môžete len riadiť. Odozva riadenia a plynu môže byť upravená tak, aby vyhovovala úrovni skúsenosti alebo štýlu jazdy. Riadenie s technológiou AVC je úplne prirodzené. Neexistuje žiadne oneskorenie v reakci alebo obmedzenie riadenia.

Programové funkcie:

 • MODEL: Výber modelu, v pamäti až 20 modelov
 • REVERSE: Nastavenie reverzu na všetkých 4 kanáloch
 • TRAVEL: Nastavenie pravého a ľavého koncového bodu serva na všetkých 4 kanáloch
 • EXPO: Nastavenie exponenciálneho priebehu na všetkých 4 kanáloch, nastavuje sa zvlášť pravá a ľavá výchylka
 • BIND: Párovanie s prijímačmi, vysielač je kompatibilný s prijímačmi Spektrum pre autá DSM, DSM2, DSMR a DSM Marine
 • SUBTRIM: Nastavenie stredovej pozície serva na všetkých 4 kanáloch
 • TIMER: Časovač, je možné vybrať priratávanie alebo odrátavanie
 • NAME: Pomenovanie modelu až 10 znakmi
 • SWITCH: Priradenie funkcie ku všetkým 5 prepínačom. Je možné priradiť tieto funkcie: trim riadenia, trim plynu, ovládanie výstupu AUX1 (lineárny, 2-polohy, 3-polohy), ovládanie výstupu AUX2 (lineárny, 2-polohy, 3-polohy), ROSS - diaľkové štartovanie motora, dvojité výchylky riadenia, nastavenie AVC (zisk plynu, zisk riadenia, priorita, zakázanie AVC)
 • SYSTEM: nastavenie užívateľského mena, nastavenie párovacieho vstupu prijímača ako 3 kanál, nastavenie kontrastu, varovanie pri poklese napätia, nastavenie hlasitosti zvukových varovaní, výber jazyka
 • COPY: Kopírovanie nastavení modelu
 • RESET: Reset nastavení modelu
 • AVC: Nastavenie zisku plynu, zisku riadenia, priority a aktivácie riadenia
 • MIXING: Nastavenie programovateľného mixu - zdrojový kanál, cieľový kanál, nastavenie výchyliek a výber trimu
 • STEER MIX: možné vybrať medzi mixom pre riadenie predných a zadných kolies (F/R), alebo pre oddelené riadenie predných kolies (DUAL)
 • Mix F/R: je možné priradiť prepínač na trim a nastaviť veľkosti výchyliek
 • Mix DUAL: je možné aktivovať trim a nastaviť výchylky druhého serva
 • SD KARTA: je možné prehrať firmware pomocou SD karty

Prijímač SRS4210 AVC

Vodeodolný prijímač SR4210 prináša výhody technológie AVC ktorémukoľvek RC autu! Je to 4-kanálový prijímač so systémom DSMR a technológiou AVC v jednom. Inštalácia je jednoduchá a nevyžaduje žiadne zložité nastavenie. Jednoducho spárujete s vysielačom Spektrum kompatibilným s technológiou AVC a skalibrujete. Ak je systém AVC aktivní, potom SRS4210 funguje ako štandardný 2-kanálový prijímač, na ďalších dvoch kanáloch sa nezávisle nastaví stabilizácia riadenia a plynu. Ak systém AVC nie je aktívny, funguje SRS4210 ako štandardný 4-kanálový prijímač s akýmkoľvek DSMR alebo DSM2 vysielačom, čo vám umožní použiť ďalšie dva kanály. Použitie AVC prijímača s RC modelmi lodí se nedoporučuje.

Technické údaje:

Pásmo: 2,4 GHz
Pamäť: 20 modelov
Modulácia: DSMR
Počet kanálov: 4
Napájanie: 4 ks AA batérie

Obsah balenia:

- 1 x vysielač Spektrum DX4C
- 1 x prijímač Spektrum SR4210 DSMR s AVC systémom
- výmenné penové rukoväte
- arch samolepiek
- návod

Potrebné dokúpiť: 4 x AA batérie do vysielača, alebo AA nabíjacie NiMH články.

 

Ponúkame 19171 položiek od 279 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií