Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Tmel Revell Plasto 25g

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
4,30 €
Značka:
Revell
Kód:
7739607
EAN:
4009803396071

Tmel Revell Plasto 25g   Revell 39607

Tradičný a rokmi praxe osvedčený špeciálny tmel pre plastové modely, prípadne aj iné materiály z tvrdeného polystyrénu. Vhodný aj pre tmelenie tvrdého a stredne tvrdého dreva (nie balzy).
Vhodný pre vyplnenie tenkých škár, menších priehlbín, alebo tvarových nerovností a nepresností plastového modelu. 

Balenie 25g v tube

Návod na použitie:
Vytlačte malé množstvo tmelu z tuby a hneď ho naneste malou špachtličkou, alebo hrotom modelárskeho noža alebo iným vhodným nástrojom na požadované miesto. Ak tmelíte škátu, natlačte tmel do vnútra aj silnejším tlakom tak, aby sa škára čo najlepšie vyplnila. Nanášajte radšej menšie množstvo tmelu a po vytvrdnutí a vybrúsení naneste opakovane ďalšiu vrstvu až kým nedosiahnete požadovaný výsledok. Ak nanesiete zbytočne veľa tmelu naraz, bude dlho tvrdnúť, povrch bude viac pracovať, môže sa prepadnúť či zošúveriť. Budete mať viac práce a brúsenia. 
Doba tvrdnutia tmelu je rôzna podľa množstva naneseného tmelu. Povrch zaschne proti dotyku za 20 - 30 minút, ale vytvrdnutie do brúsiteľného stavu môže trvať aj niekoľko hodín. Odporúčame neponáhľať sa a nechť tmel vždy dôkladne vytvrdnúť. Tmel sa obvykle neriedi, ale ak potrebujete redšiu konzistenciu, dajú sa v malom množstve použiť riedidlá na acetonovej báze.

Bezpečnostné upozornenie:
Pri práci nejedzte, nepite, nefajčite. Pracujte na dobre vetranom mieste, nepracujte v blízkosti otvoreného ohňa, zdroja sálavého tepla, alebo iskier. Pri styku s pokožkou, dôkladne umyte postuhnuté miesto a ošetrite krémom na ruky. Pri nadýchaní sa výparov vyjdite na čerstvý vzduch. Ukladajte mimo dosahu malých detí.

Náš tip: Pre zlepšenie priľnavosti tmelu k povrchu plastového modelu je možné použiť niektoré špeciálne lepidlá, napríklad lepidlo MIG Extra Thin Cement AMIG2025 30ml, alebo iné podobné rýchloschnúce dobre zatekajúce lepidlo. naneste lepidlo ako podklad pod tmel.  GHS02 plameň
H225 Veľmi horľavá kvapalina a pary.

GHS07
H332 škodlivý pri vdýchnutí.

Parametre
prevedenie pre plastové modely

Ponúkame 20347 položiek od 296 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad