Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Pivovar HO

Vypredané
Produkt je dočasne vypredaný.
38,90 €
Produkt je dočasne vypredaný
Značka:
Faller
Kód:
9130960
EAN:
4104090009601

Pivovar HO Faller 130960

mierka: HO

rozmery: 176 x 165 x 180 mm

Modely domčekov sú neoddeliteľnou súčasťou modelovej železničnej krajinky, alebo akejkoľvek diorámy s civilnou, či vojenskou tématikou.

Stavebnica z plastu, obsahuje nezostavené diely z farebného plastu. V niektorých druhoch stavebníc sú obsiahnuté aj doplnkové kovové a papierové diely. Pozor, obsahuje drobné diely, udržujte mimo dosahu deti do 3 rokov. Nevhodné pre deti do 14 rokov.

Pre zostavenie modelu potrebujete dokúpiť: Lepidlo na plast a modelárske náradie.

Stavba modelu
Stavebný návod v stavebnici je obvykle obrázkový. Pri pomalom a rozvážnom postupe krok po kroku, zvládne stavbu tohto modelu aj začiatočník. Najprv si dôkladne preštudujte návod na stavbu a skontrolujte kompletnosť stavebnice. Pripravte si pracovný stôl, pracovné náradie (pinzeta, modelársky nôž, vyštipovacie kliešte) a lepidlo. Vhodné je pripraviť si malú krabičku, kam si odložíte už hotové stavebné skupiny, kým bude schnúť lepidlo. Diely odddeľujte od rámčeka ostrými štípacími kliešťami na plast, alebo ostrým modelárskym nožom. Pozor, aby vám diel neodfrkol a nestratil sa. Vždy od rámčeka oddeľte len ten diel, ktorý hneď aj použijete. Lepidlo dávajte len v najmenšom nutnom množstve na styčné plochy dielov. Čím čistejšia bude vaša práca, tým krajší bude výsledok. Pri stavbe sa neponáhľajte, obvykle je lepšie nechať lepidlo dôkladne vyschnúť hoci aj do nasledujúceho dňa.  

Farbenie modelu
Stavebnice domčekov sú obvykle vyrobené z farebných plastových dielov, takže farbenie modelárskymi farbami nie je nutné. Ak však chcete zmeniť farebnú úpravu domčeka, použite špeciálne modelárske farby. S nimi obvykle dosiahnete najlepší výsledok. Pred farbením je dobré povrch modelu dôkladne odmastiť. Niektoré drobné diely je dobré nafarbiť priamo v rámčeku ešte predtým, ako ich oddelíte od rámčeka. Pre nafarbenie drobných dielov použite tenký špicatý štetec. Pre nafarbenie veľkých plôch modelu použite široký plochý štetec. Pre krajší vzhľad modelu odporúčame pri farbení väčších plôch použiť modelársku farbu v spreji, alebo modelársku striekaciu pištoľ. Výsledok je vždy lepší ako štetcom natieraný povrch. Jednotlivé farby vždy nechajte dobre zaschnúť, predídete tým pokazeniu modelu len kvôli nedočkavosti.

Osvetlenie domčeka
Každý domček sa dá veľmi oživiť montážou osvetlenia. Najčastejšie sa používajú už hotové osvetľovacie LED sady. Súčasťou väčšiny stavebníc domčekov sú papierové vnútorné steny, ktoré slúžia pre odtienenie miestností tak, aby svetlo nepresvitalo cez plastové steny. Skúsenejší modelári vedia upraviť vnútro domčeka tak, aby svietili len niektoré okná. Prípadne s použitím doplnkovej elektroniky sa dá dosiahnuť striedavé osvetlenie rôznych okien, alebo imitácia zapnutého televízora.

Parametre
mierka zmenšenia HO 1/87

Ponúkame 20178 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad