Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Sada Bare Metal Aircraft Colors and Weathering Solution Box

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
76,90 €
Značka:
Ammo by MIG Jimenez
Kód:
3217721
EAN:
8432074077213

Sada Bare Metal Aircraft Colors and Weathering Solution Box   AMIG7721

SOLUTION BOX BARE METAL AIRCRAFT vás prevedie kompletným procesom farbenia a patinovania modelov  lietadiel s povrchom holého kovu z ktorejkoľvek doby.

Mnoho lietadiel v celej histórii letectva lietalo s úplne alebo čiastočne holým kovový povrchom. Medzi tieto ikonické lietadlá patria P-51 Mustang, P-38 Lightning, B-29, Ju-52, F-86 Sabre, F-104 Starfighter, BAC Lightning a väčšina povojnových sovietskych lietadiel, ako napríklad MiG-15, MiG-17, MiG-19, MiG-21 a známe bombardéry Tu-95 „Bear“ a Tu-142. Je to iba niekoľko dobre známych príkladov; zoznam bojových a civilných lietadiel s holými kovovými povrchmi je takmer nekonečný. Jednoducho vezmite svoj obľúbený model a s touto sadou bez meškania môžete začať maľovať!

Zahrnuté sú všetky potrebné farby, výrobky na patinovanie a štetce, ako aj cenný zdroj How to Paint Bare Metal Aircrafts Solution Book, ktorý vás prevedie procesom dokončovania pomocou podrobných návodov v štyroch jazykoch (angličtina, španielčina, francúzština a nemčina).
   
SOLUTION BOOK je jednoduchý a základný sprievodca, ktorý má pomôcť každému modelárovi ľahko dosiahnuť podobné výsledky ako tie, ktoré sú uvedené v každom príklade. Nezáleží na tom, či je čitateľ začiatočník alebo ostrieľanejší a skúsenejší modelár. Podľa krokov v tejto príručke bude môcť pomocou zobrazených efektívnych a efektívnych metód dosiahnuť úžasné výsledky. Nový dizajn SOLUTION BOOK vám umožňuje sledovať každý krok veľmi ľahko a intuitívne bez textu pomocou jednoduchého kódu založeného na ikonách, ktorý demonštruje každý efekt. Podľa krokov uvedených v tejto príručke budete môcť dosiahnuť vynikajúce výsledky s minimálnym úsilím.

Sada obsahuje:

A.MIG-0187 Jet Exhaust Burnt Iron A.MIG-2023 ONE SHOT Primer Black
A.MIG-0191 Steel A.MIG-2055 Matt Lucky Varnish
A.MIG-0192 Polished Metal A.MIG-3009 Gun Metal
A.MIG-0194 Matt Aluminium A.MIG-3021 Polished Metal
A.MIG-0195 Silver A.MIG-3535 Oilbrusher Gun Metal
A.MIG-1253 Streakingbrusher Grime A.MIG-3538 Oilbrusher Silver
A.MIG-1256 Streakingbrusher Green-Grey Grime A.MIG-8212 Aqua Gloss Clear ALC600
A.MIG-1617 PLW Blue Black A.MIG-8215 Airframe Aluminium ALC119
A.MIG-1618 PLW Deep Brown A.MIG-8595 4 Synthetic Filb ert Brush
A.MIG-2016 Transparator 17mL A.MIG-8612 2/0 Synthetic Round Brush
A.MIG-2018 Enamel Odourless Thinner 35mL A.MIG-8613 #1 Synthetic Round Brush

Poznámka: Farebný odtieň prezentovaný na monitore alebo v printovej podobe, môže byť mierne odlišný od skutočného.

Modelárska akrylová farba určená pre natieranie alebo striekanie na plast, polyuretan, kov, drevo, keramiku, textil, alebo na iný vhodný povrch. Nehorľavá báza, rýchlo zasychá - po 1 hodine sa dá povrch znova prefarbiť, plne zasychá v priebehu 24 hodín. Dobre vyschnutá základná farba vytvára tvrdý odolný povrch dá sa zľahka prebrúsiť pod vodou jemným brúsnym papierom pre dosiahnutie úplne dokonalého povrchu. 

Nevhodné pre deti do 8 rokov. Práca detí s farbou musí byť vždy pod dohľadom dospelej osoby. V prípade zasiahnutia očí a sliznice vypláchnite čistou vodou a vyhľadajte lekára. V prípade požitia, nevyvolajte zvracanie, vyhľadajte ihneď lekársku pomoc. Obsah nádoby nepite ani nejedzte, nenatierajte si ho na pokožku. 
H vety: žiadne. R vety: žiadne. Symboly: žiadne.

Dobrá rada: Táto akrylová farba sa používa na farbenie povrchu napríklad modelu. Pred natretím, alebo nastriekaním konečnou povrchovou farbou je dobré povrch nastriekať niektorým odtieňom základnej farby MIG One Shot Primer, podľa toho akou povrchovou farbou budete následne model farbiť. Pod svetlé odtiene povrchových farieb je vhodné použiť aj zodpovedajúci svetlý odtieň základu. Následná práca s farbami MIG (alebo aj iných značiek) je následne podstatne pohodlnejšia a výsledok úplne dokonalý.

Pred použitím farbu dobre rozmiešajte. Nanášajte na dobre odmastený, suchý, čistý povrch. Po práci nádobku vždy dobre uzavrite, farba prístupom vzduchu zasychá. Vrchnák nádobky vždy utrite dosucha, nenechajte zaschnúť zvyšky farby ani na okraji. Predĺžite tým skladovateľnosť farby po opätovnom zatvorení.

Riedenie: Používajte len originálne riedidlo AMIG2000. Pri použití riedidla inej značky môže dôjsť k znehodnoteniu farby. Pre riedenie pri natieraní je vhodná aj čistá voda, pre striekanie je odporúčané použitie riedidla.

Natieranie: Farba je dodávaná v takej hustote, aby sa dala ihneď použiť. Je tak vhodná pre natieranie menších plôch a dielov štetcom. Na drobné opravy sa dá naniesť štetcom postupne v niekoľkých vrstvách. Podľa potreby ju dorieďte vodou, alebo riedidlom AMIG2000.

Striekanie: Pre striekanie je farbu nutné výrazne nariediť. Pomerriedenia je obvykle nutné vyskúšať individuálne podľa druhu striekacej pištole a podľa toho, či striekate plochu, alebo linku. Pomerriedenia sa môže pohybovať od 1:1 až po 1:3 (farba:riedidlo),  ale v prípade potreby ju môžete primerane doriediť riedidlom (prípadne malým množstvom vody), ešte viac. 

Doba schnutia: Proti dotyku zaschne farba doslova "pred očami" v rámci niekoľkých minút. Schnutie sa dá ešte urýchliť pomocou fénu na vlasy. Pre ďalšie pretieranie/prestriekanie novou vrstvou stačí počkať 30 - 40 minút kým pôvodná vrstva preschne.Úplné zaschnutie trvá zhruba 24 hodín. 

Čistenie: Po použití pomôcky okamžite umyte vodou. Kým je farba čerstvá, dá sa úplne zmyť bez zanechania stôp. Na vyčistenie striekacej pištole odporúčame čistič Airbrush Cleaner Tamiya, Revell Airbrush Cleaner, alebo inej značky.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.


 

Mohlo by vás zaujímať

Ponúkame 20178 položiek od 295 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad