Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Podvozok 2-osí Dolly pre druhý náves 1/14 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
239,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Carson
Kód:
6309072,10
EAN:
4005299972102

Podvozok 2-osí Dolly pre druhý náves 1/14 KIT   Carson 500907210

Stavebnica dolly podvozku pre druhý náves (road train) k ťahaču na diaľkové ovládanie.

Stavebnica dolly nemeckej značky Carson sa vyznačuje výbornými vlastnosťami. Prehľadný stavebný návod a precízne spracovanie stavebných dielov uľahčujú stavbu, ktorú takto zvládne aj mierne pokročilý modelár. Už základná verzia modelu zo stavebnice dáva dokonalý dojem z kvalitného modelu, ale každá stavebnica návesu Carson poskytuje široké možnosti tuningu. Stavebnice Carson vám dajú neopakovateľný pocit radosti, keď si  model návesu postavíte úplne sami. Pre deti a mládež je to výborný spôsob ako spoznať konštrukciu skutočného nákladného vozidla.

Špecialitou tejto stavebnice je, že je možné postaviť ju buď ako základný model bez osvetlenia, alebo ako dokonalo realistický model s použitím funkčných LED svetiel Carson 500907071 (6309070,71) prepojených s ťahačom a s diaľkovo ovládaným zaťahovaním oporných nôh Carson 500907218 (6309072,18) s elektromotormi Carson 500907199 (6309071,99). 

Mierka: 1/14
Dĺžka: 365 mm
Šírka: 195 mm
Výška: 85 mm
Hmotnosť:  g

Vysvetlenie skratiek: KIT - nezostavený model dodávaný vo forme stavebnice.

POZOR! Tento model nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný náves. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne používaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model nie je určený na vozenie detí, ani dospelých osôb, ani živých zvierat! Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu.

Náš test dolly Carson: Stavebnice značky Carson sa vyznačujú kvalitným dielenským spracovaním s použitím duralových a oceľových dielov. Sú to stavebnice určené prinajmenšom pre mierne pokročilých modelárov. Keďže stavebné návody počítajú s istými skúsenosťami modelárov, nie sú vhodné pre úplných začiatočníkov. Po vybalení z j krabice ostanú na stole hlavne kovové diely, rámček s plastovými dielmi, a niekoľko sáčkov s prehľadne potriedenými skrutkami. Stavebný návod je vo forme rozstrelových nákresov. Je síce prehľadný, ale vyžaduje viac pozornosti pri stavbe. Stavba tohto modelu sa dá zvládnuť za jedno popoludnie, ak si všetky kovové diely najprv nastriekate vybranými farbami. Pamätajte na to, že kovové diely treba pred nastriekaním dôkladne odmastiť a použiť aj základnú farbu. Základom dolly je rám tvorený dvoma mohutnými nosníkmi spojenými priečnikmi. K rámu sa pripájajú závesy náprav, tlmiče a točňa. Všetky dôležité časti nosnej konštrukcie sú kovové, plastové sú v podstate len ramená náprav a disky kolies. Spoje sú skrutkované a preto nie je problém model znovu rozobrať pri nejakej oprave, alebo prestavbe. Ak plánujete dolly osadiť funkčnými svetlami, odporúčam urobiť to hneď počas stavby základného rámu. Alternatívne sa dá namontovať elektricky zaťahovaná a vysúvaná oporná noha. Ale pokojne môžete ponechať nohu v základnom prevedení, aké je v stavebnici, teda zasúvanú aj vyťahovanú ručne s poistnou skrutkou. Táto dolly sa dá zapriahnuť za každý EU / US /AUS náves a ťahač.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/14
prevedenie KIT

Ponúkame 19253 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií