Menu
+421 52 7768 212 Neváhajte sa opýtať v pracovných dňoch 9-17 hod (9-17 hod)

Jagdpanzer Elephant 1/16 KIT

Na sklade
Objednávky prijaté v pracovných dňoch do 12:30 spravidla odosielame ešte v ten istý deň.
299,90 €
Pri tomto produkte máte dopravu zdarma
Značka:
Hooben
Kód:
5006614

Elephant Jagdpanzer  Hooben 6614

Stavebnica nemeckého samohybného dela na pásovom podvozku používaného počas 2. svetovej vojny. Detailné spracovanie, množstvo kovových dielov. Stavebnica obsahuje predmontované prevodovky s motormi, diely na plne pohyblivý kanón. Stavebnica obsahuje plastové a kovové nezostavené diely a predmontované mechanické časti (kvalitné kovové prevodovky s motormi 380, servá záklzu a námeru hlavne). Časť podvozku modelu je kovová (ramená zavesenia kolies, hnacie a napínacie kolesá,...).

Stavebnica je určená pre pokročilých modelárov, stavba vyžaduje drobné úpravy niektorých dielov pri montáži a samostatné riešenie inštalácií niektorých častí modelu (osvetlenie, elektronika, atď.). 

mierka: 1/16
dĺžka: 509 mm
šírka: 211 mm
výška: 186 mm
motory: 2x 380
max. rýchlosť: 0,53 m/s
max. uhol stúpania: 50 %
max. výška prekážky: 48 mm

hmotnosť: 8 kg

Vysvetlenie skratiek: KIT - nezostavený model dodávaný vo forme stavebnice.

Táto stavebnica sa dá dokončiť v troch rôznych prevedeniach:
-RC model so základnými funkciami
-RC model s realistickými funkciami, funkciou IR súbojov a realistickým záklzom kanóna (odporúčame túto verziu ako najkrajšiu z funkčného hľadiska).
-Statický model

Pre zostavenie statického modelu potrebujete dokúpiť: Farby, štetce, lepidlo na plast, bežné modelárske náradie.

Pre zostavenie RC funkčného modelu potrebujete dokúpiť (podľa verzie dokončenia): Vhodnú RC súpravu, multifunkčnú jednotku MFU, zábleskovú jednotku, servá ovládania kanóna, reproduktor, dymový generátor, pohonný akumulátor, nabíjačku, farby, štetce, kontaktné lepidlo, bežné modelárske náradie.

Alternatívy možného dokončenia RC modelu:

1. Najjednoduchšie prevedenie, bez zvukov, BB a IR funkcií
Funkcie - proporcionálna jazda dopredu/dozadu, doprava/doľava, otáčanie veže, dvíhanie kanóna.
Potrebné dokúpiť: 4-6 kanálovú RC súpravu (odporúčame Carson Reflex Stick 6k), 2x ESC regulátor (15-20A) pre ovládanie motorov (pohon pásov), 2x malý ESC regulátor (7 - 10A) pre ovládanie otáčania veže a dvíhania kanóna (alebo kombinovaný elektronický spínač, napríklad DSYS), prípadne 1x servo pre dvíhanie kanóna, pohonný akumulátor, nabíjačku, batérie do vysielača.

2. Najdokonalejšie prevedenie
Funkcie - proporcionálna jazda dopredu/dozadu, doprava/doľava, streľba z kanóna a guľometu, diaľkové ovládanie svetiel, funkčné smerovky, cúvacie a brzdové svetlá, realistické zvuky motora a ostatných mechanizmov, zvuky streľby atď. Realistické správanie tanku, vrátane IR battle funkcií.
Potrebné dokúpiť: 6 kanálovú RC súpravu Carson Reflex Stick 6k, multifunkčnú jednotku Elmod Fusion ECO, alebo Elmod Fusion PRO, alternatívne servo záklzu (nie je nutné), alternatívne servo dvíhania kanóna (nie je nutné), reproduktor, zábleskovú jednotku (ak nestaviate BB verziu), dymový modul, LED svetlá, LED guľomet, IR súbojový modul (ak staviate IR battle verziu), pohonný akumulátor, nabíjačku, batérie do vysielača.

POZOR! Tento RC model nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Model je určený na jazdu vo veľkej miestnosti, alebo vonku na suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu. Tento model nie je hračka, vyžaduje údržbu a je určený pre modelárov starších 14 rokov.

Náš test Elephant: Tento vydarený model som staval už dvakrát. Prvý raz som si ho postavil pre vlastné potešenie (používam ho už niekoľko rokov) a druhý som staval pre zákazníka. Stavebnica je veľmi kvalitná, aj keď má niektoré drobné nedokonalosti, ktoré sa ale vzhľadom na atraktívny výsledok ľahko odpúšťajú. Všetky plastové diely sú skoro bezchybne vylisované, kovové časti a spojovací materiál sú prehľadne usporiadané. Stavebný návod je vcelku a prehľadný a ak sa nebudete pri stavbe ponáhľať, zvládnete stavbu bez väčších problémov. Len si treba trochu potrápiť hlavu pri zostavovaní mechanizmov ovládania pohybu kanóna a záklzu, ktoré čínsky konštruktér "modernizoval" počas výroby a tak je pôvodný návod v niektorých krokoch nepoužiteľný a je nahradený skicou priloženou na samostatnom hárku. Ten dodatok k návodu akoby kreslilo dieťa na čínskej základnej škole. Ale to skúsený modelár zvládne.  Všetky diely k sebe pekne pasujú a netreba riešiť žiadne komplikácie. Stavba sa dá zvládnuť za pár večerov. Keďže v stavebnici nie je multifunkčná elektronika, modelár si môže vybrať, či postaví "tichý" model, alebo zainvestuje do niektorého typu multifunkčnej jednotky. Ja som zásadne za použitie MFU Elmod Fusion PRO. Raz som vyskúšal aj "originál" Hooben MFU, čo bola vlastne mutácia Clark TK-22, ale za tú cenu čo to stálo, to vôbec nestálo za nič. Jednoducho odporúčam Elmod, kto mi uverí, neoľutuje. Ďalej treba dokúpiť RC súpravu a baterku (prípadne nabíjačku). Ja mám k tomuto tanku svoj obľúbený RC set Carson Reflex Car/Boat (6 kanálový, jednoduchý) vysielač. Takže stačí len do prijímača nastrkať káble podľa návodu, skalibrovať systém a všetko krásne hneď funguje. Keďže Elmod má krásnu kolekciu zvukov, oplatí sa použiť kvalitný reproduktor. Ja som ho vo svojom modeli umiestnil aj do "debničky", aby bol zvuk pekne hlboký. Na môj Elephant som ešte doplnil pár drobných detailov ako sú oceľové laná a podobne, a na záver som ho mierne napatinoval. Jazdné vlastnosti zodpovedajú skutočnosti, je to pomalý model tak ako má byť. Na záver však môžem túto stavebnicu len odporúčať. Je to jednoducho zaujímavý produkt.

Spracoval: Ing. Jozef Anďal

UPOZORNENIE: Tento text je majetkom firmy HTmodel chránený autorským zákonom. Jeho kopírovanie a šírenie bez písomného súhlasu majiteľa je trestné.

Parametre
mierka zmenšenia 1/16
prevedenie KIT

Ponúkame 19249 položiek od 282 značiek

Máte otázku?

Napíšte nám, ak si neviete rady.
Všetky produkty vyberáme osobne.

Potrebujem poradiť

Príďte si tovar prevziať osobne

Naše výdajné miesto nájdete v Poprade, na ulici Na letisko 49.

Výdajňa Poprad
Tieto stránky používajú cookies, aby sme Vám mohli zobrazovať relevantné ponuky a produkty. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť, alebo nastaviť , v Nastaveniach súkromia vo Vašom prehliadači. Viac informácií