Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)
Novinka

Axial RC SCX24 Jeep Wrangler JLU CRC 2019 V2 BIELY 1/24 RTR

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
154,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Axial
Kód:
8200002,30
EAN:
605482153932

Axial RC SCX24 Jeep Wrangler JLU CRC 2019 V2 BIELY 1/24 RTR    Axial AXI00002V2T1

Model terénneho auta na diaľkové ovládanie určený pre začiatočníkov a hobby jazdcov. 

Obsah balenia:
V balení je hotový zostavený RC model auta Axial SCX24 Jeep Wrangler JLU CRC 2019 4WD RTR s nainštalovanými komponentmi: Motor jednosmerný Tazer 180 88T, Axial prijímač s regulátorom Horizon, Axial servo AS-1 micro: SCX24, ďalej 2.4GHz vysielač Horizon, LiPol batéria Dynamite ® 350mAh 2S 7,4 V, nabíjač USB LiPol, 4x AA batérie, návod v slovenčine, manuál EN, DE, FR, IT.

Technické údaje
Mierka 1/24
Dĺžka 200 mm
Šírka 100 mm
Výška 106 mm
Rázvor 132 mm
Svetlá výška podvozku 27 mm
Hmotnosť 160 g
Náhon 4WD
Motor Jednosmerný 180 88T
Čas jazdy 30 až 40 minút s dodaným akumulátorom, podľa štýlu jazdy
Rýchlosť 3 km/h
Vysielač Horizon 2.4GHz 4-kan.
Prijímač Horizon kombo Rx/reg. s reverzom
Servo Axial AS-1
Batéria Dynamite LiPo 7.4 V 350 mAh
Disky KMC Machete
Pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T

Charakteristika
RC model auta na diaľkové ovládanie v mierke 1:24 Axial SCX24 s karosériou Jeep Wrangler JLU CRC 2019 s náhonom 4WD a prevedenie RTR - model je zostavený a pripravený na jazdu, všetko potrebné je v balení. Je kompletne vybavený RC súpravou, Li-Pol batériou 2S a USB nabíjačkou.

Model je kompletne zostavený a vybavený elektronikou. Stačí nabiť batériu a môžete začať jazdiť. Rovnako ako veľký brat SCX10™ II 1:10, aj táto zmenšená verzia používa rad oceľových komponentov - od rámových líšt s profilom-C, po hriadele prednej a zadnej nápravy a výstupné hriadele. Podvozok SCX24 je vybavený 3-bodovým predným a 4-bodovým zadným zavesením, tuhými nápravami a závitovkovým prevodom dáva modelu neuveriteľnú silu na zdolávanie strmých stúpaní.

Nový SCX24 verzia 2
Tento vylepšený RC model SCX24 má hneď niekoľko noviniek.

 • Nový 4 kanálový vysielač
 • Možnosť kompletného nastavenia (trim, reverz, dvojité výchylky riadenia)
 • LED indikácia zapnutia vysielača, spárovanie a úroveň nabitia akumulátora v modeli
 • Nová riadiaca jednotka
 • 4 kanály
 • Diaľkové ovládanie svetiel cez 3 kanál
 • Možnosť užívateľského doplnenia smeroviek / výstražných svetiel, ovládaných cez 4 kanál
 • Nová USB nabíjačka
Vlastnosti SCX24 Jeep Wrangler JLU CRC 2019 RTR
 • Obsahuje 4 kanálovú RC súpravu a batérie vysielača
 • Obsahuje pohonnú LiPol batériu
 • Realistická karoséria 
 • Klietka karosérie s realistickou kabínou
 • Realistická čelná maska ​​a mnoho ďalších detailov
 • Oficiálne licencované disky Method MR307 Hole
 • Oficiálne licencované pneumatiky BF Goodfich® T/A® KX
 • Náhon na všetky kolesá 4WD
 • Predné a zadné hnacie pevné hriadele umožňujú maximálny zdvih zavesenia pri zachovaní výkonu na kolesách.
 • Oceľové predné a zadné hriadele poskytujú silu a odolnosť
 • Robustné oceľové C-lišty rámu s vystužením pre maximálnu tuhosť
 • Predná a zadná náprava sa skladajú z dvojdielneho lisovaného plastu
 • 3-bodové predné a 4-bodové zadné zavesenie zaisťujú optimálnu ovládateľnosť
 • Plastové tlmiče s maketovým prevedením
 • Predný a zadný diferenciál so závitovkovým prevodom pre maximálny krútiaci moment a väčšiu svetlú výšku
Malý ale výkonný
Vďaka premyslenej konštrukcii a použitému vybaveniu je Axial SCX24 Chevrolet C10 1967 schopný neuveriteľných výkonov. Motor Dynamite 88T má skvelý výkon, ktorý vďaka starostlivo vypočítaným prevodom prenáša na kolesá vysoký krútiaci moment. Motor je na oceľovom držiaku, ktorý zamedzí deformácii a bez zbytočných strát prenáša potrebný výkon na nápravy.

Výklopná karoséria
Vďaka uloženiu karosérie na otočnom čape je ľahký prístup k palubným komponentom. Batériu môžete rýchlo vymeniť či nabiť po odstránení iba dvoch sponiek a vyklopením karosérie hore.

Nový vysielač
Vysielač Horizon 2.4 GHz má všetko čo budete pri prevádzke potrebovať. Na vysielači nájdete prepínače pre funkcie: trim riadenia a plynu, dvojité výchylky riadenia, párovanie, reverz plynu a riadenia. Ovládač 3-kanála je trojpolohový. Vysielač má mechanický prepínač pre zapnutie. Na čelnom paneli sa nachádzajú tri LED, ktoré indikujú: zapnutie vysielača, párovanie a stav nabitia akumulátora v modeli.
Signalizácia nabitia akumulátora v modeli:
Zelená - plne nabité
Žltá - polo-nabitý akumulátor
Červená - takmer vybitý akumulátor
Blikajúce červená - vybitý akumulátor


Zábeh nového elektromotora
Nový model s motorom, je potrebné najprv zabehnúť. Pred začiatkom používania jednosmerného elektromotora sa jednoznačne odporúča vykonať jeho zábeh. Niektorí výrobcovia ho vyžadujú, ako podmienku uznania prípadnej reklamácie motora. Účelom zábehu je to, aby sa rotujúce časti dobre usadili, trecie plochy kontaktov zahladili, uhlíky zabrúsili do správneho tvaru. Prúd vchádza do motora na komutátorové plôšky pomocou tzv. uhlíkov, ktoré nemusia mať od výroby dokonale prispôsobený tvar. Ak sa nový motor zaťaží na maximum bez predchádzajúceho zábehu, môže dôjsť k poškodeniu komutátorovej plochy, alebo uhlíkov z dôvodu veľkého "iskrenia". Zábeh umožní čo najdokonalejšie usadenie uhlíkov na komutátor. Tak sa uhlíky budú opotrebovávať menej a vydržia dlhšiu dobu prevádzky. 

Postup zábehu elektromotora:
-Ak máte nový RC model auta, alebo lode, v ktorom je už motor namontovaný, postupujte nasledovne. Položte model na podložku tak, aby sa kolesá otáčali nad povrchom. Nechajte bežať motor na čo najnižších otáčkach aspoň 20 - 30 minút. Následne môžete s modelom jazdiť 20 - 30 minút najprv nižšou rýchlosťou a postupne rýchlosť zvyšovať. Na plný výkon jazdite s modelom až po uplynutí zábehovej fázy.

-Ak máte nový motor, ktorý ešte nie namontovaný do modelu, zábeh môžete urobiť tradičným osvedčeným spôsobom ponorený vo vode. Pripojte motor k ESC regulátoru a spustite ho za káble zvislo dole do nádoby s čistou vodou. Roztočte motor na nízkych otáčkach a nechajte ho bežať 10 - 15 minút. Potom môžete otážky na niekoľko minút zvýšiť postupne až na maximum. nakoniec motor vytiahnite z vody a nechajte ho chvíľu bežať, aby sa voda z motora vyfúkala von. Zabehnutý motor môžete namontovať do modelu a môžete hneď jazdiť na plný výkon. Nemusíte mať obavu z motora ponoreného vo vode. Bude fungovať normálne a voda ho bude počas zábehu chladiť. Navyše vyplaví von čiastočky uhlíkov pri zabrúsení (voda viditeľne stmavne). 

Ochrana pred prehriatím elektromotora:
Keďže je stator tvorený permanentnými magnetmi, je dobré vedieť, že tieto magnety postupne strácajú svoju "silu". Veľký vplyv však má aj teplota. Každý elektromotor sa pri prevádzke zahrieva a môže dosiahnuť teplotu aj 60o C (preto sa po jazde v žiadnom prípade nesmie motor chytať holou rukou!). Ak sa však motor nechladí, alebo chladí nedostatočne, prípadne sa jazdí dlhú dobu v maximálnych otáčkach, môže dôjsť k jeho prehriatiu a tým oslabeniu magnetov. Motor potom aj po vychladnutí už nedosiahne predchádzajúci výkon. Samozrejme hrozí poškodenie aj iných častí motora veľkým teplom. Vhodné je preto meniť režim záťaže, prípadne radšej jazdiť s dvoma menšími akumulátormi s prestávkou na výmenu a ochladenie, ako s jedným veľkokapacitným dlhý čas na plný výkon.

Výmena elektromotora, tuning:
Ak sa rozhodenete pre výmenu elektromotora v tomto modeli, dbajte na nasledujúce odporúčania.
Nový motor by mal byť rovnakého typu (veľkosť), mal by mať rovnaký počet závitov a rovnakú hodnotu napájacieho napätia ako pôvodný. Tak budete mať istotu, že model bude mať zachované pôvodné jazdné vlastnosti. 
Ak plánujete tuningový motor, v prvom rade si overte, či pôvodný ESC regulátor v modeli bude schopný pracovať s tuningovým motorom, aby nedošlo k spáleniu ESC regulátora, alebo k nefunkčnosti systému ESC-motor. Pri tuningovom motore je obvykle nutné vymeniť aj pastorok s iným počtom zubov. 

POZOR! Toto RC auto nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočné auto. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu. Jazda vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve bez partričnej vodeodolnej úpravy môže spôsobiť poškodenie elektroniky modelu. Zakázaná je jazda na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nejazdite v hustej tráve, prehrejete alebo spálite motor!
Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu, jeho správnym rozobratím podľa servisného návodu nestratíte záruku.

Parametre
mierka zmenšenia 1/24
odporúčaný vek od 12 rokov
prevedenie RTR

Ponúkame 19798 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií